Main Menu
User Menu

Německá říše [1919-1933]

German Reich

Deutsches Reich

Německá říše, nepřesně označována jako Výmarská republika (slov. Weimarská republika).


Nástupca Nemeckého cisárstva, ktorý aj napriek oficiálnemu názvu Nemecká ríša predstavoval čisto republikánsky spolkový štát s demokratickou ústavou prijatou v roku 1919 v meste Weimar (odtiaľ zaužívaný názov Weimarská republika).


V roku 1933, po nástupe Adolfa Hitlera do funkcie ríšskeho kancelára došlo v krátkom čase k zmene režimi štátu z demokratického republikánskeho zriadenia na despotickú vládu jednej strany. Pre toto obdobie sa vo všeobecnosti používa zjednodušený názov Tretia ríša. V roku 1943 (podľa iných zdrojov už v roku 1939) došlo k premenovaniu na Veľkonemeckú ríšu.



(Založeno během linkování)
URL CZ: https://www.valka.cz/Nemecka-rise-1919-1933-t89888#335873Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/German-Reich-t89888#335873Version : 0
MOD
Státní útvary Datum Událost


2.10.1847 Narodil se generál polní maršál Paul Ludwig Hans Anton von Beneckendorff und von Hindenburg (nemecký prezident)



29.11.1856 Narodil se - Theobold von Bethmann-Hollweg (nemecký kancelár)






13.10.1863 Narodil se generálmajor Max Egon Fürst zu Fürstenberg,



9.4.1865 Narodil se pruský a německý generál Erich Friedrich Wilhelm Ludendorff (Velitel generálního štábu 8. armády ve Východním Prusku.
)

27.5.1865 Narodil se generálmajor Oskar Krampff


21.7.1865 Narodil se Generálmajor Alfons von Bram (velitel: 22. brigáda Reichswehru)


1.10.1865 Narodil se generál jezdectva Maximilian von Poseck


9.7.1866 Narodil se Generál dělostřelectva Rudolf von Horn (velitel: 3. divize Reichswehru)



10.3.1867 Narodil se generál letectva Hermann von der Lieth-Thomsen


26.3.1867 Narodil se generál pěchoty Arnold von Möhl




20.8.1867 Narodil se generálmajor Ralph von Egidy (štábní důstojník Reichswehru)


30.9.1867 Narodil se generálmajor Kurt von Lupin (velitel: Vojenský výcvikový prostor Münsingen)


7.1.1868 Narodil se generál pěchoty Leopold von Ledebur (veliteľ VI. vojenskej oblasti)



18.8.1868 Narodil se Generál pěchoty Hermann von Brandenstein (velitel: 14. pěší pluk)





16.10.1868 Narodil se generál pěchoty Franz Xaver von Epp




24.10.1869 Narodil se generálmajor Hugo von Abercron (průkopník letectví)


17.5.1870 Narodil se generál pěchoty Erich von Tschischwitz




20.1.1871 Narodil se Generálporučík Erich von Botzheim (velitel zajateckého tábora Oflag IV B)

27.6.1871 Narodil se generál pěchoty Otto Hasse (velitel: 3. divize Reichswehru)



5.10.1871 Narodil se generálmajor Kurt Hartwich (velitel: Polní velitelství 722, St. Lo)



12.4.1872 Narodil se generál delostřelectva Max Föhrenbach



19.5.1872 Narodil se kontradmirál Max Kühne




9.7.1872 Narodil se Generálmajor Kurt Schoenfelder (velitel: 168. náhradní dělostřelecký pluk)




1.10.1872 Narodil se generálporučík Adolf Herrgott (velitel zajateckých táborů ve Vojenském okruhu V)




27.7.1873 Narodil se generálmajor Otto Biermann




29.10.1873 Narodil se generálporučík Wilhelm Faupel (německý velvyslanec v Madridu)



22.9.1874 Narodil se Generálmajor Kurt Eberhard (velitel: Polní velitelství 195
)



18.10.1875 Narodil se generál pěchoty Karl von Prager




21.4.1876 Narodil se generál jezdectva Franz von Dalwigk zu Lichtenfels (veliteľ III. armádneho zboru)




28.4.1876 Narodil se generálmajor Georg Naegelsbach




26.8.1876 Narodil se generálporučík Jesko von Puttkamer (velitel: Vojenský výcvikový prostor Döberitz)




6.12.1876 Narodil se generál jezdectva Curt Ludwig von Gienanth




24.5.1877 Narodil se generálmajor Theobald von Hülst (ředitel Úřadu pro psychologické testování VI)




15.6.1877 Narodil se generálporučík Ernst Hamel



12.3.1878 Narodil se generál delostřelectva Erich von dem Busse-Ippenburg



29.4.1878 Narodil se generálmajor Friedrich von Tempelhoff (Inspektor chemických jednotek na OKH)

10.5.1878 Narodil se - Gustav Stresemann (nemecký kancelár)



8.9.1878 Narodil se generál pěchoty Siegfried Hänicke (veliteľ XXXVIII. armádneho zboru)


30.9.1878 Narodil se - Karl Friedrich Zörgiebel (policajný prezident Berlína)



2.5.1879 Narodil se viceadmirál Alexander Werth (náčelník: Kořistní soud Hamburk)




9.7.1879 Narodil se Generálmajor Friedrich Rabsilber


30.9.1879 Narodil se generál delostřelectva Peter Weyer



1.1.1880 Narodil se generál letectva Helmuth Wilberg




10.5.1880 Narodil se kontradmirál Arno Spindler



19.10.1880 Narodil se generálmajor Erich Glodkowski (velitel: Vojenská správní oblast Essen II)




11.11.1880 Narodil se generálmajor August Brauer (velitel: 332. dělostřelecký pluk)




16.2.1881 Narodil se generálporučík Theopil Gautier




28.5.1881 Narodil se generálporučík Hermann Starke




30.5.1881 Narodil se generál polní maršál Georg Karl Friedrich Wilhelm von Küchler (veliteľ Armádnej skupiny Sever)




30.6.1881 Narodil se generálmajor Fritz Crato (velitel: Vojenská správní oblast Düsseldorf)




26.8.1881 Narodil se generálporučík Feodor Spruner von Mertz



14.10.1881 Narodil se generál delostřelectva Friedrich von Boetticher



11.5.1882 Narodil se viceadmirál Hans Kolbe




12.6.1882 Narodil se generálporučík Winfred von der Schulenburg (spáchal sebevraždu)




17.7.1882 Narodil se admirál Otto Groos




6.10.1882 Narodil se generál letectva Waldemar Klepke




23.2.1883 Narodil se generál ženijních jednotek Walter Kuntze (veliteľ XXIV. armádneho zboru)



29.3.1883 Narodil se generálmajor Heinrich Höring (velitel: Artillerieführer III)



13.4.1883 Narodil se generálmajor Oskar von dem Hagen (velitel: 376. pěší pluk)




18.4.1883 Narodil se kontradmirál Fritz Conrad



1.5.1883 Narodil se generálmajor Willi Daube (velitel: 371. pěší pluk)




10.5.1883 Narodil se generál pěchoty Rudolf Lüters




1.8.1883 Narodil se kontradmirál Oswald Paul




1.1.1884 Narodil se generálmajor Heinrich Claes



1.1.1884 Narodil se Generálmajor Walther Grosse (velitel: Vyšší ženijní velitelství 18)



20.5.1884 Narodil se generál letectva Bernhard Waber (veliteľ Leteckej oblasti XXX. Belehrad)


13.6.1884 Narodil se generálmajor Friedrich Brüll (velitel: Vojenská správní oblast Marienburg)




30.6.1884 Narodil se generálmajor Heinrich Aschenbrandt (velitel: Polní velitelství 238)



8.10.1884 Narodil se generál polní maršál Walter von Reichenau (veliteľ 6. armády
)



17.11.1884 Narodil se generálporučík Hans Leykauf (Předseda Výzbrojní komise VIII)




7.2.1885 Narodil se generál polní maršál Hugo Sperrle (veliteľ 3. leteckej armády)




1.5.1885 Narodil se generál pěchoty Walther Lichel (Držiteľ Rytierskeho kríža.)



20.5.1885 Narodil se generálplukovník Alexander Löhr (velitel skupiny armád E)



26.5.1885 Narodil se admirál Hans Fechter



30.9.1885 Narodil se generál letectva Walther Wecke



1.1.1886 Narodil se Generálmajor Ernst Wening (velitel: 715. pěší divize)



1.1.1886 Narodil se kontradmirál Otto Thedsen




3.11.1886 Narodil se generálmajor Kurt von Falkowski




1.1.1887 Narodil se admirál Wilhelm Franz Canaris (šéf Abwehru)


28.11.1887 Narodil se kapitán Ernst Röhm (nejvyšší velitel SA)




27.4.1888 Narodil se generál letectva Alexander Andrae (veliteľ pevnosti Kréta)



28.5.1888 Narodil se generálmajor Marian von Wessely (padl v boji)




18.6.1888 Narodil se generál pěchoty Bruno Bieler (veliteľ VI. armádneho zboru)




8.10.1888 Narodil se generálplukovník Friedrich Fromm (veliteľ Záložnej armády)




3.11.1888 Narodil se Generálporučík Theodor von Wrede (velitel: 290. pěší divize)



1.1.1889 Narodil se generál pěchoty Otto Schellert




6.1.1889 Narodil se generálporučík Walter Friedensburg




27.4.1889 Narodil se generál pěchoty Friedrich Herrlein (velitel: 71. pěší divize
)



28.7.1889 Narodil se Generálmajor Hans-Adolf Voigt (velitel: 524. pěší pluk)



17.9.1889 Narodil se kontradmirál Theodor Heinrich Riedel



24.9.1889 Narodil se generálplukovník Friedrich August Eberhard von Mackensen (veliteľ 1. tankovej armády)




22.3.1890 Narodil se admirál Johannes Bachmann (Padol v boji.)




27.4.1890 Narodil se generálporučík Karl Kettembeil




10.5.1890 Narodil se generálplukovník Alfred Jodl (náčelník operačného štábu veliteľstva ozbrojených síl (OKW))



3.8.1890 Narodil se plukovník Friedrich Mühlmann (velitel Dělostřeleckého pluku 1)




8.9.1890 Narodil se generál pěchoty Karl Weisenberger (veliteľ LIII. armádneho zboru)




29.10.1890 Narodil se generálplukovník Hans Valentin Hube (veliteľ 1. tankovej armády)




6.11.1890 Narodil se generálporučík Hans Henrich Sixt von Armin (náčelník štábu 5. armády)


27.3.1891 Narodil se poručík Paul Billik (velitel Jasta 52)




28.4.1891 Narodil se generálmajor Aribert Müller-Arles




10.5.1891 Narodil se generál pěchoty Anton Dostler (veliteľ LXXIII. armádneho zboru)




16.9.1891 Narodil se Velkoadmirál Karl Dönitz (veliteľ OBdM (Hlavný štáb námornictva)
)



1.1.1892 Zemřel Generálmajor Hans-Adolf Voigt (velitel: 524. pěší pluk)




26.1.1892 Narodil se Generálporučík Helmuth Castorf (velitel: 329. pěší divize)



25.2.1892 Narodil se generálmajor Franz Rudolf




10.5.1892 Narodil se kontradmirál Siegfried Engel (velitel: 2. admiralát Baltské moře)




27.6.1892 Narodil se generálmajor Hellmuth Eisenstuck (vojenský velitel Varšavy)


3.8.1892 Narodil se námořní kapitán Harald Netzbandt (kapitán bitevní lodi Gneisenau)




28.8.1892 Narodil se generálmajor Hubert Hartog




12.10.1892 Narodil se korvetní kapitán Georg Lange (ponorkový velitel (UC-1, UC-2))




17.1.1893 Narodil se generálmajor Hans-Jochen von Arnim


19.3.1893 Narodil se Generálmajor Ernst-Richard Knecht (velitel Nebeltruppe z.b.V. 2 (1940-41))



10.5.1893 Narodil se generálmajor Richard Kanzler (velitel: 2. pluk těžkého raketového dělostřelectva)




17.5.1893 Narodil se generálporučík Werner von Gallwitz (velitel: 183. dělostřelecký pluk
)




25.5.1893 Narodil se generálmajor Josef Krieger (velitel: 325. zajišťovací divize
)



1.1.1894 Narodil se generálmajor Fritz Kolb



28.3.1894 Narodil se námorný kapitán Ernst Lindemann (Kapitán bitevnej lode Bismarck.)



28.3.1894 Narodil se kapitán Julius Buckler (velitel Jasta 17)




16.4.1894 Narodil se generál horských jednotek Friedrich Jobst Volckamer von Kirchensittenbach (veliteľ L. armádneho zboru
)




16.5.1894 Narodil se generálmajor Gerhard Fischer (vojenský velitel města Koblenz)


19.5.1894 Narodil se generál dělostřelectva Heinz Ziegler (veliteľ 14. armády)




28.2.1895 Narodil se generálmajor Hans Hecker (velitel 3. divize tankových granátníků)




3.4.1895 Narodil se kontradmirál Erich Müller




30.4.1895 Narodil se generálmajor Hellmuth Dorn




26.8.1895 Narodil se viceadmirál Kurt-Caesar Hoffmann (Veliteľ bitevnej lode Scharnhorst.)





23.12.1895 Narodil se generál tankových jednotek Smilo von Lüttwitz (veliteľ 26. tankovej divízie)



1.1.1896 Narodil se Generálporučík Friedrich von Broich (velitel: 10. tanková divize)



1.1.1896 Narodil se generálporučík Heinrich Götz (veliteľ 83. pešej divízie)




10.1.1896 Narodil se poručík Walter Blume (velitel Jasta 9)



26.4.1896 Narodil se generálplukovník Ernst Udet (velitel stíhací perutě (Jagdstaffel) za první světové války)




22.7.1896 Narodil se generálporučík Walter Aßmann (velitel: 101. myslivecká divize)




13.8.1896 Narodil se generál pěchoty Rudolf Schmundt (šéf personálneho úradu nemeckej armády)




17.8.1896 Narodil se generál pechoty Arthur Kullmer (veliteľ XLIII. armádneho zboru)


27.8.1896 Narodil se poručík Karl Plauth (velitel Jasty 51)




1.5.1897 Narodil se generálmajor Georg von Gyldenfeldt




1.6.1897 Narodil se kontradmirál Waldemar Winther (velitel: 1. zajišťovací divize)




4.3.1898 Narodil se generál pěchoty Hans Krebs (náčelník generálneho štábu (OKH))





29.3.1898 Narodil se Generálporučík Paul Reichelt (velitel: 299. pěší divize)




1.6.1898 Narodil se generálporučík Wolfgang Lange (velitel: 564. divize lidových granátníků
)




14.8.1898 Narodil se plukovník Friedrich-Erdmann von Hake (velitel: 4. tankový pluk
)




10.11.1898 Narodil se viceadmirál Martin Baltzer




5.4.1899 Narodil se generálporučík Curt Siewert (velitel: 58. pěší divize)



26.4.1900 Narodil se plukovník Walter Drück (inspektor ženijních jednotek)



1.6.1900 Narodil se plukovník Eberhard Scharenberg (velitel 21. pěší divize)


27.12.1901 Narodil se - Marlene Dietrich



17.1.1902 Narodil se generálporučík Martin Harlinghausen (letecký veliteľ oblasti Atlantik.)




3.4.1902 Narodil se generálmajor Reinhard Gehlen (náčelník oddělení Cizí armády východ na OKW)




22.3.1903 Narodil se Flottillenadmiral Wolfgang Kähler (velitel: Marineabschnittskommando Ostsee)


10.3.1904 Narodil se fregatný kapitán Adalbert Schneider (Držiteľ Rytierskeho kríža.
)



29.6.1904 Narodil se generálporučík Oldwig von Natzmer (Náčelník štábu Armádnej skupiny Sever.)

22.3.1919 Narodil se námořní nadporučík Walter Hungershausen (ponorkový velitel (U-280))

7.5.1919 Na parížskej mierovej konferencii bol nemeckej delegácii odovzdaný návrh mierovej zmluvy.


1.1.1920 Narodil se kapitán Bodo Spranz (veliteľ 1./Brigáda útočných děl 237)


1.1.1920 Narodil se námořní nadporučík Hans-Adolf Isermeyer (ponorkový velitel)



1.1.1921 Zemřel - Theobold von Bethmann-Hollweg (nemecký kancelár)


1.1.1922 Narodil se námořní nadporučík Johannes Kühne (ponorkový velitel (U-2371))



25.3.1922 Narodil se námořní nadporučík Erich Käselau (ponorkový velitel (U-922))

25.4.1925 Prvním prezidentem Výmarské republiky je zvolen polní maršál von Hindenburg.


8.3.1926 Zemřel poručík Paul Billik (velitel Jasta 52)


13.4.1926 dohodou Československa a Nemecka bola zriadená nová československá delimitačná komisia v záujme revízie cele vzájomnej hraničnej čiary okrem územia Hlučínska.


1.11.1927 Zemřel poručík Karl Plauth (velitel Jasty 51)

3.10.1929 Zemřel - Gustav Stresemann (nemecký kancelár)


1.10.1932 Založen kýl lodi Admiral Graf Spee

20.5.1933 Byl zkonfiskován majetek Komunistické strany Německa (KPD).


4.2.1934 Zemřel Generál dělostřelectva Rudolf von Horn (velitel: 3. divize Reichswehru)


30.6.1934 Loď Admiral Graf Spee spuštěna na vodu


2.7.1934 Zemřel kapitán Ernst Röhm (nejvyšší velitel SA)


2.8.1934 Zemřel generál polní maršál Paul Ludwig Hans Anton von Beneckendorff und von Hindenburg (nemecký prezident)



30.4.1935 Zemřel generálmajor Heinrich Höring (velitel: Artillerieführer III)


6.1.1936 Loď Admiral Graf Spee uvedena do služby



20.12.1937 Zemřel pruský a německý generál Erich Friedrich Wilhelm Ludendorff (Velitel generálního štábu 8. armády ve Východním Prusku.
)


2.11.1938 Zemřel generálmajor Kurt von Lupin (velitel: Vojenský výcvikový prostor Münsingen)

29.8.1939 Zemřel generálmajor Oskar Krampff


11.10.1939 Zemřel generálmajor Friedrich Brüll (velitel: Vojenská správní oblast Marienburg)



3.11.1939 Zemřel plukovník Friedrich Mühlmann (velitel Dělostřeleckého pluku 1)


17.12.1939 Loď Admiral Graf Spee vyřazena ze služby (potopen v ústí Río de la Plata/sunk in Río de la Plata estuary)



24.12.1939 Zemřel kontradmirál Theodor Heinrich Riedel



17.5.1940 Zemřel generálmajor Oskar von dem Hagen (velitel: 376. pěší pluk)



27.5.1941 Zemřel námorný kapitán Ernst Lindemann (Kapitán bitevnej lode Bismarck.)


27.5.1941 Zemřel fregatný kapitán Adalbert Schneider (Držiteľ Rytierskeho kríža.
)


27.5.1941 Zemřel námořní kapitán Harald Netzbandt (kapitán bitevní lodi Gneisenau)


9.7.1941 Zemřel Generálmajor Ernst-Richard Knecht (velitel Nebeltruppe z.b.V. 2 (1940-41))






11.8.1941 Zemřel generálmajor Max Egon Fürst zu Fürstenberg,



20.8.1941 Zemřel generálmajor Willi Daube (velitel: 371. pěší pluk)



17.11.1941 Zemřel generálplukovník Ernst Udet (velitel stíhací perutě (Jagdstaffel) za první světové války)



20.11.1941 Zemřel generál letectva Helmuth Wilberg



27.12.1941 Zemřel generálmajor Friedrich von Tempelhoff (Inspektor chemických jednotek na OKH)



17.1.1942 Zemřel generál polní maršál Walter von Reichenau (veliteľ 6. armády
)



20.4.1942 Zemřel viceadmirál Alexander Werth (náčelník: Kořistní soud Hamburk)



5.5.1942 Zemřel generál letectva Hermann von der Lieth-Thomsen



26.6.1942 Zemřel generál delostřelectva Max Föhrenbach



8.7.1942 Zemřel generálmajor Richard Kanzler (velitel: 2. pluk těžkého raketového dělostřelectva)

28.9.1942 Zemřel generál pěchoty Otto Hasse (velitel: 3. divize Reichswehru)



24.12.1942 Zemřel Generál pěchoty Hermann von Brandenstein (velitel: 14. pěší pluk)

16.11.1943 Zemřel námořní nadporučík Walter Hungershausen (ponorkový velitel (U-280))



16.12.1943 Zemřel generál letectva Walther Wecke




1.1.1944 Zemřel kontradmirál Fritz Conrad




21.4.1944 Zemřel generálplukovník Hans Valentin Hube (veliteľ 1. tankovej armády)




11.5.1944 Zemřel generálporučík Werner von Gallwitz (velitel: 183. dělostřelecký pluk
)




1.10.1944 Zemřel generál pěchoty Rudolf Schmundt (šéf personálneho úradu nemeckej armády)


27.12.1944 Zemřel generál pěchoty Arnold von Möhl



6.2.1945 Zemřel generál letectva Bernhard Waber (veliteľ Leteckej oblasti XXX. Belehrad)




12.3.1945 Zemřel generálplukovník Friedrich Fromm (veliteľ Záložnej armády)




17.3.1945 Zemřel generálmajor Georg Naegelsbach




2.4.1945 Zemřel admirál Johannes Bachmann (Padol v boji.)




9.4.1945 Zemřel admirál Wilhelm Franz Canaris (šéf Abwehru)



25.4.1945 Zemřel generálmajor Marian von Wessely (padl v boji)




1.5.1945 Zemřel generál pěchoty Hans Krebs (náčelník generálneho štábu (OKH))




1.5.1945 Zemřel generálmajor Otto Biermann




1.5.1945 Zemřel generálporučík Wilhelm Faupel (německý velvyslanec v Madridu)




1.5.1945 Zemřel generálporučík Winfred von der Schulenburg (spáchal sebevraždu)




5.5.1945 Zemřel generál letectva Waldemar Klepke




14.5.1945 Zemřel generálporučík Feodor Spruner von Mertz




16.5.1945 Zemřel generálmajor Hugo von Abercron (průkopník letectví)




1.12.1945 Zemřel generál pěchoty Anton Dostler (veliteľ LXXIII. armádneho zboru)




21.1.1946 Zemřel Generálmajor Kurt Schoenfelder (velitel: 168. náhradní dělostřelecký pluk)



19.2.1946 Zemřel generál pěchoty Siegfried Hänicke (veliteľ XXXVIII. armádneho zboru)




16.10.1946 Zemřel generálplukovník Alfred Jodl (náčelník operačného štábu veliteľstva ozbrojených síl (OKW))


18.11.1946 Zemřel generál jezdectva Maximilian von Poseck





31.12.1946 Zemřel generál pěchoty Franz Xaver von Epp



16.2.1947 Zemřel generálplukovník Alexander Löhr (velitel skupiny armád E)


4.6.1947 Zemřel generál delostřelectva Peter Weyer



8.9.1947 Zemřel Generálmajor Kurt Eberhard (velitel: Polní velitelství 195
)




25.11.1947 Zemřel generál jezdectva Franz von Dalwigk zu Lichtenfels (veliteľ III. armádneho zboru)



28.5.1948 Zemřel generálmajor Franz Rudolf



11.2.1949 Zemřel kontradmirál Otto Thedsen




28.3.1949 Zemřel generálmajor Josef Krieger (velitel: 325. zajišťovací divize
)




11.5.1949 Zemřel kontradmirál Oswald Paul


28.1.1951 Zemřel Generálmajor Alfons von Bram (velitel: 22. brigáda Reichswehru)


13.10.1951 Zemřel generál pěchoty Leopold von Ledebur (veliteľ VI. vojenskej oblasti)




7.12.1951 Zemřel generálmajor Theobald von Hülst (ředitel Úřadu pro psychologické testování VI)




28.3.1952 Zemřel generál pěchoty Karl Weisenberger (veliteľ LIII. armádneho zboru)




1.4.1952 Zemřel generálporučík Hans Henrich Sixt von Armin (náčelník štábu 5. armády)




22.3.1953 Zemřel generálmajor Heinrich Aschenbrandt (velitel: Polní velitelství 238)




22.3.1953 Zemřel generálmajor August Brauer (velitel: 332. dělostřelecký pluk)




28.3.1953 Zemřel generál pechoty Arthur Kullmer (veliteľ XLIII. armádneho zboru)




1.4.1953 Zemřel generálmajor Kurt von Falkowski




2.4.1953 Zemřel generál polní maršál Hugo Sperrle (veliteľ 3. leteckej armády)




8.9.1953 Zemřel generálporučík Theopil Gautier




24.5.1955 Zemřel generálmajor Ralph von Egidy (štábní důstojník Reichswehru)



29.5.1955 Zemřel generálporučík Hans Leykauf (Předseda Výzbrojní komise VIII)



4.7.1955 Zemřel admirál Hans Fechter




22.3.1956 Zemřel generálmajor Aribert Müller-Arles




15.2.1957 Zemřel generálporučík Adolf Herrgott (velitel zajateckých táborů ve Vojenském okruhu V)




28.3.1957 Zemřel Generálporučík Helmuth Castorf (velitel: 329. pěší divize)



8.9.1957 Zemřel viceadmirál Hans Kolbe



1.10.1957 Zemřel generál delostřelectva Erich von dem Busse-Ippenburg



4.1.1958 Zemřel generálmajor Erich Glodkowski (velitel: Vojenská správní oblast Essen II)




28.3.1958 Zemřel Generálporučík Erich von Botzheim (velitel zajateckého tábora Oflag IV B)



31.1.1959 Zemřel generál pěchoty Karl von Prager




22.3.1959 Zemřel generálporučík Walter Friedensburg




25.3.1959 Zemřel generálporučík Jesko von Puttkamer (velitel: Vojenský výcvikový prostor Döberitz)




1.5.1959 Zemřel generálmajor Hellmuth Eisenstuck (vojenský velitel Varšavy)



31.1.1960 Zemřel generálporučík Heinrich Götz (veliteľ 83. pešej divízie)




1.4.1960 Zemřel generál ženijních jednotek Walter Kuntze (veliteľ XXIV. armádneho zboru)



23.5.1960 Zemřel kapitán Julius Buckler (velitel Jasta 17)




29.5.1960 Zemřel generálmajor Fritz Crato (velitel: Vojenská správní oblast Düsseldorf)



12.1.1961 Zemřel kontradmirál Max Kühne


14.3.1961 Zemřel - Karl Friedrich Zörgiebel (policajný prezident Berlína)




22.3.1961 Zemřel generálmajor Hellmuth Dorn




3.4.1961 Zemřel generál jezdectva Curt Ludwig von Gienanth




1.5.1964 Zemřel generálporučík Walter Aßmann (velitel: 101. myslivecká divize)




27.5.1964 Zemřel poručík Walter Blume (velitel Jasta 9)




22.3.1966 Zemřel generál pěchoty Bruno Bieler (veliteľ VI. armádneho zboru)




7.3.1967 Zemřel kontradmirál Erich Müller




22.3.1967 Zemřel generálmajor Gerhard Fischer (vojenský velitel města Koblenz)




18.5.1967 Zemřel kontradmirál Arno Spindler



28.9.1967 Zemřel generál delostřelectva Friedrich von Boetticher



10.12.1967 Zemřel generálmajor Kurt Hartwich (velitel: Polní velitelství 722, St. Lo)




25.5.1968 Zemřel generál polní maršál Georg Karl Friedrich Wilhelm von Küchler (veliteľ Armádnej skupiny Sever)




28.3.1969 Zemřel generálporučík Ernst Hamel



19.5.1969 Zemřel generálplukovník Friedrich August Eberhard von Mackensen (veliteľ 1. tankovej armády)




31.7.1969 Zemřel generálmajor Heinrich Claes



20.9.1969 Zemřel Generálmajor Walther Grosse (velitel: Vyšší ženijní velitelství 18)




10.12.1969 Zemřel generál pěchoty Walther Lichel (Držiteľ Rytierskeho kríža.)




29.5.1970 Zemřel admirál Otto Groos



16.10.1970 Zemřel plukovník Walter Drück (inspektor ženijních jednotek)




3.4.1971 Zemřel viceadmirál Martin Baltzer




1.4.1972 Zemřel generálmajor Hans-Jochen von Arnim




4.4.1972 Zemřel generálmajor Hubert Hartog


21.8.1972 Zemřel generál dělostřelectva Heinz Ziegler (veliteľ 14. armády)



16.9.1972 Zemřel generálmajor Fritz Kolb




30.3.1973 Zemřel Generálporučík Theodor von Wrede (velitel: 290. pěší divize)




28.7.1974 Zemřel generál pěchoty Friedrich Herrlein (velitel: 71. pěší divize
)



24.9.1974 Zemřel Generálporučík Friedrich von Broich (velitel: 10. tanková divize)





19.5.1975 Zemřel generál tankových jednotek Smilo von Lüttwitz (veliteľ 26. tankovej divízie)



16.8.1975 Zemřel generál pěchoty Otto Schellert




12.4.1976 Zemřel generálporučík Karl Kettembeil




12.7.1976 Zemřel kontradmirál Siegfried Engel (velitel: 2. admiralát Baltské moře)




23.5.1977 Zemřel generálmajor Georg von Gyldenfeldt




3.4.1979 Zemřel generál letectva Alexander Andrae (veliteľ pevnosti Kréta)




1.5.1979 Zemřel generálmajor Hans Hecker (velitel 3. divize tankových granátníků)




8.6.1979 Zemřel generálmajor Reinhard Gehlen (náčelník oddělení Cizí armády východ na OKW)



1.4.1980 Zemřel generálporučík Oldwig von Natzmer (Náčelník štábu Armádnej skupiny Sever.)




24.12.1980 Zemřel Velkoadmirál Karl Dönitz (veliteľ OBdM (Hlavný štáb námornictva)
)





15.6.1981 Zemřel Generálporučík Paul Reichelt (velitel: 299. pěší divize)




22.3.1982 Zemřel plukovník Friedrich-Erdmann von Hake (velitel: 4. tankový pluk
)




6.4.1983 Zemřel kontradmirál Waldemar Winther (velitel: 1. zajišťovací divize)




13.6.1983 Zemřel generálporučík Curt Siewert (velitel: 58. pěší divize)




8.9.1983 Zemřel Flottillenadmiral Wolfgang Kähler (velitel: Marineabschnittskommando Ostsee)




23.2.1984 Zemřel korvetní kapitán Georg Lange (ponorkový velitel (UC-1, UC-2))



12.7.1985 Zemřel plukovník Eberhard Scharenberg (velitel 21. pěší divize)



22.3.1986 Zemřel generálporučík Martin Harlinghausen (letecký veliteľ oblasti Atlantik.)




10.2.1988 Zemřel generálporučík Wolfgang Lange (velitel: 564. divize lidových granátníků
)




19.5.1988 Zemřel viceadmirál Kurt-Caesar Hoffmann (Veliteľ bitevnej lode Scharnhorst.)




3.4.1989 Zemřel generál horských jednotek Friedrich Jobst Volckamer von Kirchensittenbach (veliteľ L. armádneho zboru
)


6.5.1992 Zemřel - Marlene Dietrich


1.2.2000 Zemřel námořní nadporučík Hans-Adolf Isermeyer (ponorkový velitel)


1.9.2007 Zemřel kapitán Bodo Spranz (veliteľ 1./Brigáda útočných děl 237)
URL CZ: https://www.valka.cz/Nemecka-rise-1919-1933-t89888#640961Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/German-Reich-t89888#640961Version : 0
MOD