Main Menu
User Menu

Útočná peruť 72 [1956-1991]

Attack Squadron 72 "Blue Hawks" / VA-72

     
Název:
Name:
Útočná peruť 72
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 72
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.01.1956
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 72
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.01.1956-20.12.1963 Palubní letecká skupina 7
20.12.1963-07.03.1966 Palubní letecké křídlo 7
07.03.1966-26.08.1968 Palubní letecké křídlo 1
26.08.1968-22.09.1969 Palubní letecké křídlo 8
22.09.1969-02.03.1970 Letecké křídlo bojové připravenosti 4 / RCVW-4
02.03.1970-01.10.1986 Palubní letecké křídlo 1
01.10.1986-DD.09.1988 Palubní letecké křídlo 7
DD.09.1988-01.03.1989 COMLATWING 1
01.03.1989-30.06.1991 Palubní letecké křídlo 3
Dislokace:
Deployed:
14.11.1945-03.09.1957 North Kingstown, NAS Quonset Point
03.09.1957-15.02.1966 Virginia Beach, NAS Oceana
15.02.1966-30.06.1991 Jacksonville, NAS Cecil Field

Velitel:
Commander:
03.01.1956-08.02.1956 Naumann, Carlton F. (Lieutenant Commander)
08.02.1956-23.07.1957 Hunt, Robert F. (Lieutenant Commander)
23.07.1957-04.02.1959 Ruiz, C. K. (Commander)
04.02.1959-04.03.1960 Beling, John K. (Commander)
04.03.1960-12.05.1961 Hill, C. A. Jr. (Commander)
12.05.1961-16.04.1962 Miller, Kendall W. W. Jr. (Commander)
16.04.1962-25.03.1963 Gore, Frederick S. (Commander)
25.03.1963-17.02.1964 Neilson, T. L. (Commander)
17.02.1964-10.02.1965 Walker, Grover C. (Commander)
10.02.1965-11.02.1966 Adkins, Joe D. (Commander)
11.02.1966-15.03.1967 Southworth, Harrison B. (Commander)
15.03.1967-15.03.1968 Hofstra, E. J. (Commander)
15.03.1968-10.04.1969 Phillips, R. A. (Commander)
10.04.1969-17.10.1969 Latimer, S. E. Jr. (Commander)
17.10.1969-09.09.1970 Young, D. B. Jr. (Commander)
09.09.1970-02.07.1971 Shea, R. K. (Commander)
02.07.1971-08.07.1972 Basford, M. G. (Commander)
08.07.1972-14.07.1973 Donahue, J. F. (Commander)
14.07.1973-12.09.1974 Kelly, Robert J. (Commander)
12.09.1974-16.10.1975 Estes, Edward D. (Commander)
16.10.1975-16.12.1976 Brennock, Robert F. (Commander)
16.12.1976-06.04.1978 Commons, Patrick M. (Commander)
06.04.1978-DD.07.1979 Merrill, Hugh A. (Commander)
DD.07.1979-DD.10.1980 Koss, Howard E. (Commander)
DD.10.1980-16.02.1982 Refo, Carter B. (Commander)
16.02.1982-09.06.1983 Kiem, Robert L. (Commander)
09.06.1983-21.11.1984 Cook, C. A. (Commander)
21.11.1984-03.05.1986 Richardson, Arthur F. (Commander)
03.05.1986-15.10.1987 Stewart, Gordon G. (Commander)
15.10.1987-15.06.1989 Waddell, James B. (Commander)
15.06.1989-30.06.1991 Sanders, John R. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
03.01.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-5 Panther
DD.09.1956-DD.MM.RRRR Douglas A4D-1 Skyhawk
12.02.1958-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
DD.03.1961-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
DD.05.1964-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
DD.03.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
DD.01.1970-DD.MM.RRRR LTV A-7B Corsair II
13.09.1977-DD.MM.RRRR LTV A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-72-1956-1991-t86182#582041Verze : 2
MOD