Main Menu
User Menu

Jiquilpan

Jiquilpan de Juárez (MX-MIC)

     
Název:
Name:
Jiquilpan
Originální název:
Original Name:
Jiquilpan de Juárez
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - miesto farbiacich rastlín
Vyšší územní celek:
Higher Administrative Area:
Estado de Michoacán
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
19°59'14.7078"N 102°43'05.1672"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Jiquilpan de Juárez, Los Remedios, Francisco Sarabia, Totolán, Abadiano
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1450
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Farnosť San Francisco
Chrámy Sagrado Corazón a de la Virgen de los Remedios
Kaplnka Santa Anita
Archeologické nálezisko Lomas de Otero
Muzea:
Museums:
Múzeum Lázaro Cárdenasa
Centrum štúdií Mexickej revolúcie Lázaro Cárdenasa
Osobnosti:
Personalities:
Diego José Abad
Feliciano Béjar
Anastacio Bustamante
Dámaso Cárdenas
Ramón Martínez Ocaranza
Gabino Ortíz
Carlos Gálvez Betancourt
Lázaro Cárdenas del Río
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
-
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.jiquilpan.com
www.e-mexico.gob.mx
URL : https://www.valka.cz/Jiquilpan-t91018#340252Verze : 0
MOD