Main Menu
User Menu

Madrid

Madrid (ES-M)

     
Název:
Name:
Madrid
Originální název:
Original Name:
Madrid
Další názvy:
Other Names:
arab. - مجريط Maǧrīţ
Magerit
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Madrid
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°25'00.00"N 03°42'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Mestské okresy - 1. Centro, 2. Arganzuela, 3. Retiro, 4. Salamanca, 5. Chamartín, 6. Tetuán, 7. Chamberí, 8. Fuencarral-El Pardo, 9. Moncloa-Aravaca, 10. Latina, 11. Carabanchel, 12. Usera, 13. Puente de Vallecas, 14. Moratalaz, 15. Ciudad Lineal, 16. Hortaleza, 17. Villaverde, 18. Villa de Vallecas, 19. Vicálvaro, 20. San Blas, 21. Barajas
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 stor.
Vojenské objekty:
Military Objects:
DD.MM.17RR-DD.MM.19RR
kasárny Santa Isabel
Quarters “Santa Isabel”
DD.MM.1813-DD.MM.RRRR
Kasárny "Palacio de los Consejos"
Quarters "Palacio de los Consejos"
DD.MM.1816-DD.MM.RRRR
Palác Buenavista
Buenavista Palace
DD.MM.1860-20.07.1936
Kasárny na kopci
Hill barracks
21.04.1896-DD.MM.RRRR
Centrální nemocnice obrany Gómeza Ullu
Gómez Ulla Central Defense Hospital
21.04.1896-05.06.1946
Vojenská nemocnice Carabanchel
Military Hospital Carabanchel
DD.MM.1925-DD.MM.RRRR
kasárny "Infante Don Juan"
Quarters "Infante Don Juan"
DD.MM.1931-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "Zarco del Valle"
Military Base "Zarco del Valle"
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství vzdušníh sil
Air Force Headquarters
DD.MM.193R-DD.MM.19RR
kasárny Moncloa [193R-19RR}
Moncloa Quarters
10.12.1943-04.07.1977
Ministerstvo letectva
Ministry of the Air Force
05.06.1946-DD.MM.1972
Vojenská nemocnice Gómeza Ullu
Gómez Ulla Military Hospital
DD.MM.1950-DD.MM.RRRR
Vrchní velení obrany
Defence High Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Kasárny "Conde de Humanes"
Quarters "Conde de Humanes"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Kolej infanty Marie Teresy
Infant María Teresa College
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Logistická základna "Infante Don Juan"
Logistic Base "Infante Don Juan"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Logistická základna "Inmaculada"
Logistic Base "Inmaculada"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Studentká vojenská ubytovna "San Fernando"
Student Military Residence "San Fernando"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "El Goloso"
Military Base "El Goloso"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenská základna "Teniente Muñoz Castellanos"
Military Base "Teniente Muñoz Castellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší středisko pro studie národní obrany
Superior Center of the Study of National Defense
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
La Puerta de Alcalá
Budova bývalého hospicu Kráľovského Ave María y San Fernando
Ulica Alcalá
Puerta del Sol
Námestie Cibeles s fontánou
Palác komunikácii
Budova Banky Espaňa
Aréna býčích zápasov
Katedrála Almudena
Kráľovská bazilika San Fernando el Grande
Bývalé maorské hradby
Veža de los Huesos
Mosty Segovia a Toledo
Monument Miguela de Cervantes
Gran Vía
Kráľovské divadlo
Kráľovský palác
Námestie C. Kolumba
Palacio de las Cortes
Bazilika Nuestra Senora de Atocha
Cintorín slávnych mužov
Burzovný palác
Budova Kráľovskej akadémie španielskeho jazyka
Neptúnova fontána
Budova Národnej knižnice
Budova pokladne
Námestie Canalejas
Kráľovský konvent La Encarnación a Las Descalzas Reales
Muzea:
Museums:
Múzeum histórie
Múzeum del Prado
Národné múzem umenia Kráľovnej Sofie
Múzeum Thyssen-Bornemisza
Národné antropologické múzeum
Múzeum Národnej akadémie krásnych umení
Múzeum ameriky
Múzeum Sorolla
Múzeum Lázaro Galdiana
Národné múzeum dekoratívneho umenia
Múzeum prírodných vied
Múzeum Madridu
Železničné múzeum
Námorné múzeum
Osobnosti:
Personalities:
Carlos de Austria, -
† 24.07.1568
-, Felipe III
* 14.04.1578 
Moya, Pedro
† 21.12.1591
- Núñez Melián, Francisco
* DD.MM.15RR 
- Zapata de Cárdenas, Diego
* DD.MM.15RR 
Arias de Bobadilla, Francisco
† 20.01.1610
-, Felipe III
† 31.03.1621
- de la Cueva, Melchor
* 02.03.1625 
de Mendoza y Luna, Juan
† 09.10.1628
Colón de Portugal, Pedro Nuño
* 13.12.1628 
- Mejía, Agustín
† 10.03.1629
de Austria, Baltasar Carlos
* 17.10.1629 
Portocarrero Lasso de la Vega, Melchor
* 04.06.1636 
de Mendoza y Pimentel, Diego Carrillo
† DD.MM.1636
Díez de Aux y Armendáriz, Lope
† 09.02.1644
Fernández de Velasco y Tovar, Francisco Antonio
* DD.MM.1649 
de Braganza Melo, Francisco
† 18.09.1651
Colón de Portugal, Pedro Manuel
* 25.12.1651 
Pacheco y Osorio, Rodrigo
† 16.04.1652
- de Cárdenas, Diego
† 11.02.1654
-, Carlos II
* 06.11.1661 
de Alencastre Noroña y Silva, Fernando
* 15.04.1662 
-, Felipe IV
† 17.09.1665
- de Zúñiga y de la Cueva, Pedro
† 12.10.1669
Ramón de Moncada y Castro, Guillén
† 17.03.1670
- de Rojas, Luís
† 06.06.1675
Fernández de la Cueva y Enríquez, Francisco
† 27.03.1676
- de la Cueva, Melchor
† 21.10.1686
de la Cerda y Aragón, Tomás
† 22.04.1692
von Habsburg, Maria Anna
† 16.05.1696
-, Carlos II
† 01.11.1700
- Portocarrero de Guzmán Luna y Enríquez, Cristóbal
† 31.10.1704
-, Luis I
* 25.08.1707 
Sarmiento Valladares, José
† 10.09.1708
Colón de Portugal, Pedro Manuel
† 09.09.1710
-, Fernando VI
* 23.09.1713 
de Toledo y Salazar, Antonio
† 13.02.1715
-, Carlos III
* 20.01.1716 
del Castillo y Fajardo, Francisco
† DD.04.1716
- Ronquillo Briceño, Francisco
† 29.05.1717
- Ponce de León y Spínola, Manuel
* 05.05.1720 
-, Luis I
† 31.08.1724
- López Pacheco López de Zúñiga, Juan Manuel
† 29.06.1725
- Pacheco de la Cueva, Felipe
* 13.09.1727 
de Zúñiga y Guzmán, Baltasar
† 26.12.1727
Fernández de la Cueva y de la Cueva, Francisco
† 23.10.1733
- de Bazán Benavides y Ayala, Álvaro Antonio
† 24.09.1737
- López Pacheco y Portugal, Mercurio Antonio
† 07.06.1738
-, Felipe V
† 09.07.1746
Carrillo de Albornoz, José
† 26.06.1747
de Cebrián y Agustín, Pedro
† 06.08.1752
Castaños, Francisco Javier
* 22.04.1758 
Moreno Daoíz, Tomás
* DD.MM.1765 
de Güemes, Juan Francisco
† 27.11.1766
de Alcántara Álvarez, Pedro
* 20.07.1768 
Novella, Pedro Francisco
* 21.01.1769 
- de Carvajal, Nicolás
† 04.03.1770
- de Echávarri Ugarte, Francisco Antonio
† 16.04.1773
Ibarrola González, Miguel
* 19.07.1776 
de Silva y Álvarez de Toledo, Fernando
† 15.11.1776
-, Carlos III
† 14.12.1788
- de Herrera y Rivero, Vicente
† 27.02.1794
Ricardos, Antonio
† 13.03.1794
Urbina y Daoiz, Cayetano
* 03.04.1797 
- Pacheco de la Cueva, Felipe
† 24.07.1798
Flórez Martínez de Angulo, Manuel Antonio
† 20.03.1799
de Güemes, Juan Vicente
† 02.05.1799
Marchesi Oleaga, José María
* 27.11.1801 
de Urrutia y de las Casas, José Ramón
† 01.03.1803
- de Glimes de Brabante, Ignacio
† DD.MM.1804
Vera de Aragón y Enríquez, Vicente María
† 05.04.1813
Olaguer Feliú, Antonio
† 19.05.1813
- Heredia y Velarde, José
† 14.12.1814
de Iturrigaray y Aróstegui, José Joaquín Vicente
† 22.08.1815
- Cienfuegos Jovellanos, José
† 29.04.1825
- Malet, Antoine de
† 26.06.1825
de Eguía, Francisco
† 06.01.1827
Isabela II, -
* 10.10.1830 
Carvajal Urrutia, José María
† 04.12.1832
- Contador, Diego
† 30.06.1833
- de Courten, Juan
† 26.05.1834
Ruiz de Apodaca y Eliza, Juan José
† 11.01.1835
- Freyre, Manuel
† 07.03.1835
- de Quirós y Mariño de Lobera, Francisco Bernaldo
† 05.02.1837
- Monet del Barrio, Juan Antonio
† 03.04.1837
- de Orvay y Briones, Ignacio Balanzat
† 30.10.1837
Venegas, Francisco Javier
† 18.02.1838
Salazar y Salazar, Luis María
† 29.04.1838
García de Polavieja, Camilo
* 13.07.1838 
González Parrado, Julián
* 28.01.1841 
de Alcántara Álvarez, Pedro
† 27.11.1841
Girón, Pedro Agustín
† 17.05.1842
Balanzat de Orvay y Briones, Luis María
† 09.02.1843
Alós Mora, José
† 17.06.1844
- Ramonet Jaraba, Francisco
† 21.09.1844
- Ricafort Palacín y Abarca, Mariano
† 16.10.1846
Ibarrola González, Miguel
† 17.01.1848
Llauder Camín, Manuel
† 06.05.1851
Castaños, Francisco Javier
† 24.09.1852
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
* 15.11.1852 
Rodil y Galloso, José Ramón
† 19.02.1853
Alaix, Isidro
† 15.10.1853
Carratalá, José
† 13.12.1855
Manuel, Mazarredo Mazarredo
† 03.02.1857
Roncali y Ceruti, Federico
† 04.04.1857
Urbiztondo y Eguía, Antonio
† 26.04.1857
- Astillero Tejada, Carlos
* 26.09.1857 
Alfonso XII, -
* 28.11.1857 
de Azpiroz y Jalón, Francisco Javier
† 14.10.1858
Van Halen y Sarti, Antonio
† 27.10.1858
- Quirós Iruega, Mariano
† 19.10.1859
Méndez Vigo, Santiago
† 19.01.1860
Fernández San Miguel y Valledor, Santos
† 11.02.1860
Fernando, de Norzagaray y Escudero
† 12.09.1860
de Sotto, Serafín María
† 23.02.1862
Fernández de San Miguel, Evaristo
† 29.05.1862
Ezpeleta Enrile, Joaquín
† 24.03.1863
Arístegui y Vélez, Rafael
† 09.11.1863
- Mir de González, Miguel
† 30.10.1864
- Boíguez Boíguez, Ramón
† DD.12.1865
Zarco del Valle y Huet, Antonio Remón
† 20.04.1866
Urbina y Daoiz, Cayetano
† 21.04.1867
Narváez, Ramón María
† 23.04.1868
- Navarro y Alonso de Celada, Luis
* 13.09.1868 
de Ezpeleta, Fermín
† 21.05.1869
de Lara, Juan
† 04.10.1869
Girón, Francisco Javier
† 18.12.1869
- de Zaragoza y Muñoz Álvarez, Tiburcio
† DD.MM.1869
Mayalde, Rafael
† 23.04.1870
Prim y Prats, Juan
† 30.12.1870
- Falcón Abellán, Antonio
† 29.04.1871
Blaser, Anselmo
† 26.03.1872
Rivero y Lemoine, Felipe
† 08.09.1873
Infante, Facundo María
† 27.12.1873
de Hoyos y Rubín de Celis, Isidoro
† 03.09.1875
Marzo Balaguer, Enrique
* 23.11.1875 
- Bassols y Marañosa, Joaquín
† 12.02.1877
- Velasco Echave, Jesús
* 07.02.1878 
Moscardó, José
* 26.10.1878 
de Zavala y de la Puente, Juan
† 29.12.1879
- de Villalonga y Escalada, Juan
† 20.03.1880
Nouvilas y Rafols, Ramón
† 30.05.1880
de la Rocha y Dugí, Francisco
† DD.MM.1880
Marchesi Oleaga, José María
† 23.05.1882
Figueras y Moragas, Estanislao
† 11.11.1882
Fernández de Córdova, Fernando
† 30.10.1883
Bautista Topete, Juan
† 29.10.1885
Alfonso XII, -
† 25.11.1885
Serrano y Domínguez, Francisco
† 25.12.1885
Alfonso XIII, -
* 17.05.1886 
Acosta Muñoz, Juan
† 24.06.1887
- Pieltain Jove-Huergo, Cándido
† 21.08.1888
- Mirelis González, José
† 07.01.1892
- Moltó y Díaz Berrio, Remigio
† 05.12.1893
Pavía, Manuel
† 04.01.1895
Gutiérrez de la Concha Irigoyen, José
† 05.11.1895
Muñoz Grandes, Agustín
* 27.01.1896 
Fernández-Cuesta, Raimundo
* 05.10.1896 
Asensio Cabanillas, Carlos
* 14.11.1896 
Iglesias Curty, Rafael
* DD.MM.1900 
Pi y Margall, Francisco
† 29.11.1901
Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
* 02.11.1907 
de los Ríos y Nicolau, Diego
† 04.11.1911
Martitegui y Pérez de Santamaría, Vincente
† 21.02.1912
Gutiérrez Mellado, Manuel
* 30.04.1912 
Canalejas Méndez, José
† 12.11.1912
de Liniers y Pidal, Tomás
* 17.05.1913 
García de Polavieja, Camilo
† 15.01.1914
Linares Pombo, Arsenio
† 07.08.1914
González Parrado, Julián
† 23.06.1915
Domingo Bazán, Julio
† 03.04.1917
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
† 25.11.1917
Hernández Velasco, Cándido
† 21.09.1918
Dato, Eduardo
† 08.03.1921
- González Vallarino, Ramón
† 09.02.1923
Jiménez-Castellanos y Tapia, Adolfo
† 18.01.1929
von Habsburg-Lothringen, Maria Cristina
† 06.02.1929
Weyler y Nicolau, Valeriano
† 20.10.1930
Serra Bartolomé, Moisés
† 20.07.1936
Fanjul Goñi, Joaquín
† 17.08.1936
- Villegas Montesinos, Rafael
† 23.08.1936
Urtubi Ercilla, Alejandro Felix
† 13.09.1936
Fernández López, Rafael
† DD.09.1936
- Pareja Aycuéns, Luis
† 05.11.1936
Aizpuru y Mondéjar, Luis
† 31.03.1939
Lorenzo Montero, Rafael
* DD.MM.1939 
Moreno Barberá, Antonio
* 17.04.1940 
Martín Moreno, Francisco
† DD.MM.1941
- Buerens, José Clemente
† 20.08.1942
Gómez Ulla, Mariano
† 24.11.1945
Orgaz Yoldi, Luis
† 31.01.1946
Marzo Balaguer, Enrique
† 18.04.1947
- Berenguer Fusté, Federico
† DD.MM.1948
Lerroux, Alejandro
† 25.06.1949
Rosado Becerra, Salvador
† 07.12.1950
- Cano Ortega, Enrique
† 04.01.1953
Barrón Ortiz, Fernando
† 16.06.1953
Vigón, Juan
† 25.05.1955
de Cospedal García, María Dolores
* 13.12.1955 
Moscardó, José
† 12.04.1956
Alejandre Martínez, Fernando
* DD.MM.1956 
Delgado Pérez, José María
* 04.07.1957 
Saliquet, Andrés
† 23.06.1959
Dávila Arrondo y Gil Arija, Fidel
† 22.03.1962
Martín Alonso, Pablo
† 11.02.1964
- José Sánchez-Ocaña Beltrán, José
† 12.08.1964
Rojo Lluch, Vicent
† 14.10.1966
Lecea, José Rodríguez Díaz de
† 28.11.1967
-, Filip VI.
* 30.01.1968 
Robles Pazos, Ramón
† 26.03.1968
Asensio Cabanillas, Carlos
† 27.04.1970
Muñoz Grandes, Agustín
† 11.07.1970
Alonso Vega, Camilo
† 01.07.1971
García-Valiño Marcén, Rafael
† 29.06.1972
- Mantilla Lautrec, César
† 13.06.1973
Carrero Blanco, Luis
† 20.12.1973
González-Camino y Aguirre, Fernando
† DD.MM.1973
Rosaleny Burguet, Francisco
† DD.MM.1973
- Martínez de Campos y Serrano, Carlos Ignacio
† 20.05.1975
Franco, Francisco
† 20.11.1975
- Martín Gonzalo, Enrique
† 27.08.1976
Fernández Vallespín, Carlos
† 28.04.1977
Aranda Mata, Antonio
† 08.02.1979
Gómez Hortigüela, Luis
† 25.05.1979
Juste Iraola, José
† 08.07.1979
- Cañizares Navarro, Eduardo
† 05.12.1980
Cuesta Monereo, José
† 06.10.1981
- Cruz Requejo, José
† 21.06.1983
Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
† 07.10.1983
de Liniers y Pidal, Tomás
† 13.01.1987
Díez-Alegría, Manuel
† 03.02.1987
- Knüppel, Heinrich
† 18.01.1991
Vega Rodríguez, José
† 30.05.1992
Fernández-Cuesta, Raimundo
† 09.07.1992
- Rodríguez Martín-Granizo, Gonzalo
† 16.12.1992
García, Miguel Guerrero
† DD.MM.1992
Ascanio y Togores, Ramón
† 16.05.1995
Cavanillas Prosper, Rafael
† 20.12.1998
Villaescusa Quilis, Emilio
† 15.10.2002
Serrano Suñer, Ramón
† 01.09.2003
- Pinilla Soliveres, Luis
† 07.05.2004
de Lacalle Leloup, Álvaro
† 01.09.2004
Gabeiras Montero, José
† 02.01.2005
Liberal Lucini, Ángel
† 02.10.2006
Puigcerver Romá, Gonzalo
† 20.02.2012
Pardo de Santayana y Coloma, Alfonso
† 28.02.2015
Sáenz de Tejada y Fernández de Bobadilla, José María
† 07.07.2016
Íñiguez del Moral, Miguel
† 02.08.2016
Chacón Piqueras, Carme
† 09.04.2017
Faura Martín, José
† 14.09.2017
- Saavedra Palmeiro, Manuel
† 20.11.2017
Porgueres Hernández, Ramón
† 18.12.2018
- Pardo de Santayana y Coloma, Fernando
† 04.06.2020
+ Francisco Arias de Bobadilla
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1661-DD.MM.RRRR
Pluk Vera
Regiment of the Vera
DD.MM.1702-DD.MM.1704
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1707
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1704
Provinční pluk starých zelených
Old Greens Provincial Regiment
DD.MM.1707-15.08.1808
38. madridský pěší pluk
38th Infatry Regiment of Madrid
DD.MM.1714-DD.MM.1816
Kancelář války Španělska
War Office of the Spain
DD.MM.1767-DD.MM.1767
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
01.07.1793-DD.MM.1794
Pluk kastilských dobrovolníků
Castilian Volunteers Regiment
20.02.1795-DD.MM.1802
47. pluk dobrovolníků koruny
47th Voluntary Regiment of the Crown
DD.MM.1802-DD.MM.1815
37. řadový pluk dobrovolníků koruny
37th Voluntary Line Regiment of the Crown
15.08.1808-01.11.1808
2. madridský dobrovolnický řadový pěší pluk
2nd Line Infantry Voluntary Regiment of Madrid
DD.07.1812-DD.MM.1812
1. prapor 95. pěšího pluku
1st Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1813
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1812
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
13.08.1812-14.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
13.08.1812-14.08.1812
68. (durhamský) pěší pluk (lehký pěší)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
1. prapor 79. pěšího pluku (Cameronovich horalů)
1st Battalion of the 79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.08.1812-DD.10.1812
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.10.1812
52. (oxfordshirský) pěší pluk (lehký pěší)
52nd (Oxfordshire) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
68. (durhamský) pěší pluk (lehký pěší)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
79. pěší pluk (Cameronovi horalé)
79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.MM.1815-DD.MM.1823
4. pěší pluk "Principe"
4th Infantry Regiment "Principe"
DD.MM.1816-20.09.1851
Kancelář války Španělska
War Office of the Spain
DD.MM.1821-DD.MM.1823
9. pěší pluk "San Marcial"
9th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1823-DD.MM.1823
14. lehký pěší pluk
14th Light Infantry Regiment
DD.MM.1831-DD.MM.1833
11. pěší pluk San Fernando
11th Infantry Regiment San Fernando
DD.MM.1847-DD.MM.184R
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1849-DD.MM.18RR
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.184R-DD.MM.1848
18. pěší pluk "España"
18th Infantry Regiment
20.09.1851-17.05.1937
Ministerstvo války
War Ministry
DD.MM.1854-DD.MM.1854
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
DD.MM.1854-DD.MM.1854
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
14.07.1856-DD.07.1856
14. myslivecký prapor Las Navas
14th Jeager Battalion Las Navas
DD.02.1858-DD.02.1859
12. pěší pluk "Zaragoza"
12th Infantry Regiment "Zaragoza"
DD.MM.1874-DD.MM.1874
16. pěší pluk "Castilla"
16th Infantry Regiment "Castilla"
DD.MM.1875-DD.MM.1875
29. záložní prapor
29th Reserve Battalion
DD.MM.1886-DD.MM.1886
11. pěší pluk San Fernando
11th Infantry Regiment San Fernando
DD.MM.1904-31.12.1912
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1916-DD.MM.1925
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1931-DD.MM.193R
6. pěší pluk
6th Infantry Regiment
DD.MM.1931-19.07.1936
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1936-20.07.1936
4. pěší pluk "Covadonga"
4th Infantry Regiment "Covadonga"
DD.MM.1937-DD.MM.1937
6. pěší pluk "Granada"
6th Infantry Regiment "Granada"
DD.MM.1938-DD.MM.1938
17. pěší pluk
17th Infantry Regiment
01.04.1939-13.01.1977
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
30.08.1939-19.05.1980
Vrchní velení obrany
Defence High Command
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Vyšší polytechnická škola
Higher Polytechnic School of the Armed Forces
28.06.1941-19.07.1941
Španělská dobrovolnická divize
Spanish Volunteers Division
DD.MM.1944-10.07.1965
1. armádní sbor
1st Army Corps
DD.MM.1944-10.07.1965
1. vojenská oblast
1st Military Region
DD.MM.1944-15.01.1960
11. pěší divize
11th Infantry Division
DD.MM.1944-01.02.1996
Hlavní záloha
General Reserve
DD.MM.1944-15.01.1960
Tanková divize
Armored Division
08.04.1957-01.10.1957
65. letecká divize (obranná)
65th Air Division (Defense)
01.03.1959-10.07.1965
1. odvěké pěchotní seskupení
1st Immemorial Infantry Group
15.01.1960-10.07.1965
1. jezdecká brigáda "Montesa"
1st Cavalry Brigade "Montesa"
15.01.1960-10.07.1965
11. divize "Guadarrama"
11th Division "Guadarrama"
15.01.1960-10.07.1965
Tanková divize "Brunete"
Armor Division "Brunete"
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Ekonomicko administrativní seke CESEDEN
Economic - Administrative Section of the CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát CESEDEN
General Secretariate of the CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Pobočník ředitele CESEDEN
Warrant Officer of the CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Velení podpory a služeb CESEDEN
Support and Services HQ CESEDEN
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Vyšší středisko pro studie národní obrany
Superior Center of the Study of National Defense
16.01.1964-DD.MM.RRRR
Ředitelství CESEDEN
Directoriate of the CESEDEN
10.07.1965-13.01.1977
1. lehký pěší pluk "Inmemorial del Rey"
1st Light Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
10.07.1965-01.02.1996
1. protitanková rota
1st Anti-Tank Company
10.07.1965-DD.MM.1985
1. skupina logistiky
1st Logistic Group
10.07.1965-DD.MM.1985
1. smíšené mobilizační seskupení
1st Mixed Mobilisation Groupment
10.07.1965-01.02.1996
1. tanková divize "Brunete"
1st Armored Division "Brunete"
10.07.1965-DD.MM.1985
1. vojenská oblast
I Military Region
10.07.1965-DD.MM.1985
1. zdravotnická skupina
1st Medical Group
10.07.1965-DD.10.1985
11. mechanizovaná brigáda "Extremadura"
11th Mechanized Infantry Brigade "Extremadura"
10.07.1965-DD.MM.1986
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
10.07.1965-DD.05.1979
11. rota speciálních operací " Juan Palarea"
11th Special Operations Company " Juan Palarea"
10.07.1965-DD.MM.1985
11. skupina logistiky
11th Logistic Support Group
10.07.1965-01.01.2017
12. polní samohybná dělostřelecká skupina
12th Field Self-Propelled Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
12. skupina logistiky
12th Logistic Support Group
10.07.1965-01.05.1988
12. smíšený ženijní prapor
12th Mixed Engineer Battalion
10.07.1965-01.02.1996
12. tanková brigáda "Guadarrama"
12th Armored Brigade "Guadarrama"
10.07.1965-27.09.2002
14. lehký obrněný jezdecký pluk "Villaviciosa"
14th Light Armored Cavalry Regiment "Villaviciosa"
10.07.1965-01.01.2017
31. mechanizovaný pluk "Asturias"
31st Mechanized Regiment "Asturias"
10.07.1965-DD.MM.1985
38. pěší pluk "León"
38th Infantry Regiment "León"
10.07.1965-02.10.1985
55. mechanizovaný pluk "Uad Ras"
55th Mechanized Infantry Regiment "Uad Ras"
10.07.1965-02.10.1985
6. motorizovaný pluk "Savojský"
6th Motorized Infantry Regiment "Saboya"
10.07.1965-01.01.2017
61. pluk tankových granátníků "Alcázar de Toledo"
61st Tank Grenadier Regiment "Alcázar de Toledo"
10.07.1965-DD.01.1970
Logistická skupina
Logistic Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Mechanizovaný prapor I/31 "Covadonga"
1st Mechanized Battalion "Covadonga"
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Protiletadlová skupina I/71
1st Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Protiletadlová skupina II/71
2nd Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-01.01.2017
Tankový prapor III/61 "León"
3rd Tank Battalion "León"
10.07.1965-01.02.1996
Velitelství a štáb 1. tankové divize "Brunete"
Headquarters and Staff of the 1st Armored Division "Brunete"
10.07.1965-02.10.1981
Velitelství cizinecké legie
Foreign Legion Command
10.07.1965-01.05.1988
Železniční ženijní pluk
Railway Engineer Regiment
DD.MM.1965-DD.MM.1985
1. pěší brigáda operativní obrany teritoria
1st Infantry Brigade of Operational Defense Territories
DD.MM.1965-01.11.2006
71. protiletadlový dělostřelecký pluk
71st Antiaircraft Artillery Regiment
01.01.1966-01.10.1988
Automobilní pluk
Automobile Regiment
01.01.1966-01.10.1988
Automobilní prapor I
1st Automobile Battalion
01.01.1966-01.08.1968
Automobilní prapor II
2nd Automobile Battalion
01.08.1968-01.10.1988
Automobilní prapor II
2nd Automobile Battalion
DD.01.1970-01.05.1988
Logistická skupina
Logistic Group
30.04.1970-DD.MM.RRRR
Španělský institut strategických studií
Spanish Institute for Strategic Studies
20.03.1973-16.04.1988
Velitelství vojskového letectva
Headquarters of the Army Aviation Forces
20.03.1973-DD.01.1990
Vojskové letectvo
Army Aviation Forces
01.01.1976-01.05.1988
Spojovací pluk
Signal Regiment
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Automobilní jednotka 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Automobil Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Centrum bezpečnosti pozemních sil
Security Center of the Land Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize logistiky
The Division of the Logistic
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize operací
The Division of the Operations
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize plánování
The Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát hlavního štábu armády
The General Secretariat of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.1981
Hlavní personální správa pozemních sil
Higher Headquarters of the Personnel of the Land Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Hlavní štáb armády
Head Staff of the Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory a bezpečnosti 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Security and Support Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Command Support Unit of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka služeb 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Services Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Knihovna velení armády
Library of the Army HQ
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Oddělení jazyků
Department of the Languages
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Oddělení překladatelů a tlumočníků
Department of Translators and Interpreters
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Prvek informačních systémů hlavního štábu armády
Information Systems Unit of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce kampaně
The Campaign Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce lidských zdrojů
Human Resources Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce logistické podpory
Logistic Support Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce materiálních zdrojů
Material Resorces Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce mezinárodních záležitosti
Section of the International Affairs
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce plánování rozpočtu
Budget Planning Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce plánů a organizace divize plánování
Plans and Organization Section of the Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce podpory hlavního štábu armády
Support Section of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce pro institucionální záležitosti hlavního štábu armády
Section of the Institutional Affairs of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce přípravenosti
Section of the Readiness
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce zpravodajství a bezpečnosti
The Intelligence and Security Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Stálý sekretariát nejvyšší rady pozemních sil
Permanent Secretariat of the Superior Council of the Land Forces
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Středisko mezinárodních vztahů
International Relations Center
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Středisko pro transformaci
Transformation Center
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát
Technical Secretariat of the Division of the Operations
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát
Technical Secretariat of the Division of the Logistic
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát divize plánování
Technical Secretariat of the Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Ubytovací a infraskturní sekce
Quartering and Infrastructure Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velení hlavního štábu armády
Head Staff of the Army Command
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Headquarters and Staff of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb armády
Headquarters and Staff of the Army
13.01.1977-12.03.1991
Velitelství logistické podpory
Superior Logistic Support Command
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Vojenská hudba 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Military Music of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Všeobecní koordinační sekce hlavního štábu armády
General Coordination Section of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Zdravotní služba hlavního štábu armády
Sanity Service of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Ředitelství ekonomických záležitostí hlavního štábu armády
Economic Affairs Headquarter of the General Staff
08.02.1977-17.11.2005
Právní poradenství JUJEM
Legal Advice Section of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Rada náčelníků štábů
Board of Joint Chiefs of Staff
08.02.1977-17.11.2005
Společný štáb JUJEM
Joint General Staff of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Správa velitelství JUJEM
Administration of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Technický sekretariát velitelství JUJEM
General Technical Secretariat of the JUJEM
08.02.1977-17.11.2005
Velitelství rady náčelníků štábů
Headquarters of the Board of Joint Chiefs of Staff
DD.MM.1980-DD.MM.RRRR
Komise pro Španělskou vojenskou historii
Commission of Spanish Military History
DD.MM.1981-DD.MM.1989
Hlavní personální velitelství pozemních sil
Supreme Headquarters of the Personnel of the Land Army
05.01.1984-01.02.1996
1. spojovací rota
1st Signal Company
05.01.1984-01.02.1996
1. stavební prapor
1st Construction Battalion
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Delegovaný dohled EMAD
Delegated Supervision EMAD
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Divize plánů společnýho štábu obrany
Plans Division of the Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Divize strategie společnýho štábu obrany
Strategy Division of the Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát společnýho štábu obrany
General Secretariate of the Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Právní poradna EMAD
Legal Advisory of the EMAD
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Sekretariát velitele štábu obrany
Secretariate of the Defence Staff Chief
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Společný štáb obrany
Joint Defense Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Stálý sekretariát rady náčelníků štábu obrany
Permanent Secreatariate of the Council of Chiefs of Staff
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Velitelství podpory společných operací
Joint Action Support Command
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Velitelství štábu obrany
Defence Staff Command
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Ředitelství bezpečnosti a služeb
Security and Services Directoriate
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Ředitelství ekonomických záležitostí
Economic Affairs Disretoriate
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Ředitelství lidských zdrojů
HR Directoriate
25.01.1984-DD.MM.RRRR
Štáb obrany
Defence Staff
31.05.1985-01.01.2017
Odbor dopravy
Transport Directorate
31.05.1985-01.01.2017
Odbor zásobování a údržby
Supply and Maintenance Directorate
31.05.1985-14.05.1997
Velitelství logistické podpory Střed
Logistical Support Command Center
02.10.1985-24.07.1991
6. mechanizovaný pluk "Savojský"
6th Mechanized Infantry Regiment "Saboya"
02.10.1985-24.07.1991
Mechanizovaný prapor I/6 "Cantabria"
1st Mechanized Infantry Battalion "Cantabria"
02.10.1985-24.07.1991
Mechanizovaný prapor II/6 "Las Navas"
2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
02.10.1985-24.07.1991
Rota podpory velení mechanizovanýho praporu II/6 "Las Navas"
Command Support Company of the 2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
02.10.1985-01.01.2017
Tankový prapor II/61 "Uad-Ras"
2nd Tank Battalion "Uad-Ras"
02.10.1985-24.07.1991
Velitelství mechanizovanýho praporu II/6 "Las Navas"
Headquarters of the 2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
DD.MM.1985-06.09.2002
Vojenská oblast Střed
Military Region Central
01.05.1986-27.09.2002
Lehká obrněná jezdecká skupina "Taxdirt" I/14
1st Light Armored Cavalry Group "Taxdirt"
DD.MM.1986-DD.MM.1996
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Infante Don Juan"
Residence of Military Logistic "Infante Don Juan"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Inmaculada"
Residence of Military Logistic "Inmaculada"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "San Fernando"
Residence of Military Logistic "San Fernando"
02.02.1987-31.12.1998
11. seskupení logistické podpory
11th Logistic Support Group
16.04.1988-DD.01.1990
Velitelství vojskového letectva
Headquarters of the Army Aviation Forces
01.05.1988-01.02.1996
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.05.1988-01.02.1996
13. železniční ženijní pluk
13th Railway Engineer Regiment
01.05.1988-01.02.1996
14. výcvikový železniční ženijní pluk
14th Training Railway Engineer Regiment
01.05.1988-01.07.1996
21. pluk taktického spojení
21st Tactical Signal Regiment
01.05.1988-01.07.1996
Prapor podpory IV/21
4th Support Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Prapor radioelektronického boje III/21
3rd Electronic Warfare Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Prapor zabezpečení spojení velitelských center I/21
1st Transmission Battalion of the Command Post
01.05.1988-01.07.1996
Prapor zabezpečení vysílaní II/21
2nd Zone Transmission Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Velitelství a štáb 21. pluku taktického spojení
Headquarters and Staff of the 21st Tactical Signal Regiment
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Velitelství protiletadlového vojska
Antiaircraft Artillery Command
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Ženijní velitelství
Engineer Command
01.10.1988-18.11.1998
1. dopravní seskupení
1st Transport Group
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Oddělení hodnocení personálu personálního velitelství
Department of Personnel Evaluation of the Personnel Headquarters
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Oddělení personálního managementu personálního velitelství
Department of Personnel Management of the Personnel Headquarters
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Oddělení řízení vojenské kariéry personálního velitelství
Department of Military Career of the Personnel Headquarters
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Personální velitelství pozemních sil
Headquarters of the Personnel of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb personálního velitelství pozemních sil
Headquarters and Staff of the Personnel Headquarters of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Ředitelství personálního managementu personálního velitelství pozemních sil
Personnel Management Directorate of the Personnel Headquarters of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Ředitelství podpory personálního managementu personálního velitelství pozemních sil
Personnel Support Directorate of the Personnel Headquarters of the Land Army
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
Ředitelství zdravotnictví personálního velitelství pozemních sil
Medical Directorate of the Personnel Headquarters of the Land Army
12.03.1991-DD.MM.RRRR
Velitelství logistické podpory
Logistical Support Command
01.02.1996-01.01.2017
12. brigáda tankových granátníků "Guadarrama"
12th Tank Grenadier Brigade "Guadarrama"
01.02.1996-01.01.2009
12. ženijní jednotka
12th Engineer Unit
01.02.1996-DD.MM.2001
13. železniční pluk
13th Railways Regiment
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství obranních sil
Headquarters of Area Defense Force
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství společných sil
Headquarters of Specific Forces of Joint Action
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství záložních jednotek
Headquarters of Mobilizable Reserve Forces
01.07.1996-01.11.2004
31. pluk taktického radioelektronického boje
31st Tactical Electronic Warfare Regiment
01.07.1996-01.11.2004
Prapor taktického radioelektronického boje I/31
1st Tactical Electronic Warfare Battalion
17.10.1996-DD.MM.RRRR
Spojovací prapor II/1
2nd Signal Battalion
27.03.1997-01.01.2017
12. prapor podpory velení
12th Command Support Battalion
14.05.1997-15.05.2005
Velitelství logistické podpory Střed
Logistic Support Command Center
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Archivní sekce
Archive Section
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Hlavní archiv Madrid
General Archive Madrid
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Hlavní vojenská knihovna Madrid
General Military Librarie Madrid
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Institut vojenské historie a kultury
Institute of Military History and Culture
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Knihovní sekce
Libraries Section
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Odbor historického a kulturního dědictví
Historical and Cultural Heritage Department
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Odbor historických studií
Historical Studies Department
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Sekce historického a kulturního dědictví a muzeí
Museum and Historical and Cultural Heritage Section
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Sekretariát institutu vojenské historie a kultury
Secretary of the Institute of Military History and Culture
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Vojenský archiv Madrid
Intermediate Military Archive Madrid
18.11.1998-01.01.2016
Dopravní seskupení
Transport Group
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Knihovna zeměpisného centra
Librarie of the Geographical Centre
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Zeměpisné centrum
Geographical Centre
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Vyšší škola ozbrojených sil
Higher School of the Armed Forces
DD.07.2000-DD.MM.RRRR
Válečná škola
War College of Land Armed Forces
01.01.2002-01.01.2011
1. generálni subinspekce stred
1st Army General Subinspection of Central
14.02.2002-01.01.2016
2. spojovací pluk
2nd Signal Regiment
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velení ředitelství infrastruktury
Command of the Infrastructure Directorate
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Ředitelství infrastruktury
Infrastructure Directorate
01.11.2004-DD.MM.RRRR
31. pluk radioelektronického boje
31st Electronic Warfare Regiment
01.11.2004-DD.MM.RRRR
Jednotka radioelektronického boje II/31
2nd Electronic Warfare Unit
01.11.2004-DD.MM.RRRR
Prapor radioelektronického boje I/31
1st Electronic Warfare Battalion
01.01.2009-01.01.2017
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení DIACU
Support Unit of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Techický sekretariát velitelství DIACU
technical Secretariat of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Ubytovací služba
Quarter Services
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Velitelství ubytovací služby
Headquarters of the Quarter Services
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce analýz a hodnocení JESANOP
Analytic and Evaluations Setion of the JESANOP
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce podpory informačních systémů a telekomunikací štábu obrany
Information Systems and Telecommunications Support Section of the Defence Staff
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce polního zdravotnitví JESANOP
Field Healt Section of the JESANOP
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce správy frekvencií
NATO Allied Radio Frequency Agency
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce správy taktických datových spojů
Data Link Management Cell
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce systémů elektronického boje
Electronic Warfare Systems Section
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce systémů pozorování země
Earth Observation Systems Section
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekce řízení systému velení a kontroly
Management System Section of Military Command and Control
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Sekretariát JCISFAS
Secretariate of the JCISFAS
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Společné centrum vývoje konceptů
Joint Development Center of Concepts
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát ředitelství operativního zravotnictví
Technical secretariate of the Directoriate of Operational Health
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Ředitelství informačních systémů a telekomunikací ozbrojených sil
Directoriate of Information Systems and Telecommunications of the Armed Forces
21.01.2015-DD.MM.RRRR
Ředitelství operativního zravotnictví
Directoriate of Operational Health
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Operační skupina ověřovací jednotky
Operations Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Skupina informací ověřovací jednotky
Information Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Skupina logistiky ověřovací jednotky
Logistic Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Skupina otevřeného nebe ověřovací jednotky
Open Skyes Group of the Verification Unit
16.09.2015-DD.MM.RRRR
Španělská ověřovací jednotka
Spanish Verification Unit
01.01.2016-DD.MM.RRRR
1. dopravní seskupení
1st Transport Group
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Skupina pro speciální transporty I/1
1st Special Transport Group
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 1. dopravního seskupení
Headquarters and Staff of the 1st Transport Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. brigáda "Guadarrama"
12th Brigade "Guadarrama"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. polní dělostřelecká skupina
12th Field Artillery Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. prapor podpory velení
12th Headquarters Support Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. spojovací rota
12th Signal Company
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
31. pěší pluk "Asturias"
31st Infantry Regiment "Asturias"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
61. obrněný pluk "Alcázar de Toledo"
61st Armored Regiment "Alcázar de Toledo"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Divize "Castillejos"
Division "Castillejos"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Odbor funkční logistiky
Directorate for the Integration of Logistics Functions
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Pěší prapor II/31 "Uad-Ras"
2nd Infantry Battalion "Uad-Ras"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Tankový prapor I/61 "León"
1st Tank Battalion "León"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 12. brigády
Headquarters and Staff of the 12th Brigade
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství logistických center
Headquarters of Logistic Centers
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Komunikační kancelář velitelství DIACU
Communication Office of the DIACU Heaquartes
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Právna poradna DIACU
Legal Advisory of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce bezpečnosti objektů DIACU
Facilities Security Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce prevence pracovních nebezpečí DIACU
Section of the Prevention of Occupational Hazards DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce telekomuniačních inforčních systémů a technické podpory
Telecommunications Information Systems and Technical Assistance Section
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce ubytovacích služeb DIACU
Section of the Quartering Services of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce životní úrovně DIACU
Living Standard Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velitelství armády
Army Headquarters
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Capitán Guiloche"
Quartering Services Unit of the Base "Capitán Guiloche"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "San Cristobal"
Quartering Services Unit of the Base "San Cristobal"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Teniente Muñoz Catellanos"
Quartering Services Unit of the Base "Teniente Muñoz Catellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Zarco del Valle"
Quartering Services Unit of the Base "Zarco del Valle"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "El Goloso"
Services Unit of the Base "El Goloso"
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto komunity Madrid
Hlavné mesto Španielskeho kráľovstva
Zdroje:
Sources:
www.madrid.es
www.e-global.es/viaje-turismo-online

URL CZ: https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379642Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Madrid-ES-M-t83361#379642Version : 0
MOD






Námestie Cibeles






Námestie Colón






Budova veliteľstva letectva






Kráľovský palác






Plaza Mayor






Puerta de Alcalá



URL CZ: https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379649Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Madrid-ES-M-t83361#379649Version : 0
MOD