Main Menu
User Menu

Útočná peruť 113 [1956-1983]

Attack Squadron 113 / VA-113

     
Název:
Name:
Útočná peruť 113
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 113
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.03.1956
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhacia peruť 113
Datum zániku:
Disbanded:
25.03.1983
Nástupce:
Successor:
Úderná stíhacia peruť 113
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1956-19.12.1963 Palubná letecká skupina 11
20.12.1963-DD.MM.1969 Palubné letecké krídlo 11
DD.MM.1966-DD.08.1968 Palubné letecké krídlo 9
DD.08.1968-DD.MM.1969 Veliteľstvo letectva floty Alameda (COMFAIRALAMEDA)
DD.MM.1969-31.05.1970 Palubní letecké křídlo 3
01.06.1970-DD.03.1983 Palubní letecké křídlo 2
Dislokace:
Deployed:
DD.03.1956-11.12.1961 San Diego, NAS Miramar
12.12.1961-25.03.1983 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
DD.03.1956-DD.12.1956 Davis, Harold W. (Commander)
DD.12.1956-26.11.1958 Cormier, Richard L. (Commander)
26.11.1958-16.10.1959 Matthews, H. S. Jr. (Commander)
16.10.1959-17.02.1961 Gallatin, Robert E. (Commander)
17.02.1961-30.03.1962 Tomkins, L. A. (Commander)
30.03.1962-01.03.1963 White, G. A. Jr. (Commander)
01.03.1963-21.02.1964 Borgerding, H. A. (Commander)
21.02.1964-02.04.1965 Zimmerman, G. G. (Commander)
02.04.1965-11.04.1966 Dibble, Henry M. (Commander)
11.04.1966-04.05.1966 Abbott, J. (acting) (Commander)
04.05.1966-30.05.1966 Burnett, J. A. (acting) (Commander)
30.05.1966-16.07.1976 Bennett, R. E. (Commander)
16.07.1967-23.07.1968 Thomas, R. J. (Commander)
23.07.1967-03.09.1969 Jacobs, E. J. (Commander)
03.09.1969-17.07.1970 Newton, J. E. (Commander)
17.07.1970-26.03.1971 Streit, J. Brent (Commander)
26.03.1971-28.04.1972 Byng, Weston H. (Commander)
28.04.1972-16.04.1973 Grant, Richard L. (Commander)
16.04.1973-10.12.1973 Cargill, D. Bruce (Commander)
10.12.1973-28.03.1975 Springer, Judson H. (Commander)
28.03.1975-17.05.1976 Munsinger, M. D. (Commander)
17.05.1976-26.08.1977 Lesesne, H. D. (Commander)
26.08.1977-22.11.1078 Webber, Michael J. (Commander)
22.11.1978-21.02.1980 Park, John P. (Commander)
21.02.1980-10.06.1981 Hill, T. D. Jr. (Commander)
10.06.1981-01.08.1982 Trafton, W. C. (Commander)
01.08.1982-25.03.1983 Pickavance, William W. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1956-29.04.1957 Grumman F9F-8B Cougar
29.04.1957-DD.MM.RRRR Douglas A4D-1 Skyhawk
08.09.1958-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
29.03.1961-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A4D-2N (A-4C) Skyhawk
DD.10.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4F Skyhawk
10.12.1968-DD.MM.RRRR Vought (LTV) A-7B Corsair II
DD.04.1970-25.03.1983 Vought (LTV) A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-113-1956-1983-t87340#323736Verze : 4
MOD
V rámci CVW-2 byla nasazena ve Vietnamské válce na letounech A-7E z letadlové lodi CVA-61 Ranger


27. rijna 1970 - 17. cervna 1971
16. listopadu 1972 - 23. cervna 1973
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-113-1956-1983-t87340#72722Verze : 0
MOD