Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 72 [1948-1956]

Fighter Squadron 72 "Hawks" / VF-72

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 72
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 72
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 8A
Datum zániku:
Disbanded:
03.01.1956
Nástupce:
Successor:
Útočná peruť 72
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.07.1948-01.09.1948 Útočná palubní letecká skupina 7
01.09.1948-03.01.1956 Palubní letecká skupina 7
Dislokace:
Deployed:
28.07.1948-03.01.1956 North Kingstown, NAS Quonset Point

Velitel:
Commander:
28.07.1948-19.08.1948 Haker, Burton F. (Lieutenant Commander)
19.08.1948-20.10.1948 Colleran, G. F. - acting (Lieutenant)
20.10.1948-20.06.1949 Malinasky, Frank (Lieutenant Commander)
20.06.1949-04.07.1950 Clark, Carlton H. (Lieutenant Commander)
04.07.1950-09.07.1951 Jorgensen, John B. (Lieutenant Commander)
09.07.1951-DD.01.1953 Curtis, Archibald W. (Lieutenant Commander)
DD.01.1953-12.11.1954 Brown, Gordon J. (Commander)
12.11.1954-03.01.1956 Naumann, Carlton F. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
28.07.1948-DD.MM.RRRR Grumman F8F-2 Bearcat
01.12.1948-DD.MM.RRRR Grumman F8F-1 Bearcat
09.02.1950-DD.MM.RRRR Grumman F8F-1B Bearcat
16.03.1951-DD.MM.RRRR Grumman F9F-2 Panther
11.10.1951-DD.MM.RRRR Grumman F9F-5 Panther
DD.02.1952-DD.MM.RRRR Grumman F9F-2 Panther
DD.02.1953-DD.MM.RRRR Grumman F9F-5 Panther
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL CZ: https://www.valka.cz/Stihaci-perut-72-1948-1956-t86181#582045Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Fighter-Squadron-72-Hawks-VF-72-t86181#582045Version : 0
MOD