Main Menu
User Menu

7. brigáda pohraniční stráže [1951-1967]

7th Border Guard Brigade

     
Název:
Name:
7. brigáda pohraniční stráže
Originální název:
Original Name:
7. brigáda pohraniční stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
4. brigáda pohraniční stráže
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1967
Nástupce:
Successor:
7. pohraniční brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.03.1951-01.05.1952 Velitelství pohraniční stráže
01.05.1952-01.07.1954 Hlavní správa pohraniční a vnitřní stráže
01.07.1954-01.01.1964 Hlavní správa pohraniční stráže
01.01.1964-01.01.1966 Hlavní správa pohraniční a vnitřní stráže
01.01.1966-01.09.1967 Velitelství pohraniční stráže
Dislokace:
Deployed:
19.03.1951-01.09.1967 Sušice, ? /

Velitel:
Commander:
19.03.1951-
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
19.03.1951-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
19.03.1951-01.09.1967 PS-Ú 8941
Zdroje:
Sources:
Pulec, M.: Organizace a činnost ozbrojených pohraničních složek. In: Sešity ÚDV 13. Praha, 2006, s. 7-169.
URL : https://www.valka.cz/7-brigada-pohranicni-straze-1951-1967-t86620#570267Verze : 2
MOD