Main Menu
User Menu

Útočná peruť 196 [1955-1997]

Attack Squadron 196 "The Main Battery / Milestones" / VA-196

     
Název:
Name:
Útočná peruť 196
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 196
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 194
Datum zániku:
Disbanded:
28.02.1997
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.05.1955-23.02.1959 Letecká úkolová skupina 1
23.02.1959-22.06.1959 COMFAIRALAMEDA
22.06.1959-20.12.1963 Palubní letecká skupina 19
20.12.1963-15.10.1966 Palubní letecké křídlo 19
15.10.1966-02.08.1969 Palubní letecké křídlo 14
02.08.1969-01.06.1970 Palubní letecké křídlo 2
01.06.1970-28.02.1997 Palubní letecké křídlo 14
Dislokace:
Deployed:
04.05.1955-23.02.1959 Alameda, NAS Alameda
23.02.1959-DD.02.1963 Sunnyvale, NAS Moffett Field
DD.02.1963-01.05.1966 Lemoore, NAS Lemoore
01.05.1966-15.11.1966 Virginia Beach, NAS Oceana
15.11.1966-28.02.1997 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
04.05.1955-DD.06.1955 Trexler, B. R. (Lieutenant Commander)
DD.06.1955-DD.01.1957 Giblin, R. B. (Commander)
DD.01.1957-18.04.1958 Lynn, Robert T. (Lieutenant Commander)
18.04.1958-01.07.1959 Wieland, Dicky (Lieutenant Commander)
01.07.1959-01.06.1960 Newman, R. R. (Commander)
01.06.1960-17.03.1961 Powers, G. P. (Commander)
17.03.1961-09.02.1962 Delaware, J. L. (Commander)
09.02.1962-DD.12.1962 Edwards, W. E. (Commander)
DD.12.1962-DD.01.1964 Robinson, W. P. (Commander)
DD.01.1964-04.01.1965 Driscoll, J. R. (Commander)
04.01.1965-25.01.1966 Gallagher, Joseph (Commander)
25.01.1966-22.12.1966 Donovan, James A. (Commander)
22.12.1966-28.08.1967 Profilet, Leo T. (Commander)
28.08.1967-07.02.1969 Bauer, Edward C. (Commander)
07.02.1969-12.06.1970 Dittmar, L. C. (Commander)
12.06.1970-04.06.1971 Wunsch, John R. (Commander)
04.06.1971-30.05.1972 Richards, Lloyd W. (Commander)
30.05.1972-26.07.1973 Young, Howard I. (Commander)
26.07.1973-12.07.1974 Cartwright, Jackson E. (Commander)
12.07.1974-23.06.1975 Nakagawa, Gordon R. (Commander)
23.06.1975-10.09.1976 Bull, Lyle F. (Commander)
10.09.1976-23.11.1977 Peiguss, John K. (Commander)
23.11.1977-18.01.1979 Smith, Gerald L. (Commander)
18.01.1979-18.01.1980 Woodka, Thomas K. (Commander)
18.01.1980-07.08.1981 Russell, David L. (Commander)
07.08.1981-17.12.1982 Wilks, Robert E. (Commander)
17.12.1982-08.06.1984 Pyle, Kenneth L. (Commander)
08.06.1984-06.12.1985 Juplin, Harry A. (Commander)
06.12.1985-16.05.1987 Cleverdon, Thomas F. (Commander)
16.05.1987-12.08.1988 Fellin, Tom S. (Commander)
12.08.1988-09.02.1990 Stuckert, Bruce T. (Commander)
09.02.1990-DD.MM.RRRR Nichols, David C. (Commander)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.1995-DD.MM.1997 Frederick, D. J. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
04.05.1955-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider / Douglas A-1H Skyraider
DD.03.1962-DD.MM.RRRR Douglas AD-7 Skyraider / Douglas A-1J Skyraider
01.10.1966-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
DD.06.1968-DD.MM.RRRR Grumman A-6B Intruder
DD.03.1971-DD.MM.RRRR Grumman KA-6D Intruder
02.07.1975-DD.MM.RRRR Grumman A-6E Intruder
Poznámka:
Note:
Od roku 1979 peruť používala oba názvy, Main Battery i Milestones
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995


www.intruderassociation.org
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-196-1955-1997-t87444#584632Verze : 4
MOD
VA-196 / Útočná peruť 196 [1955-1997]


Vznik: 04.05.1955
Predchodca: VF-194 [1950-1955]
Zánik: 28.02.1997?
Nasledovnik: -


Po dohľadaní ďalších informácií prevediem konverziu do tabuľky.


Zdroj: https://www.history.navy.mil
https://www.va-196.com/
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-196-1955-1997-t87444#324187Verze : 0
MOD