Main Menu
User Menu

Čestná stráž armády Slovenské republiky [2001-2002]

Honour Guard of Army of Slovak Republic

Čestná stráž armády Slovenskej republiky

Čestná stráž armády Slovenskej republiky

     
Název:
Name:
Čestná stráž armády Slovenské republiky
Originální název:
Original Name:
Čestná stráž armády Slovenskej republiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.2001
Předchůdce:
Predecessor:
Pluk hradnej a čestnej stráže
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.2002
Nástupce:
Successor:
Čestná stráž ozbrojených sil Slovenskej republiky
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.2001-01.07.2002 Posádkové velitelství Bratislava
Dislokace:
Deployed:
01.08.2001-01.07.2002 Bratislava, Kasárna na Šagátové ulici

Velitel:
Commander:
01.08.2001-DD.MM.2001 Kubaľa, Jozef (Plukovník)
DD.MM.2002-01.07.2002 Engler, Pavel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.08.2001-30.06.2002 veliteľstvo a štáb
01.08.2001-30.06.2002 1. rota čestnej stráže
01.08.2001-30.06.2002 2. rota čestnej stráže
01.08.2001-30.06.2002 zabezpečovacia čata
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6, www.vepba.mil.sk
URL : https://www.valka.cz/Cestna-straz-armady-Slovenske-republiky-2001-2002-t83799#307335Verze : 0
MOD