Main Menu
User Menu

Kiel

Kiel

     
Název:
Name:
Kiel
Originální název:
Original Name:
Kiel
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Šlesvicko-Holštýnsko
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
54°19'31.00"N 10°08'26.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1233
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
- Emsmann, Wulf Hugo
* 25.10.1895 
Rieve, Friedrich
* 27.06.1896 
- von Trotha, Wolf-Heinrich
* 18.04.1905 
Klette, Hans-Dietrich
* 07.09.1910 
- Schaefer, Wolf-Axel
* 03.03.1911 
Naujocks, Alfred Helmut
* 20.09.1911 
- Ziehm, Ernst
* 20.07.1914 
Homuth, Gerhard
* 20.09.1914 
- Meyer, Gerhard
* 15.04.1915 
Walkerling, Heinz
* 19.05.1915 
Leie, Erich
* 10.09.1916 
Rohwer, Detlev
* 14.11.1917 
Heyda, Wolfgang
† 21.08.1947
Eichel, Eduard
† 03.05.1956
Kolbe, Hans
† 08.09.1957
- von der Groeben, Peter
† 29.05.2002
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.04.1934-12.10.1937
Letecký okruh VI
VI Air District
27.09.1935-31.12.1939
Ponorková flotila "Weddigen"
Submarine Flotilla "Weddigen"
01.07.1936-30.06.1937
2. letka Pobřežní letecké skupiny 206
2nd Squadron of the 206th Coastal Air Group
01.07.1936-30.06.1937
3. letka Pobřežní letecké skupiny 206
3rd Squadron of the 206th Coastal Air Group
01.09.1936-DD.09.1939
Ponorková flotila "Saltzwedel"
Submarine Flotilla "Saltzwedel"
01.04.1937-30.06.1937
1. letka Pobřežní letecké skupiny 406
1st Squadron of the 406th Coastal Air Group
01.07.1937-11.04.1940
5. letka Palubní letecké skupiny 196
5th Squadron of the 196th Shipboard Air Group
04.10.1937-31.12.1939
Ponorková flotila "Lohs"
Submarine Flotilla "Lohs"
04.02.1938-01.02.1939
Mořské velitelství letectva
Air Force Command Sea
25.06.1938-31.12.1939
Ponorková flotila "Wegener"
Submarine Flotilla "Wegener"
01.10.1938-31.12.1939
Ponorková flotila "Hundius"
Submarine Flotilla "Hundius"
01.11.1938-22.08.1939
4. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
4th (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
01.11.1938-22.08.1939
II. (stíhací) skupina Letecké skupiny letadlové lodě 186
2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
01.11.1938-22.06.1943
Námořní stanice Baltské moře
Naval Station Baltic Sea
01.11.1938-DD.MM.RRRR
Skupinové velitelství námořnictva Východ
Naval Group Command East
01.11.1938-22.08.1938
Štáb II. (stíhací) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
Staff of the 2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
15.11.1938-24.08.1938
6. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
6th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
01.12.1938-31.12.1939
Ponorková flotila "Emsmann"
Submarine Flotilla "Emsmann"
DD.01.1939-14.09.1939
10. letka (námořní) Instrukční eskadry 2
10th Squadron (Maritime) of the 2nd Instruction Wing
15.07.1939-22.08.1939
5. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
5th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
06.09.1939-06.09.1939
4. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
4th (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
06.09.1939-06.09.1939
5. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
5th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
06.09.1939-06.09.1939
6. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
6th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
06.09.1939-06.09.1939
II. (stíhací) skupina Letecké skupiny letadlové lodě 186
2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
06.09.1939-06.09.1939
Štáb II. (stíhací) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
Staff of the 2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
DD.10.1939-08.11.1939
1. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
1st Squadron of the 186th Carrier Air Group
DD.10.1939-08.11.1939
2. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
2nd (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
DD.10.1939-08.11.1939
3. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
3rd Squadron of the 186th Carrier Air Group
DD.10.1939-08.11.1939
I. (Stuka) skupina Letecké skupiny letadlové lodi 186
1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
DD.10.1939-08.11.1939
Štáb I. (Stuka) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
Staff of the 1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
01.11.1939-DD.12.1939
3. letka Bombardovací skupiny 806
3rd Squadron of the 806th Bomber Group
01.11.1939-15.07.1940
Bombardovací skupina 606
606th Bomber Group
DD.11.1939-14.07.1940
1. letka Pobřežní letecké skupiny 606
1st Squadron of the 606th Coastal Air Group
DD.11.1939-14.07.1940
2. letka Pobřežní letecké skupiny 606
2nd Squadron of the 606th Coastal Air Group
DD.11.1939-14.07.1940
3. letka Pobřežní letecké skupiny 606
3rd Squadron of the 606th Coastal Air Group
01.01.1940-14.06.1940
1. letka Pobřežní letecké skupiny 706
1st Squadron of the 706th Coastal Air Group
01.01.1940-DD.05.1941
1. ponorková flotila
1st Submarine Flotilla
01.01.1940-DD.06.1941
7. ponorková flotila
7th Submarine Flotilla
10.01.1940-10.04.1940
1. letka Pobřežní letecké skupiny 906
1st Squadron of the 906th Coastal Air Group
10.01.1940-11.04.1940
Pobřežní letecká skupina 906
906th Coastal Air Group
DD.01.1940-18.05.1940
1. letka Bombardovací skupiny 806
1st Squadron of the 806th Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
1st Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
2nd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
3rd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
4th Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.05.1940
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 105
105th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
Staff of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1940-09.04.1940
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
1st Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.04.1940-09.04.1940
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.04.1940-09.04.1940
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.04.1940-09.04.1940
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.04.1940-09.04.1940
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
03.09.1940-DD.09.1940
5. letka Palubní letecké skupiny 196
5th Squadron of the 196th Shipboard Air Group
DD.03.1941-DD.09.1941
3. ponorková flotila
3rd Submarine Flotilla
01.04.1941-DD.06.1941
1. letka Průzkumné skupiny 125 (námořní)
1st Squadron of the 125th Reconnaissance Group (Maritime)
01.04.1941-DD.06.1941
3. letka Průzkumné skupiny 125 (námořní)
3rd Squadron of the 125th Reconnaissance Group (Maritime)
01.04.1941-DD.06.1941
Průzkumná skupina 125 (námořní)
125th Reconnaissance Group (Maritime)
DD.04.1941-DD.05.1941
Velitelství námořnictva C
Naval Command C
DD.05.1941-DD.06.1941
2. letka Průzkumné skupiny 125 (námořní)
2nd Squadron of the 125th Reconnaissance Group (Maritime)
DD.06.1941-08.05.1945
5. ponorková flotila
5th Submarine Flotilla
01.10.1942-DD.10.1943
Zkušební oddíl 20
20th Testing Squad
22.06.1943-23.07.1945
Hlavní velitelství námořnictva Baltské moře
Naval High Command Baltic Sea
08.08.1943-13.08.1943
2. letka Palubní letecké skupiny 196
2nd Squadron of the 196th Shipboard Air Group
DD.10.1943-DD.03.1944
3. letka Palubní letecké skupiny 196
3rd Squadron of the 196th Shipboard Air Group
DD.05.1944-20.08.1944
Velitelství ponorkového loďstva Střed
Submarine Command Centre
DD.02.1945-08.05.1945
19. ponorková flotila
19th Submarine Flotilla
09.05.1945-04.07.1945
659. peruť RAF
No. 659 Squadron RAF
29.06.1945-31.05.1946
660. peruť RAF
No. 660 Squadron RAF
29.06.2006-DD.MM.RRRR
Flotila 1
Flotilla 1
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
I. protiletadlová dělostřelecká brigáda námořnictva
1st Naval Anti-Aircraft Artillery Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Pobřežní velitelství Jihozápad
Coastal Command South-West
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Pobřežní velitelství západní Baltské moře
Coastal Command Western Baltic Sea
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Přístavní kapitanát Kiel
Kiel Harbor Captain
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Skupinové velitelství námořnictva Východ
Naval Group Command East
Průmyslové podniky:
Industry:
01.10.1838-DD.MM.1879
Maschinenbauanstalt und Eisengießerei Schweffel & Howaldt
DD.MM.1879-22.06.1889
Maschinenfabrik Gebrüder Howaldt
DD.11.1882-01.04.1902
Schiff & Maschinenbau AG Germania
22.06.1889-01.04.1939
Howaldtswerke AG
01.04.1902-01.07.1903
Friedrich Krupp Germaniawerft
01.07.1903-27.06.1923
Friedrich Krupp AG Germaniawerft
27.06.1923-DD.MM.1945
Friedrich Krupp Germaniawerft AG, Kiel-Gaarden
01.02.1925-DD.MM.1945
Deutsche Werke AG
01.04.1939-01.07.1943
Kriegsmarinewerft Kiel
01.07.1943-DD.MM.1953
Howaldtswerke AG
DD.MM.1945-25.05.1948
Holsteinische Maschinenbau AG
25.05.1948-DD.MM.1959
Maschinenbau Kiel AG
DD.MM.1953-DD.MM.1968
Kieler Howaldtswerke AG
DD.MM.1959-DD.MM.1992
Maschinenbau Kiel GmbH
DD.MM.1968-DD.MM.1970
Howaldtswerke-Deutsche Werft AG
DD.MM.1970-DD.MM.RRRR
Howaldtswerke-Deutsche Werft GmbH
DD.MM.1992-DD.MM.2008
MaK System GmbH
DD.MM.2008-DD.MM.RRRR
Rheinmetall Landsysteme GmbH
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kiel
URL : https://www.valka.cz/Kiel-t89712#450248Verze : 0
MOD