Main Menu
User Menu

Útočná peruť 66 [1955-1986]

Attack Squadron 66 "Waldos" / VA-66

     
Název:
Name:
Útočná peruť 66
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 66
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1955
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 81
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1986
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1955-DD.11.1955 Palubní letecká skupina 6
DD.11.1955-DD.08.1956 Palubní letecká skupina 3
DD.08.1956-20.12.1963 Palubní letecká skupina 6
20.12.1963-06.10.1967 Palubní letecké křídlo 6
06.10.1967-DD.01.1968 Palubní letecké křídlo 7
DD.01.1968-02.06.1969 Palubní letecké křídlo 10
02.06.1969-09.07.1970 Palubní letecké křídlo 17
09.07.1970-DD.MM.1971 COMLATWING-1
DD.MM.1971-01.10.1986 Palubní letecké křídlo 7
01.10.1986-01.10.1986 Palubní letecké křídlo 3
Dislokace:
Deployed:
01.07.1955-15.03.1965 Virginia Beach, NAS Oceana
15.03.1965-01.10.1986 Jacksonville, NAS Cecil Field

Velitel:
Commander:
01.07.1955-DD.08.1955 Manby, W. Jr. (Commander)
DD.08.1955-DD.09.1956 Fretwell, Uncas L. (Commander)
DD.09.1956-16.12.1957 Selmer, Robert J. (Commander)
16.12.1957-27.05.1959 McNeil, W. J. Jr. (Commander)
27.05.1959-28.06.1959 Marshall, D. V. Jr. - acting (Commander)
28.06.1959-06.07.1960 Griffin, E. C. (Commander)
06.07.1960-26.05.1961 Kasten, R. I. (Commander)
26.05.1961-04.05.1962 Herman, J. S. (Commander)
04.05.1962-31.05.1963 Tierney, J. M. (Commander)
31.05.1963-11.05.1964 Spruit, R. E. (Commander)
11.05.1964-23.04.1965 Hancock, D. L. (Commander)
23.04.1965-06.06.1966 Bagwell, W. B. (Commander)
06.06.1966-06.06.1967 Smith, Wayne, L. (Commander)
06.06.1967-DD.05.1968 Crow, E. M. (Commander)
DD.05.1968-DD.02.1969 Ramsey, W. E. (Commander)
DD.02.1969-DD.01.1970 Karpaitis, A. J. (Commander)
DD.01.1970-DD.08.1970 White, B. A. (Commander)
DD.08.1970-DD.06.1971 Nix, W. C. (Commander)
DD.06.1971-DD.06.1972 Fleming, J. J. (Commander)
DD.06.1972-13.08.1973 Barringer, L. E. (Commander)
13.08.1973-DD.11.1974 Macke, R. C. (Commander)
DD.11.1974-05.03.1976 March, D. P. (Commander)
05.03.1976-03.06.1977 Davis, Robert T. (Commander)
03.06.1977-DD.06.1978 Fitrell, Stuart J. (Commander)
DD.06.1978-02.08.1979 Gill, James E. (Commander)
02.08.1979-11.10.1980 Gerwe, Frank H. Jr. (Commander)
11.10.1980-05.02.1982 Ewing, Kent W. (Commander)
05.02.1982-13.04.1983 Lichtermann, Richard D. II (Commander)
13.04.1983-03.10.1984 Nordman, Robert W. (Commander)
03.10.1984-15.04.1986 Kelsey, Robert J. (Commander)
15.04.1986-01.10.1986 Marquis, Richard L. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.04.1954-DD.MM.RRRR Vought F7U-3 Cutlass
DD.08.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8B Cougar
DD.03.1958-DD.MM.RRRR Douglas A4D-1 Skyhawk
DD.06.1958-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
DD.03.1961-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
DD.10.1970-DD.MM.RRRR LTV A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-66-1955-1986-t87184#582024Verze : 3
MOD