Main Menu
User Menu

2. armádní sbor [1994-1997]

2nd Army Corps

     
Název:
Name:
2. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
2. armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1994
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské velitelství Střed
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1997
Nástupce:
Successor:
Velitelství pozemního vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1994-31.10.1997 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.04.1994-31.10.1997 Olomouc, Kasárny Jana Žižky z Trocnova

Velitel:
Commander:
01.04.1994-14.09.1996 Podešva, František (Generálporučík)
15.09.1996-22.01.1997 Štěpánek, František (Plukovník)
23.01.1997-07.05.1997 Voznica, Petr (Plukovník)
08.05.1997-12.06.1997 Voznica, Petr (Generálmajor)
13.06.1997-31.10.1997 Šedivý, Jiří (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sova, Vladimír (Plukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Prokeš, Josef (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1994-31.12.1994 2. brigáda chemické ochrany
01.04.1994-30.06.1997 2. dělostřelecká brigáda
01.04.1994-31.10.1997 2. provozní prapor
01.04.1994-30.09.1997 2. smíšený pluk REB
01.04.1994-30.09.1997 2. spojovací brigáda
01.04.1994-31.12.1994 3. mechanizovaná divize
01.04.1994-30.09.1994 4. motorizovaná divize
01.10.1994-30.09.1997 6. mechanizovaná brigáda
01.01.1995-30.09.1997 7. mechanizovaná brigáda
01.07.1997-31.10.1997 3. mobilizační základna
01.10.1997-31.10.1997 1. spojovací brigáda
01.10.1997-31.10.1997 6. výcviková a mobilizační základna
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. brigáda vojenského zpravodajství
DD.MM.RRRR-DD.MM.1997 8. mechanizovaná brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/2-armadni-sbor-1994-1997-t89468#380469Verze : 0
MOD