Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 3. oblasti [1945-1950]

Artillery Headquarters of the 3rd Area

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 3. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 3. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1950
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 2. okruhu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1945-15.09.1950
15.05.1945-15.09.1950
Dislokace:
Deployed:
15.05.1945-15.09.1950 Brno, ? /

Velitel:
Commander:
15.05.1945-02.10.1945 Novák, Petr (plukovník dělostřelectva)
02.10.1945-01.12.1947 Novák, Petr (brigádní generál)
01.12.1947-01.06.1948 Klíma, Jaroslav (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva V. sboru
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
01.06.1945-01.10.1945 3. minometná brigáda
01.06.1945-01.10.1945 3. protitanková brigáda
01.06.1945-01.10.1945 3. těžká dělostřelecká brigáda
01.06.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 153
01.10.1945-01.10.1947 9. dělostřelecká brigáda
01.12.1945-01.10.1947 7. dělostřelecká brigáda
01.12.1945-01.10.1947 8. dělostřelecká brigáda
01.10.1946-15.08.1950 Dělostřelecký oddíl 186
01.10.1946-01.01.1950 Dělostřelecký oddíl 187
01.10.1947-15.09.1950 5. dělostřelecká brigáda
01.10.1947-01.10.1949 6. dělostřelecká brigáda
01.10.1947-01.01.1950 Dělostřelecký pluk 152
01.10.1947-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
15.12.1948-01.01.1950 Dělostřelecký oddíl 184
01.10.1949-14.09.1950 Dělostřelecký pluk 326
01.10.1949-15.09.1950 Dělostřelecký pluk 501

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-3-oblasti-1945-1950-t84303#593528Verze : 3
MOD