Main Menu
User Menu

Mnichov

München / Munich

     
Název:
Name:
Mnichov
Originální název:
Original Name:
München
Další názvy:
Other Names:
Munich
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Mnichov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°07'59.90"N 11°33'59.94"E
Místní části:
Local Municipalities:
Altstadt-LehelLudwigsvorstadt-Isarvorstadt, Maxvorstadt, Schwabing-West, Au-Haidha, Sendling, Sendling-Westpark, Schwanthalerhöhe, Neuhausen-Nymphenburg, München-Moosach, Milbertshofen-Am Hart, Schwabing-Freimann, Bogenhausen, Berg am Laim, Trudering-RiemRamersdorf-Perlach, Obergiesing, Untergiesing-Harlaching, Thalkirchen-Obersendling-Forstenried-Fürstenried-Solln, Hadern, Pasing-Obermenzing, Aubing-Lochhausen-Langwied, Allach-Untermenzing,Feldmoching-Hasenbergl, Laim
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1158
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Maximilianeum
Radnica
Muzea:
Museums:
Nemecké múzeum
Štátne múzeum etnológie
Osobnosti:
Personalities:
Stah, Erich
* 29.03.0893 
-, Maxmilián II. Emanuel
* 11.07.1662 
-, Maxmilián II. Emanuel
† 26.02.1726
de Beauharnais, Evžen
† 21.02.1824
von Wittelsbach, Leopold Maximilian Joseph Maria Arnulf
* 09.02.1846 
von Epp, Franz Xaver
* 16.10.1868 
von Wittelsbach, Rupprecht
* 18.05.1869 
- Loeffelholz von Colberg, Georg
* 11.07.1869 
- Zürn, Maximilian
* 17.09.1871 
- von Riedel, Hans
* 14.02.1875 
- Prügel, Karl
* 13.04.1877 
Geis, Hermann
* 20.01.1878 
- von Leistner, Karl
* 09.04.1878 
von Hirschberg, Anton
* 20.11.1878 
von Pechmann, Albrecht
* 11.07.1879 
Dihm, Friedrich
* 06.01.1880 
Wülfing von Ditten, Paul
* 13.09.1880 
- Schindler, Max Josef
* 11.12.1880 
Vara, Felix
* 09.01.1881 
Vogl, Oskar
* 29.04.1881 
- Döhla, Heinrich
* 03.11.1881 
- van Ginkel, Oskar
* 18.12.1882 
von Perfall, Gustav
* 02.02.1883 
Jacob, Alfred
* 01.04.1883 
Wagner, August
* 26.01.1884 
von Lutz, Ernst
* 06.06.1884 
Hartmann, Otto
* 11.09.1884 
- Müller, Heinrich
* 15.08.1885 
- Wening, Ernst
* 01.01.1886 
Koch-Erpach, Rudolf
* 09.04.1886 
Gunzelmann, Emil
* 17.07.1887 
Röhm, Ernst
* 28.11.1887 
Landgraf, Franz
* 16.07.1888 
von Schleich, Eduard
* 09.08.1888 
von Ow auf Wachendorf, Hartmann
* 14.08.1888 
- Prager, Karl
* 19.08.1888 
Löweneck, Ludwig
* 10.09.1888 
Oberhäußer, Eugen
* 20.03.1889 
Fürst, Friedrich
* 26.05.1889 
Steinbauer, Gerhard
* 08.06.1889 
- von Mauchenheim-Bechtolsheim, Gustav
* 16.06.1889 
Sintzenich, Rudolf
* 13.07.1889 
Kübler, Ludwig
* 02.09.1889 
Bergen, Hans
* 05.03.1890 
- Lenz, Alfred
* 15.03.1890 
Voelk, Wilhelm
* 17.03.1890 
Winkler, Max
* 21.03.1890 
Wenninger, Rudolf
* 22.04.1890 
Ratcliffe, Alexander
* 17.08.1890 
Jais, Maximilian
* 04.03.1891 
Dostler, Anton
* 10.05.1891 
- Hübner, Kurt
* 16.05.1891 
Meise, Wilhelm
* 16.08.1891 
- Burger, Rudolf
* 10.09.1891 
Zorn, Hans Wilhelm Karl
* 27.10.1891 
Amann, Max
* 24.11.1891 
Metz, Eduard
* 28.11.1891 
Blumentritt, Günther
* 10.02.1892 
Slevogt, Kurt
* 15.03.1892 
Trauch, Rudolf
* 29.03.1892 
Öller, Hans
* 27.04.1892 
- Hörmann, Maximilian
* 28.05.1892 
- Riesch, Eduard
* 14.01.1893 
von Pohl, Maximilian
* 15.04.1893 
- Schuster-Woldan, Kurt
* 30.07.1893 
- Stingl, Karl
* 21.04.1894 
Prinner, Josef
* 18.12.1894 
Kleinschroth, Heinrich
* 29.01.1895 
- Hieber, Edgar
* 24.02.1895 
von Grabenhofen, Walter
* 19.05.1895 
Wittmann, August
* 20.07.1895 
Sixt, Friedrich
* 28.10.1895 
Rodt, Eberhard
* 04.12.1895 
Ibel, Max-Josef
* 02.01.1896 
Kübler, Josef
* 06.04.1896 
Winter, August
* 18.01.1897 
Raithel, Johann
* 11.03.1897 
Mössel, Wilhelm
* 20.10.1897 
Rasp, Siegfried
* 10.01.1898 
Rödl, Arthur
* 13.06.1898 
Schaub, Julius
* 20.08.1898 
Kreppel, Hans
* 28.09.1898 
- von Kiliani, Emmanuel
* 05.10.1898 
Haas, Franz
* 17.10.1898 
- Fortenbacher, Willy
* 17.11.1898 
König, Alfons
* 29.12.1898 
Lörner, Georg Nikolaus
* 18.02.1899 
Ochsner, Wilhelm
* 31.03.1899 
Bouhler, Philipp
* 11.09.1899 
- Scheingraber, Heinrich
* 08.02.1900 
- von Harnier von Regendorf, Wilhelm
* 17.04.1900 
Müller, Heinrich
* 28.04.1900 
Langhäuser, Rudolf
* 21.08.1900 
Himmler, Heinrich
* 07.10.1900 
Zorn, Eduard
* 08.08.1901 
Müller, Thomas
* 02.02.1902 
- Macher, Robert
* 18.11.1902 
Salminger, Josef
* 05.03.1903 
von Xylander, Wolf Dietrich
* 09.04.1903 
Schury, Otto
* 22.10.1903 
Heindl, Josef
* 10.03.1904 
Kohlroser, Martin
* 08.01.1905 
von Hohenhausen und Hochhaus, Oskar
* 15.02.1905 
Schönborn-Wiesentheid, Clemens
* 03.04.1905 
- Staedke, Helmut
* 30.08.1905 
Christ, Thorsten
* 03.02.1906 
von der Heydte, Friedrich August
* 30.03.1907 
Ameiser, Anton
* 01.08.1907 
Kriebel, Rainer
* 10.01.1908 
- Scanzoni von Lichtenfels, Friedrich-Karl
* 09.09.1908 
von Gravenreuth, Sigmund-Ulrich
* 21.10.1909 
Baier, Joseph
* 04.12.1909 
Spindler, Ludwig
* 15.11.1910 
Knöchlein, Fritz
* 27.05.1911 
Schönberger, Georg
* 21.12.1911 
Braunová, Eva
* 06.02.1912 
Pfreundtner, Karl
* 15.04.1912 
- Gilardone, Hans
* 09.07.1912 
Stückler, Albert
* 09.05.1913 
Hintze, Otto
* 09.10.1914 
von Hößlin, Roland-Heinrich
* 21.02.1915 
Guggenberger, Friedrich
* 06.03.1915 
- Baader, Heinz
* 25.03.1916 
Zettler, Rudolf
* 19.05.1916 
Schultz, Fritz-Rudolf
* 19.02.1917 
Sattler, Georg
* 14.04.1917 
Meckel, Helmut
* 23.08.1917 
von Hammerstein-Equord, Adolf-Wilhelm
* 11.03.1918 
Vogt, Fritz
* 17.03.1918 
Kuffner, Andreas
* 30.05.1918 
Brunner, Eduard
* 08.12.1918 
Braeucker, Friedrich
* 13.07.1919 
Karch, Fritz
* 17.01.1920 
Sieder, Heinz
* 28.06.1920 
Broennle, Herbert
* 25.12.1920 
von Wittelsbach, Leopold Maximilian Joseph Maria Arnulf
† 28.09.1930
Röhm, Ernst
† 02.07.1934
von Lossow, Otto Hermann
† 25.11.1938
Hofmann, Johann Georg
† 31.01.1942
Hühnlein, Adolf
† 18.06.1942
- Friedrichs, Walter
† 04.07.1942
von Danner, Jakob
† 28.12.1942
- von und zu der Tann-Rathsamhausen, Eberhard
† 05.02.1943
- Zürn, Maximilian
† 04.07.1943
- Pürckhauer, Hermann
† 03.12.1943
Lutz, Oswald
† 26.02.1944
von Krziwanek, Johann
† 18.11.1944
von Möhl, Arnold
† 27.12.1944
- Möslinger, Karl-August
† DD.MM.1944
Naegelsbach, Georg
† 17.03.1945
- von Dittelberger, Martin
† 17.12.1945
Stein, Erich
† 21.12.1945
- von Xylander, Rudolf
† 18.02.1946
- Merk, Ernst
† 12.06.1946
Steinbauer, Gerhard
† DD.MM.1946
von Epp, Franz Xaver
† 31.12.1946
Bauer, Paul
† 14.02.1948
Kriegbaum, Oskar
† 10.04.1948
Krug, Michael
† 13.10.1948
Kreß von Kressenstein, Friedrich
† 16.10.1948
Müller, Ernst
† 06.12.1948
Sintzenich, Rudolf
† 24.12.1948
Fichtner, Sebastian
† 07.03.1950
Rüdel, Günther
† 22.04.1950
Meindl, Eugen
† 24.01.1951
Weissmann, Eugen
† 26.11.1951
- von Leistner, Karl
† 08.06.1952
Roesch, Rudolf
† 05.09.1952
Knoblauch, Kurt
† 10.11.1952
von Hauenschild, Bruno
† 10.03.1953
Sperrle, Hugo
† 02.04.1953
- Hopff, Hermann
† 27.08.1953
Darré, Ricardo Walther Oscar
† 05.09.1953
- Hübner, Kurt
† 20.09.1953
- Peltz, Joachim
† 03.04.1954
Handloser, Siegfried Adolf
† 03.07.1954
- Schönhärl, Hans
† 12.07.1954
- Kasper, Jakob
† 19.06.1955
Watson, Frank Bingley
† 24.07.1955
- von Klinckowstroem, Joachim
† 16.10.1955
- Jolas, Wilhelm
† 23.10.1955
- Prügel, Karl
† DD.MM.1955
Kriegelsteiner, Reinhard
† 04.03.1956
Fangohr, Friedrich
† 17.04.1956
- von Waldenfels, Wilhelm
† 24.04.1956
Schittnig, Hans
† 08.11.1956
Knieß, Baptist
† 10.11.1956
von Schacky auf Schönfeld, Siegmund
† 28.11.1956
Grieshammer, Fritz
† 26.12.1956
- Weikart, Karl
† DD.MM.1956
- von Riedel, Hans
† DD.MM.1956
Herwarth von Bittenfeld, Eberhard
† 15.01.1957
Amann, Max
† 31.03.1957
- Drobnig, Walter
† 02.11.1957
Kohlroser, Martin
† 14.11.1957
von Hörauf, Franz
† 08.12.1957
- Heyl, Friedrich
† 24.12.1957
Schröder, Oskar
† 26.01.1958
von Preußen, Oskar
† 27.01.1958
- Ziegenrücker, Friedrich
† 13.02.1958
von Botzheim, Erich
† 28.03.1958
Kühlenthal, Erich
† 19.10.1958
- Bisle, Artur
† 06.12.1958
Wolf, Albert
† DD.MM.1958
Taubert, Richard
† 24.06.1959
Bandera, Stepan Andrijovič
† 15.10.1959
- Curtze, Heinrich
† 11.12.1959
von Lenz, Hermann
† 20.12.1959
Cantzler, Oskar
† 03.02.1960
- Ertel, Theodor
† 13.04.1961
- Steinkopf-Hartig, Ernst
† 17.05.1961
Cuno, Kurt
† 14.07.1961
von Mann Edler von Tiechler, Hermann
† 22.08.1961
Förtsch, Hermann
† 27.12.1961
- Wenk, Richard
† DD.MM.1962
- Schindler, Max Josef
† 15.01.1963
Stapf, Otto
† 30.03.1963
Fütterer, Kuno Heribert
† 24.08.1963
Jacob, Alfred
† 13.11.1963
Krampf, Heinrich
† 16.11.1963
Hirth, Waldemar
† 23.11.1963
Karl, Franz
† 18.03.1964
Engelbrecht, Erwin
† 08.04.1964
Konrad, Rudolf
† 10.06.1964
- Schwartz, Wilhelm
† 23.09.1964
Amelung, Heinz-Günter
† 26.12.1964
Maderholz, Karl
† DD.MM.1964
Müller, Hans
† DD.MM.1964
- Sehmsdorf, Hans
† DD.MM.1964
Kaliebe, Johannes
† 21.09.1965
von Lutz, Ernst
† 25.11.1965
Kleinschroth, Heinrich
† 21.12.1965
Schilffarth, Ludwig
† 10.02.1966
- Baader, Heinz
† 18.02.1966
Steiner, Felix Martin Julius
† 12.05.1966
Prinner, Josef
† 01.07.1966
- Müller-Andriesen, Johannes
† 15.12.1966
von Liebenstein, Gustav
† 17.01.1967
Christ, Thorsten
† 13.04.1967
Blumentritt, Günther
† 12.10.1967
von Gersdorff, Gero
† 15.11.1967
Schaub, Julius
† 27.12.1967
- Zeiß, Walter
† DD.MM.1967
von Stein, Johann
† DD.MM.1967
Oehler, Walther
† 06.07.1968
Toussaint, Rudolf
† 0?.08.1968
von Geitner, Kurt
† 06.09.1968
Furbach, Heinz
† 23.10.1968
- Böhme, Hermann
† 29.10.1968
Kettner, Herbert
† 11.07.1969
- von Keiser, Erich
† 05.08.1969
Leeb, Emil
† 08.09.1969
Menzel, Kurt
† 30.12.1969
Menzel, Kurt
† 30.12.1969
von Hohenhausen und Hochhaus, Oskar
† 26.02.1970
Schacht, Horace Greeley Hjalmar
† 03.06.1970
Bogatsch, Rudolf
† 05.06.1970
Casper, Karl
† 25.08.1970
von Usedom, Horst
† 14.10.1970
- Riemhofer, Gottfried
† DD.MM.1970
von Hellermann, Vollrath
† 25.08.1971
Schmidt, August
† 17.01.1972
Unrein, Martin
† 22.01.1972
Schmitt, Artur
† 15.02.1972
- Kohl, Otto
† 02.03.1972
von Bach-Zelewski, Erich Julius Eberhard
† 08.03.1972
Schubert, Wilhelm
† 26.06.1972
Ziervogel, Max
† 20.10.1972
Drechsler, Julius
† 27.10.1972
Muggenthaler, Hermann
† 30.10.1972
Rothe-Roth, Richard
† 24.11.1972
Adam, Kurt
† 24.01.1973
Maaß, Bruno
† 24.01.1973
Klatt, Paul
† 06.06.1973
- Kübler, Christian
† 31.12.1973
Ďurčanský, Ferdinand
† 15.03.1974
Koelitz, Hans
† 13.07.1974
- Müller, Heinrich
† DD.MM.1974
Jordan, Hans
† 20.04.1975
Martin, Benno
† 02.07.1975
Jank, Karl
† 24.08.1975
Seidensticker, August
† 13.12.1975
Schaller-Kalide, Hubert
† 06.01.1976
Ameiser, Anton
† 02.02.1976
- von Stülpnagel, Siegfried
† 25.06.1976
von Witzleben, Hermann
† 27.06.1976
Sixt, Friedrich
† 04.08.1976
Junck, Werner
† 06.08.1976
Olbrich, Herbert
† 29.10.1976
Engel, Gerhard Michael
† 09.12.1976
Wunderlich, Friedrich
† 27.03.1977
Wittmann, August
† 29.03.1977
Dessloch, Otto
† 13.05.1977
Vorwald, Wolfgang
† 01.06.1977
Dahme, Josef
† 24.01.1978
Holle, Alexander
† 16.07.1978
Jacobs, Josef Carl Peter
† 29.07.1978
Wolz, Alwin
† 15.09.1978
- Haseloff, Kurt
† 30.09.1978
Berthold, Friedrich
† 03.12.1978
Winter, August
† 16.02.1979
- Meyer, Hans
† 22.03.1979
Gehlen, Reinhard
† 08.06.1979
Stenglein, Hans
† 31.08.1979
Rodt, Eberhard
† 14.12.1979
von Gersdorff, Rudolph-Christoph
† 27.01.1980
Dethleffsen, Erich
† 04.07.1980
- Lisso, Hans
† 27.07.1980
Steets, Hans
† 05.10.1980
Keiper, Ludwig
† 24.05.1981
Reichelt, Paul
† 15.06.1981
Breith, Friedrich
† 09.07.1982
Kortüm, Joachim
† 21.10.1982
Hahn, Hans
† 18.12.1982
- Bürcker, Ulrich
† 20.10.1983
Bürker, Ulrich
† 20.10.1983
- von Nostitz, Eberhard
† 15.12.1983
Harteneck, Gustav
† 07.02.1984
- Beißwänger, Walter
† 25.12.1984
von Heigl, Hubertus-Maria
† 24.01.1985
Dollmann, Eugen
† 17.05.1985
- Remold, Josef
† 09.10.1985
Kammhuber, Josef
† 25.01.1986
Streib, Werner
† 15.06.1986
Ewert, Herbert
† 01.02.1988
Olejnik, Robert
† 29.10.1988
Schwabedissen, Walter
† 19.02.1989
Volckamer von Kirchensittenbach, Friedrich Jobst
† 03.04.1989
von Schoenebeck, Carl-August
† 04.09.1989
Bauer, Paul Friedrich Peter
† 09.01.1990
- Zander, Helmut
† 11.09.1990
von Beust, Hans-Henning
† 27.03.1991
Ritter, Hans
† 21.05.1991
von Canstein, Ulrich
† 10.08.1991
Pollmann, Ottmar
† 11.09.1991
Harster, Wilhelm
† 25.12.1991
Bramesfeld, Heinrich
† 14.01.1992
Reuss, Franz
† 05.06.1992
Grabmann, Walter
† 20.08.1992
Wünsche, Max
† 17.04.1995
Ruoff, Joachim
† 04.02.1996
Afheldt, Eckart
† 03.12.1999
Peltz, Dietrich
† 10.08.2001
Jähde, Willy
† 25.04.2002
Schöck, Fritz
† 11.02.2003
von Rettberg, Ralph
† 25.02.2004
Brunner, Eduard
† 13.05.2006
Eisl, Alois
† 26.12.2006
von Hammerstein-Equord, Adolf-Wilhelm
† 20.04.2010
Nižňanský, Ladislav
† 23.12.2011
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1919-DD.MM.1921
Skupinové velitelství říšské branné moci 4
4th Imperial Armed Forces Group Command
01.04.1934-12.10.1937
Letecký okruh V
V Air District
01.04.1934-12.10.1937
Letecký okruh V
V Air District
01.10.1934-15.10.1935
Artillerieführer VII
Artillerieführer VII
01.04.1935-12.10.1937
Vyšší letecké velitelství V
5th Higher Air Command
01.04.1935-12.10.1937
Vyšší letecké velitelství V
5th Higher Air Command
01.06.1935-DD.MM.1936
Horská brigáda
Mountain Brigade
01.10.1935-12.10.1937
Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu V
Higher Anti-Aircraft Artillery Command in 5th Air District
15.10.1935-DD.MM.RRRR
7. pěší divize
7th Infantry Division
16.10.1935-08.05.1945
Vojenský okruh VII
7th Military District
01.04.1936-12.10.1937
Letecká župa 14
14th Air Region
12.10.1937-04.02.1938
Letecká župa XIV
14th Air Region
12.10.1937-04.02.1938
Letecký okruh 5
5th Air District
12.10.1937-04.02.1938
Letecký okruh 5
5th Air District
12.10.1937-01.08.1938
Vyšší letecké velitelství 5
5th Higher Air Command
12.10.1937-01.08.1938
Vyšší letecké velitelství 5
5th Higher Air Command
12.10.1937-30.06.1938
Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 5
5th Higher Anti-Aircraft Artillery Command
04.02.1938-01.11.1944
Letecká župa VII
7th Air Region
04.02.1938-01.02.1939
Skupinové velitelství letectva 3
3rd Air Force Group Command
01.08.1938-01.11.1938
4. letecká divize
4th Air Division
01.11.1938-01.02.1939
31. letecká divize
31st Air Division
10.11.1938-DD.MM.RRRR
Horský protitankový oddíl 44
44th Mountain Anti-Tank Battalion
01.02.1939-DD.08.1939
Letecká armáda 3
3rd Air Fleet
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 27
27th Artillery Command
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 7
7th Artillery Command
26.08.1939-09.11.1939
Velitelství náhradních jednotek VII
7th Command of Replacement Troops
12.10.1939-DD.MM.RRRR
Divize ke zvláštnímu použití 407
407th Special Purpose Division
09.11.1939-22.12.1939
157. divize
157th Division
07.01.1940-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 671
671st Army Rear Area Command
01.04.1940-14.06.1940
4. letka Bombardovací eskadry 51
4th Squadron of the 51st Bomber Wing
01.04.1940-14.06.1940
5. letka Bombardovací eskadry 51
5th Squadron of the 51st Bomber Wing
01.04.1940-14.06.1940
6. letka Bombardovací eskadry 51
6th Squadron of the 51st Bomber Wing
01.04.1940-DD.MM.RRRR
Hlavní polní velitelství 671
671st High Field Command
01.04.1940-14.06.1940
II. skupina Bombardovací eskadry 51
2nd Group of the 51st Bomber Wing
01.04.1940-14.06.1940
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 2nd Group of 51st Bomber Wing
DD.03.1941-04.04.1941
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
14.04.1941-21.04.1941
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
DD.12.1941-DD.12.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 500
1st Squadron of the 500th Special Purpose Bomber Group
DD.12.1941-DD.01.1942
2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
2nd Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
DD.12.1941-DD.12.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 500
2nd Squadron of the 500th Special Purpose Bomber Group
DD.12.1941-DD.12.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 500
3rd Squadron of the 500th Special Purpose Bomber Group
DD.12.1941-DD.12.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 500
4th Squadron of the 500th Special Purpose Bomber Group
DD.12.1941-DD.12.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 500
500th Special Purpose Bomber Group
DD.12.1941-DD.12.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 500
Staff of the 500th Special Purpose Bomber Group
10.05.1942-25.03.1943
Velitelství rychlých jednotek VII
7th Command of Fast Troops
11.10.1942-24.10.1942
Stíhací eskadra 77
77th Fighter Wing
19.10.1942-24.10.1942
III. skupina Stíhací eskadry 77
3rd Group of the 77th Fighter Wing
04.11.1942-DD.MM.RRRR
3. letka Stíhací eskadry 1
3rd Squadron of the 1st Fighter Wing
07.11.1942-05.12.1942
II. skupina Stíhací eskadry 77
2nd Group of the 77th Fighter Wing
13.11.1942-17.11.1942
4. letka Bombardovací eskadry 30
4th Squadron of the 30th Bomber Wing
13.11.1942-17.11.1942
5. letka Bombardovací eskadry 30
5th Squadron of the 30th Bomber Wing
13.11.1942-17.11.1942
6. letka Bombardovací eskadry 30
6th Squadron of the 30th Bomber Wing
13.11.1942-17.11.1942
II. skupina Bombardovací eskadry 30
2nd Group of the 30th Bomber Wing
13.11.1942-17.11.1942
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 30
Staff of the 2nd Group of 30th Bomber Wing
20.03.1943-DD.04.1943
4. letka Noční stíhací eskadry 101
4th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
20.03.1943-DD.04.1943
5. letka Noční stíhací eskadry 101
5th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
20.03.1943-DD.04.1943
6. letka Noční stíhací eskadry 101
6th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
20.03.1943-DD.04.1943
II. skupina Noční stíhací eskadry 101
2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
20.03.1943-DD.04.1943
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 101
Staff of the 2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
25.03.1943-08.05.1945
Velitelství tankových jednotek VII
7th Command of Tank Troops
DD.12.1943-12.05.1944
4. letka Noční stíhací eskadry 101
4th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
DD.12.1943-12.05.1944
5. letka Noční stíhací eskadry 101
5th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
DD.12.1943-12.05.1944
II. skupina Noční stíhací eskadry 101
2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
DD.12.1943-12.05.1944
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 101
Staff of the 2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
25.02.1944-DD.MM.RRRR
Tankový oddíl Sever
Tank Battalion North
02.04.1944-DD.12.1944
11. letka Bombardovací eskadry 51
11th Squadron of the 51st Bomber Wing
02.04.1944-DD.12.1944
12. letka Bombardovací eskadry 51
12th Squadron of the 51st Bomber Wing
02.04.1944-DD.12.1944
IV. skupina Bombardovací eskadry 51
4th Group of the 51st Bomber Wing
02.04.1944-DD.12.1944
Štáb IV. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 4th Group of 51st Bomber Wing
18.04.1944-26.04.1944
10. letka Stíhací eskadry 26
10th Squadron of the 26th Fighter Wing
18.04.1944-26.04.1944
11. letka Stíhací eskadry 26
11th Squadron of the 26th Fighter Wing
18.04.1944-26.04.1944
12. letka Stíhací eskadry 26
12th Squadron of the 26th Fighter Wing
18.04.1944-26.04.1944
9. letka Stíhací eskadry 26
9th Squadron of the 26th Fighter Wing
18.04.1944-26.04.1944
III. skupina Stíhací eskadry 26
3rd Group of the 26th Fighter Wing
18.04.1944-26.04.1944
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 26
Staff of the 3rd Group of 26th Fighter Wing
DD.08.1944-04.09.1944
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 33
1st Squadron (Long Range) of the 33rd Reconnaissance Group
DD.08.1944-DD.09.1944
5. letka Bombardovací eskadry 26
5th Squadron of the 26th Bomber Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
6. letka Bombardovací eskadry 26
6th Squadron of the 26th Bomber Wing
DD.08.1944-19.09.1944
Bombardovací eskadra 26
26th Bomber Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 26
2nd Group of the 26th Bomber Wing
DD.08.1944-19.09.1944
Štáb Bombardovací eskadry 26
Staff of the 26th Bomber Wing
DD.08.1944-DD.09.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 26
Staff of the 2nd Group of 26th Bomber Wing
05.09.1944-20.09.1944
Zvláštní letka Jednorožec
Special Squadron Unicorn
DD.03.1945-29.04.1945
Zkušební oddíl 162
162nd Testing Squad
02.04.1945-30.04.1945
IV. skupina Doplňovací bombardovací eskadry 1
4th Group of the 1st Replacement Bomber Wing
03.04.1945-29.04.1945
Stíhací svaz 44
44th Fighter Force
24.04.1945-30.04.1945
1. letka Bombardovací eskadry 51
1st Squadron of the 51st Bomber Wing
24.04.1945-30.04.1945
2. letka Bombardovací eskadry 51
2nd Squadron of the 51st Bomber Wing
24.04.1945-30.04.1945
3. letka Bombardovací eskadry 51
3rd Squadron of the 51st Bomber Wing
24.04.1945-30.04.1945
I. skupina Bombardovací eskadry 51
1st Group of the 51st Bomber Wing
24.04.1945-30.04.1945
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 1st Group of 51st Bomber Wing
01.05.1945-02.05.1945
3. pěší divize
3rd Infantry Division
DD.05.1945-DD.05.1945
1. letka Bitevní eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Ground Attack Wing
DD.05.1945-DD.05.1945
2. letka Bitevní eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Ground Attack Wing
DD.05.1945-DD.05.1945
3. letka Bitevní eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Ground Attack Wing
DD.05.1945-DD.05.1945
I. skupina Bitevní eskadry 2
1st Group of the 2nd Ground Attack Wing
DD.05.1945-DD.05.1945
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 2
Staff of the 1st Group of the 2nd Ground Attack Wing
21.07.1945-20.08.1946
357. stíhací skupina
357th Fighter Group
10.11.1945-25.09.1947
70. stíhací křídlo
70th Fighter Wing
20.08.1946-DD.07.1947
33. stíhací skupina
33rd Fighter Group
30.09.1946-14.05.1948
60. skupina pro přepravu jednotek
60th Troop Carrier Group
12.06.1947-25.01.1948
86. smíšená skupina
86th Composite Group
25.01.1948-DD.07.1948
86. stíhací skupina
86th Fighter Group
01.07.1948-03.09.1952
86. letištní skupina
86th Air Base Group
01.07.1948-20.01.1950
86. stíhací křídlo
86th Fighter Wing
20.01.1950-21.08.1952
86. stíhací bombardovací křídlo
86th Fighter-Bomber Wing
17.03.1953-17.04.1957
317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
317th Troop Carrier Wing, Medium
02.07.1956-15.12.1956
4. granátnická divize
4th Grenadier Division
01.10.2013-DD.MM.RRRR
Pluk polních myslivců 3
3rd Field Jaeger Regiment
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1909-DD.MM.1911
Aeroplanbau Gustav Otto & Alberti
DD.MM.1911-07.03.1916
Gustav Otto Flugmaschinenwerke GmbH
07.03.1916-DD.MM.1922
Bayerische Flugzeugwerke AG
DD.MM.1938-DD.MM.1966
Dornier-Werke GmbH
DD.MM.193R-DD.MM.1938
Dornier-Metallbauten GmbH
DD.MM.1948-DD.MM.1952
Siebel Flugzeugwerke GmbH
DD.MM.1952-DD.MM.1956
Siebel Flugzeugwerke-ATG GmbH
DD.MM.1958-DD.MM.1967
Junkers Flugzeug- und Motorenwerke AG
DD.MM.1966-DD.MM.1989
Dornier GmbH
DD.05.1969-16.01.1992
Messerschmitt-Bölkow-Blohm GmbH
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co. KG
DD.MM.1999-DD.MM.1999
Wegmann & Co.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Munich
URL : https://www.valka.cz/Mnichov-t86423#418508Verze : 1
MOD
+ Ferdinand Ďurčanský
URL : https://www.valka.cz/Mnichov-t86423#320188Verze : 0