Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 2A [1946-1948]

Fightig Squadron 2A / VF-2A

     
Název:
Name:
Stíhacia peruť 2A
Originální název:
Original Name:
Fighting Squadron 2A
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací stíhací peruť 4
Datum zániku:
Disbanded:
02.08.1948
Nástupce:
Successor:
Stíhací peruť 12
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1946-02.08.1948 Útočná palubná letecká skupina 1
Dislokace:
Deployed:
15.11.1946-02.08.1948 Coronado, Naval Air Station San Diego
Velitel:
Commander:
15.11.1946-21.06.1947 Conley, William L.
21.06.1947-07.05.1948 Guinn, Richard H.
07.05.1948-02.07.1948 Kilgore, W. H.
02.07.1948-02.08.1948 Hoel, Ronald W.
Výzbroj:
Armament:
15.11.1946-XX.05.1947 Grumman F6F Hellcat
15.11.1946-XX.05.1947 Vought F4U-1 Corsair
15.11.1946-XX.05.1947 Vought F4U-1D Corsair
15.11.1946-XX.05.1947 Goodyear FG-1
15.11.1946-XX.05.1947 Goodyear FG-1D
15.11.1946-XX.05.1947 Vought F4U-4 Corsair
XX.05.1947-02.08.1948 Grumman F8F-1 Bearcat
XX.05.1947-02.08.1948 Grumman F8F-1B Bearcat
XX.05.1947-02.08.1948 Grumman F6F-5P Hellcat
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Roy A. Grossnick: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-2A-1946-1948-t85646#316716Verze : 7
MOD