Main Menu
User Menu

Saltillo

Saltillo (MX-COA)

     
Název:
Name:
Saltillo
Originální název:
Original Name:
Saltillo
Další názvy:
Other Names:
hist. - Santiago del Saltillo
Vyšší územní celek:
Higher Administrative Area:
Estado de Coahuila
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
25°25'36.2064"N 100°59'43.5294"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Saltillo, Agua Nueva, Carneros, Derramadero, Gómez Farías, Jagüey de Ferniza, Presa de San Pedro, San Juan de la Vaquería
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1568
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 6 vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Katedrála Santiago Apóstol
Dom Purcell
Kostoly San Esteban, San Francisco, San Juan Nepomuceno a Ojo de Agua
Vládny palác
Budova Štátneho kongresu
Palác Justície
Bývalé kolégium San Juan
Muzea:
Museums:
Múzeum púšte
Múzeum vtákov Mexica
Múzeum Rubéna Herreru
El Giroscopio
Múzeum Angostura
Múzeum býčieho umenia
Osobnosti:
Personalities:
Oscar Flores Tapia
Enrique Martínez y Martínez
Nazario S. Ortiz
Fermín Espinosa Armillita
Roque González Garza
Julio Torri
Juan Antonio De La Fuente
Vito Alessio Robles
Victoriano Cepeda
Roque González Ortega
Carlos Pereyra
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
?
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto štátu Coahuila
+ Jesús González Ortega
+ Eulalio Gutiérrez Ortiz
Zdroje:
Sources:
www.saltillo.gob.mx
www.municipio.gob.mx
URL : https://www.valka.cz/Saltillo-t90062#336535Verze : 0
MOD




Katedrála Santigo Apostol






Hlavné námestie s plácom vlády



Panoráma mesta
URL : https://www.valka.cz/Saltillo-t90062#369596Verze : 0
MOD