Main Menu
User Menu

Valencie

Valencia (ES-VC)

     
Název:
Name:
Valencie
Originální název:
Original Name:
Valencia
Další názvy:
Other Names:
hist. - Valentia Edetanorum
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincie Valencie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
39°29'37.97"N 0°23'25.73"W
Místní části:
Local Municipalities:
Dištrikty Ciutat Vella, Eixample, Extramurs, Campanar, La Saïdia, El Pla del Real, L'Olivereta, Patraix, Jesús, Quatre Carreres, Poblats Marítims, Camins al Grau, Algirós, Benimaclet, Rascanya, Benicalap a Pedanías Poblats del Nord, Poblats de l'Oest, Poblats del Sud
První písemná zmínka:
First Written Reference:
138 pred Kristom
Vojenské objekty:
Military Objects:

Generálna kapitánia
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Veža Joselete
Katedrála Santa Maria de Valencia
Veže Serranos
Veže Quart
Lóža trhovníkov
Mesto umení a vied
Neptúnova fontána
Palác Borja
Kráľovský kostol s farnosťou de los Santos Juanes
Kostol San Juan del Hospital
Bazilika de la Virgen de los Desamparados
Budova mestského zastupitelstva
Palác markíza de Dos Aquas
Palác justície
Severná stanica
Aréna pre býčie zápasy
Centrálna tržnica atržnica Colón
Muzea:
Museums:
Múzeum krásnych umení
Vojenské múzeum
Etnologické múzeum
Mesto vedy a umení
Múzeum Blasco Ibáneza
Múzeum predhistórie
Múzeum moderného umenia
Osobnosti:
Personalities:
-, Pedro III
* DD.MM.1240 
-, Alfons III.
* DD.MM.1265 
-, Jakub II.
* 10.04.1267 
de Montserrat, Joaquín
* 26.06.1700 
Caro y Fontes, Ventura
* 14.07.1731 
- Thubieres de Grimoard, Claude Abraham
† 19.07.1759
Sada y Antillón, Manuel de
† 02.02.1764
de Montserrat, Joaquín
† 21.11.1771
- Croix de Chevrières y de la Tour, Pedro Félix de la
† 08.10.1775
- Wanmarck de Lummen, Juan Francisco
† 18.07.1777
Croix, Carlos Francisco de
† 28.10.1778
de Azpiroz y Jalón, Francisco Javier
* 08.11.1797 
- Boíguez Boíguez, Ramón
* 30.09.1801 
Mayalde, Rafael
* 24.10.1805 
- Izquierdo y García Escudero, Domingo
† 22.12.1807
Caro y Fontes, Ventura
† 19.05.1808
González Bravo, Luis
* 08.07.1811 
- Solano Llanderal, Ramón María
* 15.08.1815 
- Moltó y Díaz Berrio, Remigio
* 01.10.1816 
Lersundi Hormaechea, Francisco
* 28.01.1817 
Cornel y Ferraz, Antonio
† 14.02.1821
Elío y Olóndriz, Francisco Javier de
† 04.09.1822
Calleja del Rey Bruder Losada Campaño y Montero de Espinosa, Félix María
† 24.07.1828
- Adorno Spínola, Pedro
† 01.02.1829
- Iranzo y Peralta, Miguel Antonio de
† DD.MM.1834
Díez de Rivera y Muro, Ildefonso
† 26.01.1846
Domingo Bazán, Julio
* DD.MM.1847 
Linares Pombo, Arsenio
* 22.10.1848 
- Sequera y Carvajal, Antonio
† 24.12.1867
- Santa Pau y Bayona, José
† 26.05.1874
Pinilla Barceló, Antonio
* DD.MM.1876 
- Prat y Miralles, José María de
† 25.03.1907
- Zaragoza Romeu, Vicente
* 12.02.1912 
Benavent Escuín, Emilio
* 10.04.1914 
Manglano, Emilio Alonso
* 13.04.1926 
García Trejo, Juan
† 18.11.1928
Lloret Gadea, Luis
* 30.03.1949 
Domínguez Buj, Jaime
* 15.03.1952 
Monasterio Ituarte, José
† 04.12.1952
Castillo Monzó, Vicente
† 16.06.1981
Quintana Arévalo, Ignacio Manuel
† 14.01.2008
Antonio José Cavanilles
Luis García Berlanga
Saint Vincent Ferrer
Santiago Calatrava
Joan Fuster
Manuel Palau
Francisco Tárrega
Enric Valor i Vives
Manuel Sanchis i Guarner
María Teresa Fernández de la Vega
Raul Albiol
Pápež Alexander VI
Pápež Callixtus III
Luis de Santángel
Alfonso III, Kráľ Aragónský, Barón z Barcelóny (ako Alfonso II)
Kráľ Jaime II Aragónský
Kráľ Pedro III Aragónský
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1706-DD.MM.1706
Pěší pluk vikomta Charlemonta
Viscount Charlemont\'s Regiment of Foot
08.05.1707-DD.05.1707
1. námořní pluk
1st Naval Regiment
29.06.1707-DD.MM.1822
Generální kapitánie Valencie
General Capitancy of Valencia
DD.MM.1736-DD.MM.1740
8. pěší pluk "Soria"
8th Infantry Regiment "Soria"
DD.04.1806-DD.MM.1808
35. pluk kastilských dobrovolníků
35th Castilian Volunteers Regiment
28.05.1808-01.06.1808
Myslivecký pluk Carovích dobrovolníků
Caro`s Jaeger Volunteer Regiment
01.06.1808-DD.MM.1815
1. pluk mysliveckích dobrovolníků z Valencie č. 11
1st Jaeger Volunteer Regiment of the Valencia No 11
DD.MM.1810-DD.MM.1810
35. pluk kastilských dobrovolníků
35th Castilian Volunteers Regiment
DD.MM.1815-DD.MM.1823
3. královnin pěší pluk
3rd Infantry Regiment of the Queen
DD.MM.1822-DD.MM.1831
8. vojenský okres
8th Military District
DD.MM.1831-DD.MM.1844
8. vojenský okres Valencie
8th Military District Valencia
DD.MM.184R-DD.MM.184R
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1869-DD.MM.1872
16. pěší pluk "Castilla"
16th Infantry Regiment "Castilla"
DD.MM.1873-DD.MM.1873
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
DD.MM.1880-DD.MM.1882
11. pěší pluk "San Fernando"
11th Infantry Regiment "San Fernando"
DD.MM.1880-DD.MM.1882
Pěší prapor 1/11
1st Infantry Battalion
DD.MM.1882-29.08.1893
1. prapor 47. pěšího pluku "Tetuán"
1st Battalion of the 47th Infantry Regiment "Tetuán"
DD.MM.1882-29.08.1893
2. prapor 47. pěšího pluku "Tetuán"
2nd Battalion of the 47th Infantry Regiment "Tetuán"
DD.MM.1882-29.08.1893
47. pěší pluk "Tetuán"
47th Infantry Regiment "Tetuán"
DD.MM.1882-29.08.1893
Velitelství 47. pěšího pluku "Tetuán"
Headquarters of the 47th Infantry Regiment "Tetuán"
DD.MM.1882-29.08.1893
Štáb 47. pěšího pluku "Tetuán"
Staff of the 47th Infantry Regiment "Tetuán"
DD.MM.1888-DD.MM.189R
13. pěší pluk "Mallorca"
13th Infantry Regiment "Mallorca"
DD.MM.1888-DD.MM.1911
20. pěší pluk "Guadalajara"
20th Infantry Regiment "Guadalajara"
16.12.1891-29.08.1893
11. pěší brigáda
11th Infantry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
12. pěší brigáda
12th Infantry Brigade
16.12.1891-DD.MM.1911
22. jezdecký myslivecký pluk "Sesma"
22nd Jaeger Cavalry Regiment "Sesma"
16.12.1891-29.08.1893
3. polní dělostřelecký pluk
3rd Field Artillery Regiment
16.12.1891-29.08.1893
4. vojenský okruh
4th Military District
16.12.1891-27.06.1926
5. dělostřelecká brigáda
5th Artillery Brigade
16.12.1891-29.08.1893
54. pěší pluk "Vizcaya"
54th Infantry Regiment "Vizcaya"
16.12.1891-29.08.1893
6. pěší divize
6th Infantry Division
16.12.1891-31.05.1899
8. hulánský pluk "Sagunto"
8th Lancers Regiment "Sagunto"
16.12.1891-31.05.1899
8. myslivecký prapor "Alba de Tormes"
8th Jaeger Battalion "Alba de Tormes"
16.12.1891-29.08.1893
Jezdecká brigáda
Cavalry Brigade
22.06.1892-29.06.1918
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
14.02.1893-29.06.1918
8. polní dělostřelecký pluk
8th Field Artillery Regiment
29.08.1893-DD.MM.1895
1. prapor 45. pěšího pluku "Tetuán"
1st Battalion of the 45th Infantry Regiment "Tetuán"
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší divize
1st Infantry Division
29.08.1893-26.09.1906
2. prapor 45. pěšího pluku "Tetuán"
2nd Battalion of the 45th Infantry Regiment "Tetuán"
29.08.1893-31.05.1899
3. armádní sbor
3rd Army Corps
29.08.1893-25.05.1931
3. vojenská oblast
3rd Military Region
29.08.1893-25.05.1931
3. základna údržby dělostřelecké techniky
3rd Artillery Maintenance Park
29.08.1893-DD.MM.1895
45. pěší pluk "Tetuán"
45th Infantry Regiment "Tetuán"
29.08.1893-31.05.1899
51. pěší pluk "Vizcaya"
51st Infantry Regiment "Vizcaya"
29.08.1893-26.09.1906
Hudba 45. pěšího pluku "Tetuán"
Band of the 45th Infantry Regiment "Tetuán"
29.08.1893-DD.MM.1895
Velitelství 45. pěšího pluku "Tetuán"
Headquarters of the 45th Infantry Regiment "Tetuán"
29.08.1893-DD.MM.1895
Štáb 45. pěšího pluku "Tetuán"
Staff of the 45th Infantry Regiment "Tetuán"
31.05.1899-17.07.1904
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
31.05.1899-29.06.1918
14. jezdecký myslivecký pluk "Alcántara"
14th Jaeger Cavalry Regiment "Alcántara"
31.05.1899-17.07.1904
6. pěší divize
6th Infantry Division
17.07.1904-25.05.1931
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
17.07.1904-18.04.1906
3. armádní sbor
3rd Army Corps
17.07.1904-25.05.1931
5. pěší divize
5th Infantry Division
18.04.1906-29.01.1910
7. smíšený ženijní pluk
7th Mixed Engineer Regiment
DD.MM.1910-DD.MM.1912
12. jezdecký myslivecký pluk "Lusitania"
12th Jaeger Cavalry Regiment "Lusitania"
DD.MM.1911-DD.MM.1911
10. myslivecký prapor "Las Navas"
10th Jaeger Battalion "Las Navas"
DD.MM.1911-25.05.1931
22. jezdecký myslivecký pluk "Victoria Eugenia"
22nd Jaeger Cavalry Regiment "Victoria Eugenia"
29.06.1918-25.11.1926
2. jezdecká brigáda
2nd Cavalry Brigade
29.06.1918-25.05.1931
5. lehký dělostřelecký pluk
5th Light Artillery Regiment
29.06.1918-27.06.1926
6. lehký dělostřelecký pluk
6th Light Artillery Regiment
04.03.1919-25.05.1931
5. ženijní pluk
5th Engineer Regiment
DD.MM.1923-DD.MM.1931
20. pěší pluk "Guadalajara"
20th Infantry Regiment "Guadalajara"
14.01.1929-25.05.1931
9. jezdecká brigáda
9th Cavalry Brigade
25.05.1931-18.07.1936
3. dělostřelecká brigáda
3rd Artillery Brigade
25.05.1931-18.07.1936
3. organická divize
3rd Organic Division
25.05.1931-18.07.1936
3. základna údržby dělostřelecké techniky
3rd Artillery Maintenance Park
25.05.1931-18.07.1936
3. ženijní prapor
3rd Engineer Battalion
25.05.1931-18.07.1936
5. dělostřelecký pluk
5th Artillery Regiment
25.05.1931-18.07.1936
5. pěší brigáda
5th Infantry Brigade
25.05.1931-25.06.1935
7. jezdecký myslivecký pluk
7th Jaeger Cavalry Regiment
05.06.1931-25.06.1935
7. pěší pluk
7th Infantry Regiment
06.06.1931-25.06.1935
13. pěší pluk
13th Infantry Regiment
25.06.1935-23.04.1936
13. pěší pluk "Guadalajara"
13th Infantry Regiment "Guadalajara"
25.06.1935-18.07.1936
7. jezdecký myslivecký pluk "Lusitania"
7th Jaeger Cavalry Regiment "Lusitania"
25.06.1935-23.04.1936
7. pěší pluk "Otumba"
7th Infantry Regiment "Otumba"
23.04.1936-18.07.1936
10. pěší pluk "Guadalajara"
10th Infantry Regiment "Guadalajara"
23.04.1936-18.07.1936
9. pěší pluk "Otumba"
9th Infantry Regiment "Otumba"
DD.03.1937-09.07.1937
105. smíšená brigáda
105th Mixed Brigade
DD.03.1937-DD.07.1937
321. pěší prapor
321st Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.07.1937
322. pěší prapor
322nd Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.07.1937
323. pěší prapor
323rd Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.07.1937
324. pěší prapor
324th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.03.1937
329. pěší prapor
329th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.03.1937
330. pěší prapor
330th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.03.1937
331. pěší prapor
331st Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.03.1937
332. pěší prapor
332nd Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.03.1937
333. pěší prapor "Largo Caballero"
333rd Infantry Battalion "Largo Caballero"
DD.03.1937-DD.03.1937
334. pěší prapor "Azaña"
334th Infantry Battalion "Azaña"
DD.03.1937-DD.03.1937
335. pěší prapor "Temple y Rebeldía"
335th Infantry Battalion "Temple y Rebeldía"
DD.03.1937-DD.03.1937
336. pěší prapor "Infantería"
336th Infantry Battalion "Infantería"
DD.03.1937-09.07.1937
417. pěší prapor
417th Infantry Battalion
DD.03.1937-09.07.1937
418. pěší prapor
418th Infantry Battalion
DD.03.1937-09.07.1937
419. pěší prapor
419th Infantry Battalion
DD.03.1937-09.07.1937
420. pěší prapor
420th Infantry Battalion
DD.03.1937-DD.07.1937
81. smíšená brigáda
81st Mixed Brigade
DD.03.1937-DD.03.1937
83. smíšená brigáda
83rd Mixed Brigade
DD.03.1937-DD.03.1937
84. smíšená brigáda
84th Mixed Brigade
DD.07.1937-30.03.1939
Centrální spojovacií zbrojnice
Central Transmissions Depot
DD.05.1938-DD.08.1938
389. pěší prapor
389th Infantry Battalion
DD.05.1938-DD.08.1938
390. pěší prapor
390th Infantry Battalion
DD.05.1938-DD.08.1938
391. pěší prapor
391st Infantry Battalion
DD.05.1938-DD.08.1938
392. pěší prapor
392nd Infantry Battalion
DD.05.1938-DD.08.1938
98. smíšená brigáda
98th Mixed Brigade
DD.06.1938-03.03.1939
206. smíšená brigáda
206th Mixed Brigade
DD.06.1938-03.03.1939
821. pěší prapor
821st Infantry Battalion
DD.06.1938-03.03.1939
822. pěší prapor
822nd Infantry Battalion
DD.06.1938-03.03.1939
823. pěší prapor
823rd Infantry Battalion
DD.06.1938-03.03.1939
824. pěší prapor
824th Infantry Battalion
04.07.1939-01.01.1960
3. armádní sbor
3rd Army Corps
04.07.1939-10.07.1965
3. vojenská oblast
3rd Military Region
04.07.1939-01.03.1959
31. pěší divize
31st Infantry Division
24.07.1939-01.10.1940
3. cyklistický prapor
3rd Cyclist Battalion
24.07.1939-01.01.1944
9. pěší pluk (prozatímní)
9th Infantry Regiment (Provisional)
01.09.1939-01.01.1960
3. automobilní skupina
3rd Automobile Group
01.09.1939-DD.MM.1953
3. logistická skupina
3rd Quartermaster Group
01.09.1939-DD.MM.1941
3. smíšený ženijní pluk
3rd Mixed Engineer Regiment
01.09.1939-DD.MM.1953
3. zdravotnická skupina
3rd Medical Group
18.04.1940-22.12.1986
3. základna a sklad dělostřelecké techniky
3rd Artillery Support Base and Depot
18.04.1940-22.12.1986
3. základna a sklad pro automobilní techniku
3rd Automobile Support Base and Depot
18.04.1940-22.12.1986
3. základna a sklad pro ženijní techniku
3rd Engineer Support Base and Depot
21.02.1941-01.02.1954
3. spojovací prapor
3rd Signal Battalion
DD.MM.1941-01.03.1959
3. ženijní pluk
3rd Engineer Regiment
01.01.1944-01.03.1959
20. pěší pluk "Guadalajara"
20th Infantry Regiment "Guadalajara"
29.03.1945-DD.MM.1945
18. pěší pluk "España"
18th Infantry Regiment "España"
29.03.1945-DD.MM.1945
Pěší prapor 1/18
Infantry Battalion 1/18
29.03.1945-DD.MM.1945
Pěší prapor 2/18
Infantry Battalion 2/18
29.03.1945-DD.MM.1945
Pěší prapor 3/18
Infantry Battalion 3/18
29.03.1945-DD.03.1945
Velení 18. pěšího pluku "España"
Headquarters of the 18th Infantry Regiment "España"
19.11.1947-20.11.1947
18. pěší pluk "España"
18th Infantry Regiment "España"
19.11.1947-20.11.1947
Pěší prapor 1/18
Infantry Battalion 1/18
19.11.1947-20.11.1947
Pěší prapor 2/18
Infantry Battalion 2/18
19.11.1947-20.11.1947
Pěší prapor 3/18
Infantry Battalion 3/18
DD.MM.1953-01.01.1960
3. logistická skupina
3rd Quartermaster Group
DD.MM.1953-01.01.1960
3. zdravotnická skupina
3rd Medical Group
DD.07.1958-20.07.1958
14. pěší pluk "Tetuán"
14th Infantry Regiment "Tetuán"
01.03.1959-01.04.1963
20. experimentální pěchotní seskupení "Guadalajara"
20th Experimental Infantry Group "Guadalajara"
01.03.1959-10.07.1965
31. experimentální pěší divize "Maestrazgo"
31st Experimental Infantry Division "Maestrazgo"
01.03.1959-10.07.1965
31. ženijní prapor
31st Engineer Battalion
01.01.1960-10.07.1965
31.skupina logistické podpory
31st Quartermaster Group
10.07.1965-05.01.1984
3. lehká jezdecká skupina
3rd Light Cavalry Group
10.07.1965-DD.MM.1996
3. lehká protiletadlová skupina
3rd Light Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-05.01.1984
3. pěší divize (motorizovaná) "Maestrazgo"
3rd Infantry Division (Motorized) "Maestrazgo"
10.07.1965-DD.MM.1996
3. seskupení logistiky
3rd Logistic Group
10.07.1965-05.01.1984
3. skupina logistiky
3rd Logistic Group
10.07.1965-05.01.1984
3. smíšené mobilizační seskupení
3rd Mixed Mobilisation Groupment
10.07.1965-01.05.1988
3. smíšený ženijní pluk
3rd Mixed Engineer Regiment
10.07.1965-05.01.1984
3. smíšený ženijní prapor
3rd Mixed Engineer Battalion
10.07.1965-05.01.1984
3. zdravotnická skupina
3rd Medical Group
10.07.1965-01.02.1996
31. protitanková rota
31st Anti-Tank Company
10.07.1965-01.02.1996
31. skupina logistiky
31st Logistic Support Group
10.07.1965-01.05.1988
Smíšený ženijní prapor XXXI
Mixed Engineer Battalion XXXI
10.07.1965-05.01.1984
Vojenská oblast III
Military Region III
05.01.1984-01.02.1996
3. pěší divize (mechanizovaná) "Maestrazgo"
3rd Infantry Division (Mechanized) "Maestrazgo"
05.01.1984-01.02.1996
3. spojovací rota
3rd Signal Company
05.01.1984-01.02.1996
3. stavební prapor
3rd Construction Battalion
05.01.1984-12.07.1997
Vojenská oblast III Levante
Military Region III Levante
01.05.1988-01.02.1996
Ženijní prapor XXXI
Engineer Battalion XXXI
12.03.1991-01.11.2006
Velitelství logistické podpory operací
Command of Logistic Support to Operations
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství manévrových jednotek
Headquarters of Maneuver Forces
07.05.1996-DD.MM.RRRR
Vojenská klinika Valencia
Military Clinic Valencia
01.07.1996-01.03.2005
Prapor radiační, chemické a biologické ochrany
NBC Battalion
01.07.1996-01.07.2005
Spravodajská skupina
Intelligence Group
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Centrum vojenské historie a kultury Střed
Military Historical and Cultural Centre Center
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Vojenská historická knihovna Valencia
Historical Military Librarie Valencia
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Vojenský archiv Valencia
Intermediate Military Archive Valencia
DD.MM.19RR-DD.MM.1931
13. pěší pluk "Mallorca"
13th Infantry Regiment "Mallorca"
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velitelství staveb 1
1st Constructions Command
11.10.2004-DD.MM.RRRR
Velitelství jednotek rychlého nasazení
Headquarters of the Rapid Deployable Land Forces
01.07.2005-DD.07.2007
1. pluk radiační chemické a biologické ochrany "Valencia"
1st Nuclear Biological Chemical Protection Regiment "Valencia"
01.07.2005-DD.MM.RRRR
1. prapor civilně vojenské spolupráce
1st Battalion of Civic Military Cooperation
01.07.2005-DD.MM.RRRR
1. spravodajský pluk
1st Intelligence Regiment
01.07.2005-DD.MM.RRRR
Spravodajská skupina I/1
1st Intelligence Group
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Skupina psychologických operací III/1
3rd Psychological Operations Group
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Skupina získávaní informácí II/1
2nd Obtaining Group for Terrestrial Systems
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Skupina získávaní informácí IV/1
4th Obtaining Group for Air Systems
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky Valencia
Residence of Military Logistic Valencia
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren “San Juan de Ribera”
Services Unit of Quarters “San Juan de Ribera”
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto Komunity Valencia
Zdroje:
Sources:
www.valencia.es
https://en.wikipedia.org/wiki/Valencia
URL : https://www.valka.cz/Valencie-t83309#378336Verze : 0
MOD



Tržnica Colón





Veže Quart





Severná stanica





Mesto vedy a umení
URL : https://www.valka.cz/Valencie-t83309#378337Verze : 0
MOD