Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 193 [1948-1963]

Fighter Squadron 193 / VF-193

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 193
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 193
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1963
Nástupce:
Successor:
Stíhací peruť 142
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.09.1953-22.04.1954 Palubní letecká skupina 19
02.03.1955-21.09.1955 Palubní letecká skupina 19
Dislokace:
Deployed:
14.09.1953-22.04.1954 -, USS Oriskany (CV-34)
02.03.1955-21.09.1955 -, USS Oriskany (CV-34)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR McDonnell F2H-3 Banshee
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-193-1948-1963-t87431#584748Verze : 1
MOD