Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 12A [1946-1948]

Fighting Squadron 12A / VF-12A

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 12A
Originální název:
Original Name:
Fighting Squadron 12A
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací stíhací peruť 11
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1948
Nástupce:
Successor:
Stíhací peruť 112
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1946-15.07.1948 Útočná palubní letecká skupina 11
Dislokace:
Deployed:
15.11.1946-25.11.1946 ?, NAS Kahului
25.11.1946-15.07.1948 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
15.11.1946-31.01.1947 Ackley, Norman W. (Lieutenant Commander)
31.01.1947-01.07.1948 Hoffman, Melvin C. (Lieutenant Commander)
01.07.1948-15.07.1948 Lawler, Joseph T. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.11.1946-DD.MM.RRRR Grumman F6F-5 Hellcat
11.12.1946-15.07.1948 Grumman F8F-1 Bearcat
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-12A-1946-1948-t86320#582712Verze : 2
MOD