Main Menu
User Menu

11. dělostřelecký pluk [1950-1955]

11th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
11. dělostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
11. dělostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 11
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1955
Nástupce:
Successor:
49. dělostřelecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1950-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva 10. divise
01.01.1951-01.11.1954 10. pěší divize
01.11.1954-09.05.1955 10. střelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.12.1950-09.05.1955 Košice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1950-DD.MM.RRRR , ( )
DD.MM.RRRR-09.05.1955 Gryc, Rudolf ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1950-01.04.1951 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 11

Ručně vyplněné položky:
01.12.1950-09.05.1955 1. dělostřelecký oddíl
01.12.1950-09.05.1955 2. dělostřelecký oddíl
Čestný název:
Honorary Name:
01.12.1950-08.05.1955
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1950-09.05.1955 VÚ 5219 Košice
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz, ISSN : 1802-1514, www.zelpo.sk, archív autora




Výzbroj pluku : 75 mm protitankový kanón vz. 40/N, 105 mm Húfnica vz.18/40/N
URL : https://www.valka.cz/11-delostrelecky-pluk-1950-1955-t84386#310135Verze : 1
MOD