Main Menu
User Menu

11. tanková armáda SS [1944-1945]

11th SS Tank Army / 11. SS-Panzer-Armee

     
Název:
Name:
11. tanková armáda SS
Originální název:
Original Name:
11. SS-Panzer-Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.11.1944-02.02.1945 Hlavní velitelství pozemního vojska
02.02.1945-02.04.1945 Skupina armád Visla
02.04.1945-21.04.1945 Hlavní velitelství Západ
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
28.11.1944-DD.03.1945 Steiner, Felix Martin Julius (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
01.04.1945-02.04.1945 Lucht, Walther (General der Artilerie)
02.04.1945-08.04.1945 Hitzfeld, Otto-Maximilian (General der Infanterie)
08.04.1945-21.04.1945 Lucht, Walther (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.11.1944-21.04.1945 Estor, Fritz (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.02.1945-DD.03.1945 Tettauův sbor

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR XI. tankový sbor SS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR LXVII. armádní sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR XXXIX. tankový sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR III. tankový sbor SS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR X. armádní sbor SS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR LXVI. armádní sbor
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
SS-Panzer-Armeeoberkommando 11


Tato armáda byla oficiálně vedena jako 11. armáda, avšak byla běžně označována jako 11. tanková armáda SS.
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6—14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/11-tankova-armada-SS-1944-1945-t8796#402179Verze : 0
MOD