Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 27 [1943-1945]

Fighting Squadron 27 / VF-27

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 27
Originální název:
Original Name:
Fighting Squadron 27
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Doprovodná stíhací peruť 27
Datum zániku:
Disbanded:
26.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.03.1943-10.06.1944 NAS Kahalui ?
11.06.1944-26.10.1944 USS Princeton (CVL-23)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sanford
10.07.1945-15.08.1945 USS Independence (CVL-22)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bardshar, Frederic A. ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman F6F-3 Hellcat
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman F6F-5 Hellcat
Poznámka:
Note:
Celkom 137 zostrelov a 88 zničených pozemných cieľov
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Nepevný, Jindřich: VF 27 US Navy Fighter Squadron No.27; HPM 1/1990
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-27-1943-1945-t87056#322519Verze : 1
MOD