Main Menu
User Menu

Allende

San Miguel de Allende (MX-GUA)

     
Název:
Name:
Allende
Originální název:
Original Name:
San Miguel de Allende
Další názvy:
Other Names:
hist. - Municipio de Allende, San Miguel el Grande
Vyšší územní celek:
Higher Administrative Area:
Estado de Guanajuato
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Delegacion
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
20°55'02.2506"N 100°44'43.263"W
Místní části:
Local Municipalities:
San Miguel de Allende, Los Rodríguez, Colonia San Luis Rey, Corral de Piedras de Arriba, Rancho Viejo, Puerto de Nieto, Clavellinas, Moral de Puerto de Nieto,
Santas Marías, Guadalupe de Támbula, Cerritos
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1542
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Dom I. Allendeho
Dom Mayorazgo de la Canal
Palác miestneho zastupiteľstva
Farnosť San Miguel Arcángel
Kostol San Rafael o Santa Escuela de Cristo
Chrámy de la Concepción, San Juan de Dios y Hospital de San Rafael a Nuestra Senora de la Salud
Oratorium de San Felipe Neri
Muzea:
Museums:
Múzeum I. Allende
Osobnosti:
Personalities:
Juan de San Miguel
Bernardo Cossin
Luis Felipe Neri de Alfaro
Manuel Tames de la Canal Bueno de Baeza
María Josefa Lina de la Canal
Juan Manuel de Villegas
José Mariano de la Canal
Narciso María Loreto de la Canal
Lorenzo María Loreto de la Canal
Francisco José de Landeta
José María de Jesús Diez de Sollano y Dávalos
Juan Aldama Riva de Naira
Ignacio José Allende y Unzaga
Juan José de los Reyes Martínez
Ignacio Ramírez El Nigromante
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
?
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
+ Anastasio Bustamante y Oseguera
+ Pánfilo Natera García
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew
URL : https://www.valka.cz/Allende-t90256#337578Verze : 0
MOD