Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 2 [1943-1945]

Fighting Squadron 2 / VF-2

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 2
Originální název:
Original Name:
Fighting Squadron 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1943-09.12.1943 Palubní letecká skupina 6 (CVG-6)
Dislokace:
Deployed:
10.11.1943-09.12.1943 -, USS Enterprise (CV-6)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Dean, William A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman F6F-3 Hellcat
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-2-1943-1945-t85694#582437Verze : 0
MOD