Main Menu
User Menu

Paříž

Paris

     
Název:
Name:
Paříž
Originální název:
Original Name:
Paris
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Departement Paříž
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'23.99"N 02°21'02.99"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Place de la Bastille
Place de la Concorde
Champs-Élysées
Eiffelova věž
katedrála Notre Dame
vítězný oblouk
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
de Massue, Henri
* 09.04.1648 
Desmarets de Maillebois, Jean-Baptiste
* DD.MM.1682 
van Keppel, Willem
† 22.12.1754
Barrington, John
† 02.04.1764
Murray, John
† 26.05.1787
Masséna, André
† 04.04.1817
- Robinson, John
† 23.05.1819
- Kindelán y O’Reagan, Juan
† 13.11.1822
Hope, John
† 27.08.1823
de Carvajal y Manrique, José Miguel
† 27.09.1828
- O’Farrill y Herrera, Gonzalo
† 19.07.1831
Ballesteros, Francisco
† 29.06.1832
- Airey, George
† DD.MM.1833
- Keppel, William
† 11.12.1834
- Keatinge, Maurice
† DD.MM.1835
Forbes, George
† 09.06.1837
Riall, Phineas
† 10.11.1850
Godoy, Manuel
† 04.10.1851
de la Cruz Moya, José
† DD.MM.1856
Mason, John Young
† 03.10.1859
Janin, Pierre-Thiebaut-Charles-Maurice
* 19.10.1862 
Tabouis, Georges Antoine Marie
* 17.01.1867 
Gouraud, Henri Joseph Eugène
* 17.11.1867 
Rose, Charles de Tricornot de
* 17.10.1876 
Giraud, Henri Honoré
* 18.01.1879 
- Schneider, Jacques
* 25.07.1879 
de Rochechouart, François Marie Joseph Laurent Victurnien
* 22.03.1881 
Tenant de la Tour, Mathieu Marie Joseph Antoine
* 05.12.1883 
Rose, Hugh Henry
† 16.10.1885
- Martínez de Campos y Serrano, Carlos Ignacio
* 06.10.1887 
Lachmann, Georges Marcel
* 10.08.1890 
Gerard, Jacques
* 26.10.1890 
Nungesser, Charles Eugéne Jules Marie
* 15.03.1892 
Chaput, Jean
* 17.09.1893 
Ehrlich, Jacques Louis
* 05.10.1893 
Nogues, Marcel Joseph Maurice
* 24.01.1895 
Quette, Charles Alfred
* 19.05.1895 
Montrion, René
* 07.08.1896 
Barcat, André Jean Louis
* 08.11.1896 
Marinovitch, Pierre
* 01.08.1898 
de Asís, Francisco
† 17.04.1902
Isabela II, -
† 09.04.1904
- Huvet, Robert Jean
* 16.10.1909 
de Vaugelas, Jean
* 02.01.1913 
Ballatore, André
* 07.04.1913 
Estévanez Murphy, Nicolás
† 19.08.1914
Barberon, Bernard
* 26.08.1916 
Béguin, Didier
* 14.12.1918 
Laureys, Pierre
* 07.08.1919 
Nogues, Marcel Joseph Maurice
† 05.10.1919
Boudier, Michel
* 08.06.1920 
Nivelle, Robert Georges
† 22.03.1924
Gučkov, Alexandr Ivanovič
† 14.02.1936
Fournier, Pierre Victor
† 07.03.1945
von Beßel, Arnold
† 19.07.1945
Gouraud, Henri Joseph Eugène
† 16.09.1946
De Bonnefoy, Joseph Denis Bernard Robert
† 27.09.1946
de Lattre de Tassigny, Jean Joseph Marie Gabriel
† 11.01.1952
Pinsard, Armand
† 10.05.1953
Fonck, Paul-René
† 18.06.1953
Ehrlich, Jacques Louis
† 10.08.1953
Berthelot, Armand Jean
† 19.09.1961
Martínez Barrio, Diego
† 01.01.1962
Corniglion-Molinier, Edouard
† 09.05.1963
Juin, Alphonse
† 27.01.1967
Pélissier, René Alphonse Désiré
† 27.03.1969
- Riquelme y López Bago, José
† 28.01.1972
Challe, Bernard
† 12.01.1977
Turenne, de, Armand Jean Galliot Joseph
† 10.12.1980
De Cazenove De Pradines, Pierre Fortaner Paul
† 17.01.1982
Barberon, Bernard
† 18.10.1982
Leps, Adrien Louis Jacques
† 18.12.1983
Pouliquen, Joseph
† 24.09.1988
de Rancourt de Mimérand, Henry
† 28.07.1992
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.06.1815-DD.MM.1815
1. prapor 71. (horalského) pěšího pluku (lehkého pěšího)
1st Battalion of the 71st (Highland) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.06.1815-DD.MM.1818
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.06.1815-DD.12.1815
2. prapor 73. pěšího pluku
2nd Battalion of the 73rd Regiment of Foot
DD.06.1815-23.02.1816
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.06.1815-DD.07.1815
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.06.1815-DD.MM.1818
52. (oxfordshirský) pěší pluk (lehký pěší)
52nd (Oxfordshire) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.06.1815-DD.MM.1815
71. (horalský) pěší pluk (lehký pěší)
71st (Highland) Regiment of Foot (Light Infantry)
03.07.1815-28.10.1815
1. prapor 92. pěšího pluku
1st Battalion of the 92nd Regiment of Foot
03.07.1815-DD.11.1815
92. pěší pluk
92nd Regiment of Foot
07.07.1815-17.01.1816
1. pluk tělesné stráže
1st Regiment of Life Guards
07.07.1815-DD.11.1816
18. (králův irský) (lehký) dragounský pluk (husarský)
18th (King\'s Irish) Regiment of (Light) Dragoons (Hussars)
07.07.1815-17.01.1816
2. pluk tělesné stráže
2nd Regiment of Life Guards
DD.07.1815-DD.05.1816
15. (králův) (lehký) dragounský pluk (husarský)
15th (The King\'s) Regiment of (Light) Dragoons (Hussars)
DD.07.1815-DD.12.1815
16. (neboli královnin) (lehký) dragounský pluk
16th (or The Queen\'s) Regiment of (Light) Dragoons
DD.MM.1815-DD.MM.1816
1. prapor 64. (2. staffordshirského) pěšího pluku
1st Battalion of the 64th (2nd Staffordshire) Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1815
1. prapor 82. pěšího pluku (prince z Walesu dobrovolnického)
1st Battalion of the 82nd Regiment of Foot (Prince of Wales\'s Volunteers)
DD.MM.1815-DD.03.1817
1./27. pěšího pluku
1st/27th Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1816
1./32. pěšího pluku
1st/32nd Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1815
1./38. pěšího pluku
1st/38th Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.03.1817
27. (inniskillingský) pěší pluk
27th (Inniskilling) Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1816
3./27. pěšího pluku
3rd/27th Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1816
32. (cornwallský) pěší pluk
32nd (the Cornwall) Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1815
38. (1. staffordshirský) pěší pluk
38th (the 1st Staffordshire) Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1815
82. pěší pluk (prince z Walesu dobrovolnický)
82nd Regiment of Foot (Prince of Wales\'s Volunteers)
23.02.1816-DD.10.1818
2. prapor střelecké brigády
2nd Battalion of The Rifle Brigade
13.07.1917-DD.MM.RRRR
1. divize
1st Division
18.11.1917-23.01.1918
94. letecká peruť
94th Aero Squadron
11.07.1919-DD.MM.RRRR
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
18.06.1940-19.06.1940
I. skupina Stíhací eskadry 54
1st Group of the 54th Fighter Wing
18.06.1940-19.06.1940
Stíhací eskadra 54
54th Fighter Wing
20.06.1940-01.08.1940
1. letka Bombardovací eskadry 51
1st Squadron of the 51st Bomber Wing
20.06.1940-01.08.1940
2. letka Bombardovací eskadry 51
2nd Squadron of the 51st Bomber Wing
20.06.1940-01.08.1940
3. letka Bombardovací eskadry 51
3rd Squadron of the 51st Bomber Wing
20.06.1940-30.03.1941
Bombardovací eskadra 51
51st Bomber Wing
20.06.1940-01.08.1940
I. skupina Bombardovací eskadry 51
1st Group of the 51st Bomber Wing
20.06.1940-30.03.1941
Štáb Bombardovací eskadry 51
Staff of the 51st Bomber Wing
20.06.1940-01.08.1940
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 1st Group of 51st Bomber Wing
22.06.1940-30.11.1942
Admiralát Francie
Admiral France
DD.06.1940-DD.08.1940
Letecká armáda 3
3rd Air Fleet
24.08.1940-12.04.1941
4. letka Bombardovací eskadry 51
4th Squadron of the 51st Bomber Wing
24.08.1940-12.04.1941
5. letka Bombardovací eskadry 51
5th Squadron of the 51st Bomber Wing
24.08.1940-12.04.1941
6. letka Bombardovací eskadry 51
6th Squadron of the 51st Bomber Wing
24.08.1940-12.04.1941
II. skupina Bombardovací eskadry 51
2nd Group of the 51st Bomber Wing
24.08.1940-12.04.1941
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 2nd Group of 51st Bomber Wing
16.10.1940-04.10.1944
Vojenské velitelství Francie
Military Command France
DD.11.1940-09.01.1941
Doplňovací letka Bombardovací eskadry 51
Replacement Squadron of the 51st Bomber Wing
11.03.1942-DD.MM.RRRR
Oddíl stíhačů tanků 128
128th Tank Destroyer Battalion
DD.05.1942-DD.11.1942
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 33
3rd Squadron (Long Range) of the 33rd Reconnaissance Group
DD.07.1942-DD.MM.1943
Velitelství ponorkového loďstva Západ
Submarine Command West
01.02.1943-10.03.1944
II. skupina Bitevní eskadry 101
2nd Group of the 101st Ground Attack Wing
22.02.1943-18.10.1943
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 102
1st Squadron of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 102
2nd Squadron of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 102
3rd Squadron of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 102
4th Squadron of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 102
5th Squadron of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 102
6th Squadron of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
Eskadra střemhlavých bombardérů 102
102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 102
1st Group of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 102
2nd Group of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 102
Staff of the 1st Group of the 102nd Dive Bomber Wing
22.02.1943-18.10.1943
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 102
Staff of the 2nd Group of the 102nd Dive Bomber Wing
DD.02.1943-DD.08.1944
325. zajišťovací divize
325th Security Division
18.10.1943-DD.11.1943
Bitevní eskadra 102
102nd Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.11.1943
I. skupina Bitevní eskadry 102
1st Group of the 102nd Ground Attack Wing
DD.01.1944-DD.MM.RRRR
309. dělostřelecká divize
309th Artillery Division
28.06.1944-10.07.1944
6. letka Bombardovací eskadry 6
6th Squadron of the 6th Bomber Wing
DD.06.1944-DD.07.1944
1. letka Transportní skupiny 30
1st Squadron of the 30th Transport Group
DD.06.1944-DD.07.1944
2. letka Transportní skupiny 30
2nd Squadron of the 30th Transport Group
DD.06.1944-DD.07.1944
3. letka Transportní skupiny 30
3rd Squadron of the 30th Transport Group
DD.06.1944-DD.07.1944
4. letka Transportní skupiny 30
4th Squadron of the 30th Transport Group
DD.06.1944-DD.07.1944
Transportní skupina 30
30th Transport Group
DD.06.1944-DD.07.1944
Štáb Transportní skupiny 30
Staff of the 30th Transport Group
29.07.1944-DD.08.1944
1. letka Bombardovací eskadry 30
1st Squadron of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
2. letka Bombardovací eskadry 30
2nd Squadron of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
3. letka Bombardovací eskadry 30
3rd Squadron of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
4. letka Bombardovací eskadry 30
4th Squadron of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
5. letka Bombardovací eskadry 30
5th Squadron of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
6. letka Bombardovací eskadry 30
6th Squadron of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
Bombardovací eskadra 30
30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
I. skupina Bombardovací eskadry 30
1st Group of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 30
2nd Group of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
Štáb Bombardovací eskadry 30
Staff of the 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 30
Staff of the 1st Group of 30th Bomber Wing
29.07.1944-DD.08.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 30
Staff of the 2nd Group of 30th Bomber Wing
DD.MM.1951-DD.MM.RRRR
Spojenecké velitelství v Evropě
Allied Command Europe
DD.MM.1952-DD.MM.1967
Severoatlantická aliance
North Atlantic Treaty Organization
DD.MM.RRRR-22.06.1940
Admiralát Západ
Admiral West
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Protiletadlová dělostřelecká brigáda 1
1st Anti-Aircraft Artillery Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Protiletadlová dělostřelecká brigáda 1
1st Anti-Aircraft Artillery Brigade
DD.MM.RRRR-20.10.1944
Skupinové velitelství námořnictva Západ
Naval Group Command West
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Stíhací velitelství Paříž
Fighter Command Paris
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší velitelství námořnictva Paříž
Higher Naval Command Paris
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Paris
URL CZ: https://www.valka.cz/Pariz-t83305#395219Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Paris-t83305#395219Version : 0