Main Menu
User Menu

39. armáda [1944-1945]


JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 39. armáda
Datum vzniku 11.12.1944
Předchůdce ---
Datum zániku 14.07.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství ---
Dislokace ---
Velitelé 20.12.1944 - 14.07.1945 Nakamura, Akita
Náčelníci štábu 20.12.1944 - 09.07.1945 Hamada, Hitoshi
09.07.1945 - 14.07.1945 Hanaya, Tadashi
Podřízené útvary ---
Poznámka - 39. armáda byla zformována z Thajské posádkové armády
(Thailand Garrison Army)
- 14. července 1945 byla přejmenována na 18. armádní okruh
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=6761
Literatura
URL : https://www.valka.cz/39-armada-1944-1945-t84316#309766Verze : 0