Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 16A [1946-1948]

Fighting Squadron 16A / VF-16A

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 16A
Originální název:
Original Name:
Fighting Squadron 16A
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací stíhací peruť 153
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1948
Nástupce:
Successor:
Stíhací peruť 152
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1946-15.07.1948 Útočná palubní letecká skupina 15
Dislokace:
Deployed:
15.11.1946-04.05.1948 Alameda, NAS Alameda
04.05.1948-28.06.1948 Seattle, NAS Sand Point
28.06.1948-15.07.1948 Alameda, NAS Alameda

Velitel:
Commander:
15.11.1946-01.05.1947 Jensen, Hayden M. (Lieutenant Commander)
01.05.1947-09.07.1948 Forkner, Levern E. (Lieutenant Commander)
09.07.1948-15.07.1948 Boyd, Robert G. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
21.10.1947-DD.MM.RRRR Grumman F8F-1 Bearcat
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-16A-1946-1948-t86485#581510Verze : 2
MOD