Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 34 [1950-1955]

Fighter Squadron 34 / VF-34

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 34
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 34
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 91
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1955
Nástupce:
Successor:
Útočná peruť 34
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1950-31.10.1953 Palubní letecká skupina 3
01.11.1953-17.06.1955 Letecká úkolová skupina 181
18.06.1955-01.07.1955 Palubní letecká skupina 3
Dislokace:
Deployed:
15.02.1950-30.04.1951 North Kingstown, Naval Air Station Quonset Point
01.05.1951-05.10.1952 NAAS Sanford
06.10.1952-03.02.1953 NAS Jacksonville
04.02.1953-01.07.1955 Jacksonville, NAS Cecil Field

Velitel:
Commander:
15.02.1950-20.02.1951 Olson, Donald K. (Lieutenant Commander)
21.02.1951-30.04.1952 Sweatt, Robert A. (Lieutenant Commander)
01.05.1952-09.05.1953 Gibbs, H. B. (Lieutenant Commander)
10.05.1953-01.07.1955 O´Brien, F. H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.02.1950-26.11.1950 Grumman F8F-1 Bearcat
15.02.1950-26.11.1950 F8F-2
27.11.1950-13.02.1952 F9F-2
14.02.1952-01.07.1955 F2H-2
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL CZ: https://www.valka.cz/Stihaci-perut-34-1950-1955-t86193#319121Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Fighter-Squadron-34-VF-34-t86193#319121Version : 0
MOD