Main Menu
User Menu

34. bitevní letecká divize [1954-1958]

34th Attack Air Division

     
Název:
Name:
34. bitevní letecká divize
Originální název:
Original Name:
34. bitevní letecká divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
34. letecká bitevní divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.01.1957 Velitelství letectva
01.01.1957-01.10.1958 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.10.1958 Brno, letiště /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-06.10.1956 Skála, Václav (Podplukovník)
06.10.1956-18.10.1957 Mamurov, Jaroslav - v zastoupení (Podplukovník)
18.10.1957-01.10.1958 Skála, Václav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.11.1954-01.10.1958
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-01.10.1958 28. bitevní letecký pluk
01.11.1954-15.08.1958 30. bitevní letecký pluk
01.11.1954-01.10.1958 31. letecká divizní opravna
01.11.1954-01.10.1958 32. bitevní letecký pluk
01.11.1954-01.10.1958 34. letecká spojovací rota
DD.MM.1954-01.10.1957 9. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
01.08.1957-01.10.1958 34. letecká technická skupina
01.10.1957-01.10.1958 9. rota pozemního zabezpečení navigace
01.10.1957-DD.08.1958 Povětrnostní radiosondážní stanice Brno

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
08.05.1955-01.10.1958 Těšínská bitevní letecká divize
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-01.10.1958 VÚ 7702 Brno
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha,skupina ČSLA, fond 00000 (34. bitevní letecká divize), www.letectvi.cz, Miroslav Irra, Milan Hanák; Jakab, Iljušin Il-10 / Avia B-33 v československém letectvu 1950-1963 (1. a 2. díl),
URL : https://www.valka.cz/34-bitevni-letecka-divize-1954-1958-t90999#340187Verze : 3