Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 2. oblasti [1945-1948]

2nd Area Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 2. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 2. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-15.12.1948 Vojenská oblast 2
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-15.12.1948 Tábor, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.12.1947-DD.09.1948 Klimša, Eduard (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
30.06.1945-03.12.1945 Sacher, Vilém (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
01.06.1945-01.10.1945 2. minometná brigáda
01.06.1945-01.10.1945 2. protitanková brigáda
01.06.1945-01.10.1945 2. těžká dělostřelecká brigáda
01.06.1945-01.10.1947 Dělostřelecký pluk 152
01.10.1945-01.10.1947 4. dělostřelecká brigáda
01.10.1945-01.10.1947 5. dělostřelecká brigáda
01.10.1945-01.10.1947 6. dělostřelecká brigáda
01.10.1946-15.12.1948 Dělostřelecký oddíl 184
01.10.1946-15.12.1948 Dělostřelecký oddíl 185
01.10.1947-15.12.1948 3. dělostřelecká brigáda
01.10.1947-15.12.1948 4. dělostřelecká brigáda
01.10.1947-15.12.1948 Dělostřelecký pluk 155

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.12.1948 VÚ 2144/D Tábor
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-2-oblasti-1945-1948-t84302#309722Verze : 3
MOD