Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 113 [1948-1956]

Fighter Squadron 113 / VF-113

     
Název:
Name:
Stíhacia peruť 113
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 113
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1956
Nástupce:
Successor:
Útočná peruť 113
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1948-31.08.1948 Útočná palubná letecká skupina 11
01.09.1948-DD.03.1956 Palubná letecká skupina 11
Dislokace:
Deployed:
15.07.1948-14.09.1952 Coronado, Naval Air Station San Diego
15.09.1952-DD.03.1956 San Diego, NAS Miramar

Velitel:
Commander:
16.07.1948-08.06.1949 Merritt, Robert S. (Lieutenant Commander)
09.06.1949-19.01.1950 Voris, Roy M. (Lieutenant Commander)
20.01.1950-29.06.1951 O’Neill, John T. (Lieutenant Commander)
30.06.1951-23.10.1951 Ady, Harold P. Jr. (Commander)
24.10.1951-28.09.1952 Strane, John R. (Lieutenant Commander)
29.09.1952-DD.08.1954 Tripp, J. H. (Lieutenant Commander)
DD.08.1954-DD.04.1955 Sanders, Charles C. (Commander)
DD.04.1955-DD.03.1956 Davis, Harold W. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.07.1948-DD.MM.RRRR Grumman F8F-1 Bearcat
28.03.1949-DD.MM.RRRR Grumman F8F-2 Bearcat
09.03.1950-05.10.1952 Vought F4U-4B Corsair
05.10.1952-DD.02.1954 Grumman F9F-5 Panther
DD.02.1954-DD.05.1955 Grumman F9F-2 Panther
DD.05.1955-DD.03.1956 Grumman F9F-8 Cougar
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL CZ: https://www.valka.cz/Stihaci-perut-113-1948-1956-t87339#323735Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Fighter-Squadron-113-VF-113-t87339#323735Version : 0
MOD