Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 142 [1953-1962]

Fighter Squadron 142 / VF-142

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 142
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 142
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 791
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1962
Nástupce:
Successor:
Stíhací peruť 96
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.05.1960-15.12.1960 Palubní letecká skupina 14
Dislokace:
Deployed:
14.05.1960-15.12.1960 -, USS Oriskany (CV-34)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vought F-8C Crusader
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-142-1953-1962-t87238#584704Verze : 1
MOD