Main Menu
User Menu

Ivano-Frankivsk

Ivano-Frankivsk / Івано-Франківськ (Ivano-Frankovsk, Stanislav)

     
Název:
Name:
Ivano-Frankivsk
Originální název:
Original Name:
Івано-Франківськ
Další názvy:
Other Names:
Stanislawów
Cтaніcлaвів / Stanislaviv
Stanislav
Ivano-Frankovsk / Ивано-Франковск
Stanislau
סטאַניסלאוו
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Ivano-Frankivská oblast
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°55'00.00"N 24°43'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1663
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Dříve polské město se nazývalo Stanisławów (ukrajinsky Cтaніcлaвів, česky Stanislav). V roce 1663 jej tak nazval zakladatel města polský šlechtic Andrzej Potocki (1630–1691) podle svého otce Stanisława Rewery Potockého (1579–1667). Po druhé světové válce město sovětské úřady název zjednodušili na Stanislav (ukrajinsky Станісла́в) a v roce 1962 přejmenovali podle ukrajinského spisovatele Ivana Franka na Ivano-Frankivsk.
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Ivano-Frankivsk-t89224#332668Verze : 0