Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 172 [1948-1955]

Fighter Squadron 172 "Blue Blots" / VF-172

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 172
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 172
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 18A
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
Útočná peruť 172
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.08.1948-01.09.1948 Útočná palubní letecká skupina 17
01.09.1948-21.07.1951 Palubní letecká skupina 17
21.07.1951-25.03.1952 Palubní letecká skupina 5
25.03.1952-01.11.1955 Palubní letecká skupina 17
Dislokace:
Deployed:
11.08.1948-04.03.1949 North Kingstown, NAS Quonset Point
04.03.1949-24.03.1950 Jacksonville, NAAS Cecil Field
24.03.1950-01.11.1955 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
11.08.1948-19.04.1950 de Poix, V. P. (Lieutenant Commander)
19.04.1950-15.03.1951 Blouin, C. A. (Lieutenant Commander)
15.03.1951-17.06.1952 Barnett, Marvin E. (Lieutenant Commander)
17.06.1952-04.08.1954 Cain, James B. (Lieutenant Commander)
04.08.1954-26.08.1954 McCloskey, R. P. - acting (Lieutenant)
26.08.1954-31.10.1955 Estes, Glenn G. Jr. (Commander)
31.10.1955-01.11.1955 McConnell, Robert M. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
11.08.1948-DD.MM.RRRR Grumman F8F Bearcat
DD.03.1949-DD.MM.RRRR McDonnell FH-1 Phantom
DD.05.1949-DD.MM.RRRR McDonnell F2H-1 Banshee
21.06.1950-DD.MM.RRRR McDonnell F2H-2 Banshee
Poznámka:
Note:
1948-1950 - Checkmates
1950-1955 - Blue Blots
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-172-1948-1955-t86529#584558Verze : 2
MOD