Main Menu
User Menu

Čestná stráž ozbrojených sil Slovenské republiky [2002-2009]

Honour Guard of Armed Forces of Slovak Republic

     
Název:
Name:
Čestná stráž ozbrojených sil Slovenské republiky
Originální název:
Original Name:
Čestná stráž ozbrojených síl Slovenskej republiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.2002
Předchůdce:
Predecessor:
Čestná stráž armády Slovenskej republiky
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.2009
Nástupce:
Successor:
Čestná stráž OSSR
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.2002-01.10.2002 Generálny štáb OS SR
01.10.2002-01.07.2009 Veliteľstvo posádky Bratislava
Dislokace:
Deployed:
01.07.2002-01.07.2004 Bratislava, Kasárna na Šagátové ulici
01.07.2004-01.07.2009 Bratislava, Kasárna Vajnory

Velitel:
Commander:
01.07.2002-01.05.2004 Engler, Pavel (Podplukovník)
01.05.2004-01.07.2009 Ištván, Miroslav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.07.2002-30.06.2009 veliteľstvo a štáb
01.07.2002-30.06.2009 1. rota čestnej stráže
01.07.2002-30.06.2009 2. rota čestnej stráže
01.07.2002-30.06.2009 zabezpečovacia čata
01.07.2002-30.06.2009 čata zabezpečenia delostreleckých sálv
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6, www.vepba.mil.sk
URL : https://www.valka.cz/Cestna-straz-ozbrojenych-sil-Slovenske-republiky-2002-2009-t83797#307332Verze : 0
MOD