Main Menu
User Menu

Útočná peruť 42 [1953-1994]

Útočná peruť 42 / VA-42

     
Název:
Name:
Útočná peruť 42
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 42
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 42
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1994
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1953-24.07.1956 Palubní letecká skupina 6
24.07.1956-14.08.1958 ATG-181
14.08.1958-24.10.1958 Palubní letecká skupina 8
24.10.1958-20.12.1963 Doplňovací letecká skupina 4
20.12.1963-01.05.1970 Letecké křídlo bojové připravenosti 4
01.05.1970-01.10.1971 COMFAIRNORFOLK
01.10.1971-DD.MM.RRRR COMMATWING ONE
Dislokace:
Deployed:
01.11.1953-DD.MM.RRRR Virginia Beach, NAS Oceana

Velitel:
Commander:
01.11.1953-09.08.1955 Smith, Leroy P. (Lieutenant Commander)
09.08.1955-10.07.1957 Squires, L. W. (Commander)
10.07.1957-15.08.1958 Largess, Clifton R. Jr. (Commander)
15.08.1958-05.08.1959 Robert, Linwick Jr. (Commander)
05.08.1959-10.08.1960 Stack, M. J. (Commander)
10.08.1960-22.11.1961 McLinn, F. M. (Commander)
22.11.1961-28.12.1962 Farrell, Ted L. (Commander)
28.12.1962-22.11.1963 Herman, J. S. (Commander)
22.11.1963-20.08.1965 Nelson, W. S. (Commander)
20.08.1965-17.06.1966 Snead, L. A. (Commander)
17.06.1966-18.07.1966 Ellison, J. C. (Lieutenant Commander)
18.07.1966-DD.06.1967 Small, W. N. (Commander)
DD.06.1967-20.06.1968 Barie, A. H. (Commander)
20.06.1968-18.07.1969 Cramblet, Frank (Commander)
18.07.1969-02.07.1970 Sample, Robert J. (Commander)
02.07.1970-09.07.1971 Zacharias, Jerrold M. (Commander)
09.07.1971-31.08.1972 Andrassy, Michael F. (Commander)
31.08.1972-17.08.1973 Zick, Richard A. (Commander)
17.08.1973-10.01.1975 Shanahan, Thomas E. (Commander)
10.01.1975-12.03.1976 Sayers, Samuel L. (Commander)
12.03.1976-24.06.1977 Greene,, William H. Jr. (Commander)
24.06.1977-29.09.1978 Cartwright, Jackson E. (Commander)
29.09.1978-18.01.1980 Peiguss, John K. (Commander)
18.01.1980-24.04.1981 Galbraith, William R. (Captain)
24.04.1981-02.07.1982 Pieno, John A. (Commander)
02.07.1982-30.09.1983 Browne,, Herbert A. Jr. (Commander)
30.09.1983-10.01.1985 Luecke,, John M. Jr. (Commander)
10.01.1985-30.07.1986 White, Allen H. (Commander)
30.07.1986-17.07.1987 Weber, Robin Y. (Commander)
17.07.1987-26.10.1988 Van Sickle, Garth A. (Commander)
26.10.1988-13.12.1989 Baker, Stephen H. (Commander)
13.12.1989-03.07.1991 Meister, John T. (Commander)
03.07.1991-15.12.1992 Franken, Daniel J. (Commander)
15.12.1992-30.09.1994 Satterwhite,, Bernard M. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1953-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider
DD.12.1953-DD.MM.RRRR Douglas AD-4N Skyraider
09.03.1959-DD.MM.RRRR North American T-28B Trojan
01.21.1963-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
28.01.1968-DD.MM.RRRR Grumman TC-4C Academe
DD.06.1969-DD.MM.RRRR Grumman A-6B Intruder
DD.MM.1971-DD.MM.RRRR Grumman A-6C Intruder
12.12.1971-DD.MM.RRRR Grumman A-6E Intruder
DD.MM.1976-DD.MM.RRRR Grumman KA-6D Intruder
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-42-1953-1994-t87082#581152Verze : 3
MOD





Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/583187
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-42-1953-1994-t87082#583188Verze : 0
MOD