Main Menu
User Menu

11. brigáda Pohraniční stráže [1952-1967]

11th Brigade of Border Guards

     
Název:
Name:
11. brigáda Pohraniční stráže
Originální název:
Original Name:
11. brigáda Pohraniční stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1952
Předchůdce:
Predecessor:
11. pohraniční oddíl
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1967
Nástupce:
Successor:
11. pohraniční brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1952-01.07.1952 Velitelství Pohraniční stráže
01.07.1952-15.09.1953 Hlavní správa Pohraniční a Vnitřní stráže
15.09.1953-01.09.1967 Hlavní správa Pohraniční stráže
Dislokace:
Deployed:
15.01.1952-01.09.1967 Bratislava, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.07.1962-01.09.1967 Šedivý, Ondrej (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.01.1952-01.04.1966 1. pohraniční prapor
15.01.1952-15.01.1964 2. pohraniční prapor
15.01.1952-15.01.1964 3. pohraniční prapor
20.06.1952-10.02.1954 Prapor poříční ochrany
15.01.1964-01.04.1966 2. pohraniční prapor
15.01.1964-01.04.1966 3. poříční prapor
01.04.1966-01.09.1967 1. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 1. poříční oddíl
01.04.1966-01.09.1967 10. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 11. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 12. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 13. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 2. pohraniční rota
01.04.1966-01.04.1967 2. poříční oddíl
01.04.1966-01.09.1967 3. pohraniční rota
01.04.1966-01.04.1967 3. poříční oddíl
01.04.1966-01.09.1967 4. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 5. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 6. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 7. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 8. pohraniční rota
01.04.1966-01.09.1967 9. pohraniční rota
01.04.1967-01.09.1967 2. poříční oddíl

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
15.01.1952-01.09.1967 VÚ 5947 Bratislava
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/11-brigada-Pohranicni-straze-1952-1967-t86622#320800Verze : 7
MOD
11. brigáda Pohraničnej stráže [1973-1989]


Spravodajské oddelenie 11. brigády Pohraničnej stráže:


Náčelník:
01.08.1973-30.09.1988 Gašparík, Rudolf
01.10.1988-31.12.1989 Mócik, Adam


Zástupca náčelníka:
01.08.1973-31.01.1976 Foltýn, Vojtech
01.02.1976-XX.XX.XXXX Kožela, František
XX.XX.XXXX-30.08.1984 Foltýn, Vojtech
01.10.1984-31.12.1989 Lovich, Milan


Dôstojníci:
XX.XX.XXXX-31.07.1973 Kyseľ, Štefan
XX.XX.XXXX-30.04.1975 Tesař, Bohuslav
01.08.1973-30.08.1976 Ingeliová, Jiřina
01.08.1973-XX.XX.XXXX Nerušil, Jaroslav
01.10.1973-30.09.1974 Mócik, Adam
01.03.1974-31.01.1976 Hrubišák, Juraj
01.07.1974-30.04.1975 Ivan, Michal
01.07.1974-30.04.1975 Lovich, Milan
24.09.1974-30.06.1979 Bilík, Michal
01.10.1974-31.12.1975 Jaško, Juraj
01.11.1974-31.10.1979 Roháček, Augustín
01.05.1975-30.09.1988 Klobučník, Stanislav
01.05.1975-31.01.1977 Mócik, Adam
01.09.1975-XX.XX.XXXX Kövér, Albert
01.01.1976-31.10.1979 Lovich, Milan
01.01.1976-XX.XX.XXXX Tesař, Bohuslav
01.04.1976-30.09.1978 Jurečko, František
01.09.1976-31.05.1984 Mezníková, Vilma
01.02.1977-28.02.1985 Janča, Alois
01.02.1978-XX.XX.XXXX Gaál, Jozef
01.02.1978-31.12.1989 Kováč, Milan
01.08.1978-31.10.1979 Čukovič, Ladislav
01.10.1978-31.10.1979 Ivan, Michal
01.10.1978-31.08.1980 Takáč, Stanislav
01.12.1978-31.10.1979 Mráz, Štefan
01.12.1978-31.12.1979 Pavelka, Ján
01.09.1980-14.09.1980 Jonata, Ján
01.09.1980-30.05.1982 Kúdela, Václav
20.12.1980-30.11.1983 Jonata, Ján
01.03.1982-31.03.1988 Šindelář, Adolf
01.07.1982-31.12.1989 Jaško, Juraj
01.07.1982-31.12.1989 Mráz, Štefan
01.07.1982-XX.XX.XXXX Pavlík, Bohuslav
01.01.1984-31.10.1985 Trangel, Ján
01.08.1984-31.01.1987 Roháček, Augustín
01.08.1984-31.10.1984 Takáč, Stanislav
01.01.1985-31.12.1989 Vyskoč, Vladimír
01.03.1985-30.11.1985 Dermišek, Bohuslav
01.12.1985-31.12.1989 Ivan, Michal
01.12.1985-31.12.1989 Majerský, Jindrich
01.03.1987-30.11.1988 Marčiš, Jozef
01.08.1988-31.12.1989 Salák, Mikuláš
01.10.1988-14.01.1989 Krajčovič, Juraj



www.upn.gov.sk
URL : https://www.valka.cz/11-brigada-Pohranicni-straze-1952-1967-t86622#330318Verze : 0
MOD