Main Menu
User Menu

Berlín

Berlin

     
Název:
Name:
Berlín
Originální název:
Original Name:
Berlin
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Berlín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
52°31'13.42"N 13°23'32.39"E
Místní části:
Local Municipalities:
Berlin-Mitte, Friedrichshain-Kreuzberg, Charlottenburg-Wilmersdorf, Lichtenberg, Marzahn-Hellersdorf, Neukölln, Pankow, Reinickendorf, Spandau, Steglitz-Zehlendorf, Tempelhof-Schöneberg, Treptow-Köpenick
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1244
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Říšský sněm
Braniborská brána
Vítězný sloup
Zámek Charlottenburg
Berlínská zeď
Chrám Berliner Dom
Památník Holocaustu
Nová synagoga
Olympijský stadion
Televizní věž
Přechod Checkpoint Charlie
Muzea:
Museums:
Pergamonské muzeum
Egyptské muzeum
Německé historické muzeum
Osobnosti:
Personalities:
von Winterfeldt, Hans Karl
† 08.09.1757
Zieten, Hans Joachim von
† 26.01.1786
Rose, Hugh Henry
* 06.04.1801 
Schlieffen, Alfred von
* 28.02.1833 
Hahnke, Wilhelm von
* 01.10.1833 
von Bülow, Karl
* 24.04.1846 
-, Vilém II.
* 27.01.1859 
- von Dassel, Johannes
* 10.08.1863 
Bruchmüller, Georg
* 11.12.1863 
Götting, Friedrich
* 07.02.1866 
Ledebur, Leopold von
* 07.01.1868 
Edelbüttel, Gottfried
† 28.03.1868
- Schering, Werner
* 08.02.1870 
von Amann, Friedrich
* 09.03.1870 
Wels, Otto
* 15.09.1873 
- von Nippold, Wilhelm
* 03.09.1874 
- von Graberg, Richard
* 16.01.1875 
- Müller, Hermann
* 09.06.1875 
Klutmann, Eduard
* 07.07.1876 
- von Puttkamer, Jesko
* 26.08.1876 
- von Brauchitsch, Adolf
* 07.11.1876 
- von Otterstedt, Wolfgang
* 07.11.1876 
Schulz, Edmund
* 06.04.1877 
- Erler, Heinrich
* 28.05.1877 
Fischer, Kurt
* 16.08.1877 
- Schlenther, Eugen
* 22.09.1877 
Petri, Hans
* 23.09.1877 
- Neubronn von Eisenburg, Alexander
* 16.10.1877 
Knoblauch, Walter
* 26.01.1878 
Buße, Wilhelm
* 20.03.1878 
Stresemann, Gustav
* 10.05.1878 
Henke, Bernhard
* 29.05.1878 
von Stülpnagel, Otto
* 16.06.1878 
Heitz, Walter
* 08.12.1878 
Roon, Albrecht Theodor Emil von
† 23.02.1879
von Ditfurth, Wolfgang
* 28.02.1879 
Fleck, Wolfgang
* 16.05.1879 
- von der Lochau, Axel
* 15.06.1879 
- von Bismarck, Kurt
* 10.07.1879 
Erfurth, Waldemar
* 04.08.1879 
von Winterfeld, Robert
* 27.11.1879 
Wilberg, Helmuth
* 01.01.1880 
Weiß, Bernhard
* 30.07.1880 
Kinzel, Walther
* 17.08.1880 
Breithaupt, Franz
* 08.12.1880 
Mylo, Walter
* 23.12.1880 
Sachs, Ernst
* 24.12.1880 
- Poten, Georg
* 14.02.1881 
Röpnack, Adolf
* 30.04.1881 
- Scultetus, Herbert
* 14.05.1881 
Halke, Hans
* 21.07.1881 
Beyer, Hans Heinrich
* 19.09.1881 
Braumüller, Erwin
* 03.10.1881 
von Brauchitsch, Heinrich Alfred Hermann Walther
* 04.10.1881 
Matthes, Friedrich
* 17.10.1881 
Blumenreuter, Carl
* 16.11.1881 
Gladisch, Walter
* 02.01.1882 
- Giehrach, Bruno
* 27.01.1882 
Lucht, Walther
* 26.02.1882 
Gadow, Reinhold
* 01.04.1882 
Diesener, Paul
* 27.04.1882 
- Stahr, Walter
* 05.11.1882 
Wodrig, Albert
* 16.07.1883 
Bastian, Max
* 28.08.1883 
- von Dufay, Walter
* 28.08.1883 
von Schauroth, Athos
* 06.04.1884 
Walter, Helmuth
* 14.08.1884 
von Rabenau, Friedrich
* 10.10.1884 
Krafft, Ernst
* 28.02.1885 
Felmy, Hellmuth
* 28.05.1885 
- von der Leyen, Ludwig
* 17.08.1885 
von Unger, Friedrich
* 12.10.1885 
von Dewitz-Krebs, Günther
* 06.12.1885 
von Stülpnagel, Carl-Heinrich
* 02.01.1886 
- Otto, Ernst
* 26.03.1886 
von Zepelin, Ferdinand
* 12.04.1886 
Zuckertort, Johannes
* 29.04.1886 
Schmidt, Rudolf
* 12.05.1886 
Cabanis, Hans
* 16.05.1886 
Mewis, Raul
* 03.06.1886 
- Bernard, Curt
* 09.12.1886 
Fink, Carl
* 16.12.1886 
Golz, Herbert
* 09.04.1887 
Lindig, Max
* 11.07.1887 
von Dewitz-Krebs, Karl
* 06.08.1887 
von Manstein, Fritz Erich Georg Eduard
* 24.11.1887 
Oehler, Walther
* 03.01.1888 
Barenthin, Walter
* 13.01.1888 
Windeck, Hans
* 13.01.1888 
Geitner, Herbert
* 25.01.1888 
Grassmann, Werner
* 09.03.1888 
Hohenzollen, Vilém I.
† 09.03.1888
Kortüm, Fritz
* 10.04.1888 
Frantz, Gotthard
* 05.05.1888 
Kühne, Otto
* 09.06.1888 
Behrens, Wilhelm
* 23.08.1888 
Lemelsen, Joachim Hermann August
* 28.09.1888 
- von Claer, Bernhard
* 07.12.1888 
Friedensburg, Walter
* 06.01.1889 
von und zu Gilsa, Werner Albrecht
* 04.03.1889 
Grauert, Ulrich
* 06.03.1889 
Sanne, Werner Otto
* 05.04.1889 
Brand, Fritz
* 22.04.1889 
Siemens, Leopold
* 17.05.1889 
- Zuckertort, Karl
* 05.07.1889 
Rauch, Erwin
* 19.10.1889 
Fricke, Kurt
* 08.11.1889 
Spieß, Theodor
* 02.04.1890 
Vierow, Erwin
* 15.05.1890 
- Schunck, Theodor
* 16.06.1890 
- Gravenstein, Hans
* 16.07.1890 
von Schleinitz, Siegmund
* 23.07.1890 
Altrichter, Friedrich
* 03.09.1890 
von Bonin, Reimar
* 03.10.1890 
Adler, Hermann
* 20.11.1890 
von Czettritz und Neuhauss, Konrad
* 30.11.1890 
Bethge, Hans
* 06.12.1890 
von Hartmann, Alexander
* 11.12.1890 
Cabanis, Ernst
* 12.12.1890 
von Schmettow, Rudolf
* 08.01.1891 
Loerzer, Bruno
* 22.01.1891 
Moltke, Helmuth Karl Bernhard von
† 24.04.1891
Trabandt, Wilhelm
* 21.07.1891 
Gawantka, Georg
* 18.08.1891 
Dönitz, Karl
* 16.09.1891 
von Tippelskirch, Kurt Oskar Heinrich Ludwig Wilhelm
* 09.10.1891 
- Lensch, Otto
* 17.10.1891 
Felmy, Gerhard
* 12.12.1891 
Haenschke, Wilhelm
* 13.12.1891 
von der Chevallerie, Kurt
* 23.12.1891 
von Fabrice-Falk, Eberhard
* 31.01.1892 
Arning, Karl
* 10.02.1892 
Deutsch, Friedrich-Wilhelm
* 19.02.1892 
Sander, Erwin
* 05.03.1892 
Jungenfeld, Ernst Wilhelm
* 07.03.1892 
Wandel, Martin
* 15.04.1892 
Schleich, Johannes
* 01.05.1892 
- Vierow, Walter
* 01.05.1892 
Engel, Siegfried
* 10.05.1892 
Netzbandt, Harald
* 03.08.1892 
Taeglichsbeck, Hans
* 25.09.1892 
- Schilling, Otto
* 04.12.1892 
Waeger, Kurt
* 06.02.1893 
von Gronau, Wolfgang
* 25.02.1893 
- Meiners, Ernst
* 13.06.1893 
- Chappuzeau, Bernhard
* 17.06.1893 
Souchay, Curt
* 09.07.1893 
- von der Linde, Siegfried
* 22.07.1893 
- Magnus, Alexander
* 01.08.1893 
Fröhlich, Walter
* 05.08.1893 
Thiele, August
* 26.08.1893 
- Zwade, Georg Heinrich
* 15.10.1893 
von Groddeck, Karl-Albrecht
* 18.02.1894 
Rebsch, Gerhard
* 20.02.1894 
Lindemann, Fritz
* 11.04.1894 
Thiele, Fritz
* 14.04.1894 
Elster, Botho Henning
* 17.05.1894 
Gerlach, Erwin
* 29.06.1894 
- Stiller, Bernhard
* 06.09.1894 
Gruner, Erich
* 10.09.1894 
Nebe, Arthur
* 13.11.1894 
Hahne, Hans
* 30.11.1894 
Rath, Hans-Joachim
* 11.12.1894 
- Hüther, Gerhard
* 19.12.1894 
Crisolli, Wilhelm
* 20.01.1895 
Fuchs, Robert
* 11.05.1895 
Löb, Fritz
* 14.09.1895 
- Kutzky, Reinhold
* 11.10.1895 
von Gerlach, Joachim
* 22.11.1895 
- Herwegh, Wilhelm
* 04.12.1895 
- Gaedicke, Fritz
* 16.02.1896 
Haehling von Lanzenauer, Paul
* 28.02.1896 
- Ulich, Max
* 25.03.1896 
von Knobelsdorff, Heinrich Otto Ernst
* 31.03.1896 
Pistorius, Robert
* 23.05.1896 
Schmidt-Ott, Gustav-Albrecht
* 20.06.1896 
Körte, Peter
* 26.06.1896 
Henke, Carl
* 22.07.1896 
von der Chevallerie, Hellmut
* 09.11.1896 
Conrath, Paul
* 22.11.1896 
Greifelt, Ulrich
* 08.12.1896 
von Ahlfen, Hans
* 20.02.1897 
- Scherenberg, Rolf
* 27.05.1897 
von Edelsheim, Konstanz Johann Georg Maximilian
* 06.07.1897 
Scheffler, Kurt
* 20.08.1897 
Kinzel, Eberhard
* 18.10.1897 
Stolzmann, Hans-Joachim
* 06.02.1898 
von Krosigk, Ernst Anton
* 05.03.1898 
Sudau, Erich
* 07.04.1898 
Haltermann, Hans-Werner
* 20.04.1898 
Lange, Walter
* 14.07.1898 
Kober, Waldemar
* 14.12.1898 
Rieckhoff, Herbert Karl Walter
* 25.12.1898 
Schubert, Günther
* 29.12.1898 
von Oppeln-Bronikowski, Hermann Leopold August
* 02.01.1899 
- Menneking, Rolf
* 20.03.1899 
Grawitz, Ernst-Robert
* 08.06.1899 
von Barby, Hans-Levin
* 25.07.1899 
von Loßberg, Bernhard
* 26.07.1899 
Brücker, Otto-Hermann
* 12.10.1899 
Claassen, Richard
* 04.01.1900 
Hax, Heinrich Georg "Heinz"
* 24.01.1900 
- Seidel, Erich
* 10.03.1900 
Johannesson, Rolf
* 22.07.1900 
von Beaulieu-Marconnay, Sigurt-Horstmar
* 31.12.1900 
von Lettow-Vorbeck, Hans Albert
* 28.05.1901 
Großkreutz, Friedrich-Karl
* 19.07.1901 
Weller, Franz
* 05.12.1901 
Boner, Alfred
* 02.01.1902 
Loebel, Walter
* 23.06.1902 
Frimmersdorf, Hermann
* 24.03.1903 
- Neubauer, Karl-Heinz
* 05.06.1903 
- von Hoffmann, Helmut
* 25.08.1903 
Schulz, Adelbert
* 20.12.1903 
- Kusserow, Ernst August Rudolf
* 29.12.1903 
- Beucke, Heinz-Ehler
* 12.01.1904 
Poske, Hans Georg Friedrich "Fritz"
* 23.10.1904 
- Becker, Hanns
* 29.12.1904 
- Rogalla von Bieberstein, Konstantin
* 23.01.1905 
Eckermann, Hans
* 30.05.1905 
- Schlieper, Franz
* 22.08.1905 
Strempel, Helmuth
* 26.10.1905 
- Peters, Heinz
* 08.11.1905 
Albrecht, Fritz
* 23.12.1905 
- Rüdt von Collenberg, Wolf-Dietrich
* 24.12.1905 
- von Nostitz, Eberhard
* 15.02.1906 
- Krantz, Hans-Ulrich
* 24.04.1906 
Crantz, Friedrich
* 31.07.1906 
Heyse, Ulrich
* 20.09.1906 
Freiwald, Kurt
* 26.10.1906 
- von Zitzewitz, Coelestin
* 11.01.1907 
- Habekost, Johannes
* 03.02.1907 
- Kaiser, Hermann
* 09.03.1907 
- Brandt, Heinz
* 11.03.1907 
von Schirach, Baldur Benedikt
* 09.05.1907 
Gröschke, Kurt
* 17.07.1907 
Beduhn, Heinz
* 01.08.1907 
- Weber, Werner
* 10.11.1907 
Fliegel, Fritz
* 30.11.1907 
Christian, Eckhard
* 01.12.1907 
- Franzke, Helmut
* 02.12.1907 
Haeften, Werner Karl von
* 09.10.1908 
Bigalk, Gerhard
* 26.11.1908 
Schulz-Streeck, Karl-Heinz
* 21.01.1909 
Polewacz, Harry
* 31.03.1909 
Herrmann, Harry
* 27.05.1909 
- Förster, Heinz
* 25.06.1909 
Berneike, Rudolf
* 07.10.1909 
- Dumrese, Adolf
* 13.11.1909 
Heller, Wolfgang
* 16.06.1910 
- Zimmermann, Gero
* 23.06.1910 
Markgraf, Paul
* 17.07.1910 
Falck, Wolfgang
* 19.08.1910 
Kühme, Kurt
* 03.10.1910 
Giessler, Hans-Heinrich
* 12.01.1911 
Gysae, Robert
* 14.01.1911 
Haupt, Hans-Jürgen
* 19.02.1911 
von Reitzenstein, Hans-Albin
* 04.03.1911 
Darjes, Paul Friedrich
* 20.03.1911 
von Baer, Bern
* 20.03.1911 
von Arentschildt, Alexander
* 27.04.1911 
Pannwitz, Heinz
* 28.07.1911 
Clausen, Erwin
* 05.08.1911 
- von Vollard-Bockelberg, Helmut
* 20.10.1911 
Meisner, Friedrich-Wilhelm
* 28.10.1911 
Korth, Claus
* 07.11.1911 
Barsch, Franz
* 30.11.1911 
Hahnke, Wilhelm von
† 08.02.1912
Frauenheim, Fritz
* 09.03.1912 
- Walther, Herbert
* 03.11.1912 
- Hoeckner, Fritz
* 22.12.1912 
Schwender, Herbert
* 22.12.1912 
Schlieffen, Alfred von
† 04.01.1913
von Born-Fallois, Gerd
* 08.02.1913 
Engelien, Hans
* 30.05.1913 
Kempin, Hans
* 07.06.1913 
Berger, Joachim
* 23.06.1913 
Oesten, Jürgen
* 24.10.1913 
Losigkeit, Fritz
* 17.11.1913 
Meyer, Hubert
* 05.12.1913 
Schnee, Adalbert
* 31.12.1913 
- Goldbeck, Heinz
* 10.02.1914 
Kowalewski, Robert
* 15.03.1914 
Canders, Werner
* 25.03.1914 
Amelung, Günter
* 08.04.1914 
Deichen, Kurt
* 20.04.1914 
von Roon, Arnold
* 19.07.1914 
Schulze-Kossens, Richard
* 02.10.1914 
Hoeckner, Walter
* 24.10.1914 
von Hymmen, Reinhard
* 05.11.1914 
- Kedzia, Ernst-Georg
* 15.11.1914 
Körner, Willy-Roderich
* 26.12.1914 
Witte, Werner
* 05.01.1915 
Peiper, Joachim
* 30.01.1915 
Thomsen, Rolf
* 06.05.1915 
- Creutz, Horst
* 19.05.1915 
von Mirbach, Erich Werner Siegfried Götz
* 12.09.1915 
Käding, Walter
* 14.09.1915 
Franke, Heinz
* 30.11.1915 
- Heintze, Werner
* 16.03.1916 
Bielig, Gerhard
* 28.04.1916 
von Moltke, Helmuth Johannes Ludwig
† 18.06.1916
- von Ramin, Hans-Georg
* 11.07.1916 
Noak, Karl Heinz
* 30.07.1916 
Genz, Alfred
* 03.08.1916 
Deetz, Friedrich
* 11.09.1916 
- von Moltke, Helmut
* 12.09.1916 
Stotten, Hans-Günther
* 07.10.1916 
Wanhöfer, Günther
* 18.11.1916 
Wuppermann, Siegfried
* 15.12.1916 
Borchardt, Gustav
* 25.12.1916 
Müller, Friedrich Karl
* 25.12.1916 
Keller, Günter
* 18.02.1917 
Anhalt, Wilhelm
* 28.03.1917 
Zander, Joachim
* 20.04.1917 
Hellriegel, Hans-Jürgen
* 16.06.1917 
Kuntze, Jürgen
* 12.09.1917 
Bade, Kurt
* 12.11.1917 
Ziesmer, Reimar
* 23.11.1917 
Giersberg, Dietrich
* 26.11.1917 
- Werner, Heinz
* 02.12.1917 
Aghta, Egon
* 29.01.1918 
Kusch, Oskar-Heinz
* 06.04.1918 
Beyer, Franz
* 22.04.1918 
Knappe, Kurt
* 02.06.1918 
Krüger, Jürgen
* 16.07.1918 
Damsch, Werner
* 22.07.1918 
Rocholl, Rolf
* 02.12.1918 
Schaar, Gerhard
* 05.03.1919 
Cleve, Rudolf
* 22.07.1919 
Burg, Jörg
* 25.09.1919 
Carlsen, Claus-Peter
* 07.10.1919 
Marseille, Hans-Joachim
* 13.12.1919 
Mertins, Gerhard Georg
* 30.12.1919 
- von Ketelhodt, Eberhard
* 30.01.1920 
Hinz, Rudolf
* 22.02.1920 
Tschierschwitz, Gerhard
* 23.04.1920 
Bretschneider, Klaus
* 04.05.1920 
Heusinger von Waldegg, Burkhard
* 17.05.1920 
Bühring, Hans-Jürgen
* 02.07.1920 
Roy, Rudolf
* 15.08.1920 
von Bülow, Karl
† 31.08.1921
Naumann, Horst
* 23.12.1921 
- Czekowski, Martin
* 18.01.1922 
von Hennig, Heinz
* 17.03.1922 
Strelow, Hans
* 26.03.1922 
- Riebicke, Klaus
* 20.05.1922 
Altermann, Karl-Heinz
* 04.06.1922 
- Conrad, Gerhard
* 18.08.1922 
- Cüsow, Horst-Werner
* 19.08.1922 
- Kummetz, Hans-Erich
* 19.08.1922 
- Hanitsch, Hans-Ulrich
* 22.08.1922 
Hess, Hans-Georg
* 06.05.1923 
Brockdorff, Cay-Lorenz von
* 25.08.1923 
Luger, Georg Johann
† 22.12.1923
- von Ohnesorge, Feodor
† 08.12.1926
von Dewitz, Curt
† 02.04.1929
Stresemann, Gustav
† 03.10.1929
Wessel, Horst
† 23.02.1930
von Lukas, Karl
† 08.03.1932
von Horn, Rudolf
† 04.02.1934
von Bredow, Ferdinand
† 01.07.1934
- Michelis, Theodor
† 23.03.1936
Seeckt von, Johannes Friedrich "Hans" von
† 27.12.1936
- Bleidorn, Rudolf
† 02.03.1937
Gebhardt, Heinrich
† 22.07.1939
von Goßler, Konrad
† 09.09.1939
Karmann, Friedrich
† 15.09.1939
Fischer, Herbert
† 23.10.1939
Riedel, Theodor Heinrich
† 24.12.1939
- Moro, Friedrich
† 06.01.1940
Becker, Karl
† 08.04.1940
Volkmann, Helmuth
† 21.08.1940
von Flotow, Erich
† 19.09.1940
von Stutterheim, Wolf
† 03.12.1940
- Rudolph, Karl
† DD.MM.1940
- Schering, Werner
† 18.03.1941
Koch, Erich
† 22.04.1941
- Schade, Artur
† 25.06.1941
- Dammann, Gustav
† 27.10.1941
Udet, Ernst
† 17.11.1941
von Tempelhoff, Friedrich
† 27.12.1941
Schönheinz, Curt
† 04.02.1942
von der Lieth-Thomsen, Hermann
† 05.05.1942
Kuttig, Hans
† 05.06.1942
Lysák, Václav
† 03.07.1942
Haupt, Hans-Joachim
† 30.07.1942
Adler, Štěpán
† 07.08.1942
Kohoutek, Josef
† 19.08.1942
Kotík, Ladislav
† 19.08.1942
Reš, Jan
† 19.08.1942
Všetička, Bohuslav
† 19.08.1942
Kohout, Bohuslav
† 26.08.1942
Sviták, Otakar
† 26.08.1942
Závada, Bohuslav
† 26.08.1942
Tacl, Josef
† 02.09.1942
Ždímal, Václav
† 02.09.1942
Bilík, František
† 05.10.1942
Smejkal, František
† 06.11.1942
Pazdera, Cyril
† 24.11.1942
- Volf, Václav
† 24.11.1942
Buršík, Josef
† 03.12.1942
Müller, Kurt
† DD.MM.1942
Homola, Bedřich
† 05.01.1943
von Stockhausen, Hans-Gerrit
† 15.01.1943
Konečný, Jaroslav
† 20.01.1943
Lisý, Jaroslav
† 20.01.1943
Haase, Curt
† 09.02.1943
Frotscher, Georg
† 27.02.1943
- von Dufay, Walter
† 09.03.1943
Srstka, Josef
† 10.03.1943
Konopásek, František
† 16.03.1943
Dubovský, Karel
† 23.03.1943
- Hamšík, Josef
† 08.04.1943
Kessler, Jan
† 08.04.1943
Maxa, Josef
† 09.04.1943
von Hammerstein-Equord, Kurt Gebhard Adolf Philipp
† 25.04.1943
Lutze, Viktor
† 02.05.1943
- Libánský, Jaromír
† 04.05.1943
Brockdorff-Ahlefeldt, Walter von
† 09.05.1943
Hůlka, Adolf
† 10.05.1943
Petřík, Josef
† 10.05.1943
Kravák, František
† 24.05.1943
Machačík, Alois
† 01.06.1943
von Witzendorf, Bodo
† 09.08.1943
- Lindemann, Wilhelm
† 10.08.1943
von Freyberg-Eisenberg-Allmendingen, Albrecht
† 13.09.1943
Grassmann, Werner
† 20.10.1943
Koch, Walter
† 23.10.1943
- Böhme, Erich
† 26.11.1943
Gudowius, Erich
† 05.01.1944
- zu Dohna-Schlobitten, Heinrich
† 14.02.1944
Kühn, Friedrich
† 15.02.1944
Maßmann, Siegfried
† 15.02.1944
- Karl, Hugo
† 04.05.1944
Beck, Ludwig
† 20.07.1944
Haeften, Werner Karl von
† 21.07.1944
Olbricht, Friedrich
† 21.07.1944
Stauffenberg, Claus Philipp Maria Justinian Schenk von
† 21.07.1944
Hoepner, Erich
† 08.08.1944
Stieff, Hellmuth
† 08.08.1944
von Hase, Paul
† 08.08.1944
von Witzleben, Job-Wilhelm Georg Erdmann Erwin
† 08.08.1944
von Linstow, Hans Ottfried
† 30.08.1944
von Stülpnagel, Carl-Heinrich
† 30.08.1944
Fellgiebel, Erich
† 04.09.1944
Thiele, Fritz
† 04.09.1944
Herfurth, Otto
† 09.09.1944
Sadrozinski, Joachim
† 20.09.1944
Lindemann, Fritz
† 22.09.1944
von Roenne, Alexis
† 12.10.1944
- Schulze-Büttger, Georg
† 13.10.1944
von Hößlin, Roland-Heinrich
† 13.10.1944
- Stubenrauch, Wilhelm
† DD.MM.1944
Delp, Alfred
† 02.02.1945
Heistermann von Ziehlberg, Gustav
† 02.02.1945
Waber, Bernhard
† 06.02.1945
- Kühn, Georg
† 03.03.1945
Nebe, Arthur
† 03.03.1945
Zieger, Erich
† 21.03.1945
- von Brandis, Cordt
† 11.04.1945
Brandt, Georg
† 21.04.1945
Scholze, Georg
† 23.04.1945
Grawitz, Ernst-Robert
† 24.04.1945
Anhalt, Günther
† 27.04.1945
Jochims, Hermann-Gustav
† 28.04.1945
Müller, Gottlob
† 28.04.1945
Fegelein, Hans Georg Otto Hermann
† 29.04.1945
Koch, Willi
† 29.04.1945
Braunová, Eva
† 30.04.1945
Hitler, Adolf
† 30.04.1945
Isendahl, Walter
† 30.04.1945
- Kobus, Arthur
† DD.04.1945
Baunach, Gregor
† 01.05.1945
- Biermann, Otto
† 01.05.1945
Faupel, Wilhelm
† 01.05.1945
Goebbels, Paul Joseph
† 01.05.1945
Krebs, Hans
† 01.05.1945
von der Schulenburg, Winfred
† 01.05.1945
Aghta, Egon
† 02.05.1945
Bormann, Martin
† 02.05.1945
Burgdorf, Wilhelm
† 02.05.1945
Bärenfänger, Erich
† 02.05.1945
Fricke, Kurt
† 02.05.1945
Kalss, Alois
† 02.05.1945
Prentzel, Wilhelm
† 02.05.1945
Schwappacher, Oskar
† 02.05.1945
Ziegler, Joachim
† 02.05.1945
- Wöhl, Edmund
† 03.05.1945
Maertens, Erhard
† 05.05.1945
von Abercron, Hugo
† 16.05.1945
von Roden, Emmo
† 30.05.1945
Müller, Heinrich
† DD.05.1945
Berzarin, Nikolaj Erastovič
† 16.06.1945
- Müller, Hermann
† 28.06.1945
- von Unruh, Walter
† 04.08.1945
Faessig, Wilhelm
† 11.10.1945
Kurze, Friedrich Wilhelm
† 23.12.1945
- Schaefer, Gotthold
† DD.MM.1945
- Erler, Heinrich
† 18.03.1946
- von Kropff, Helmuth
† 26.04.1946
von Cochenhausen, Friedrich
† 20.07.1946
- Hellwig, Georg
† 31.07.1946
Gutknecht, Alfred
† 12.11.1946
Thierack, Otto Georg
† 22.11.1946
von Bartenwerffer, Gustav
† 08.01.1947
Heyden, Erich
† 11.01.1948
Koeppen, Hans
† 10.07.1948
- Bieß, Paul
† 06.01.1949
- Niemann, Otto
† DD.MM.1949
von Bergmann, Walter
† 07.03.1950
von Esebeck, Friedrich
† 25.05.1951
Müller, Eugen
† DD.MM.1951
Jansen, Rudolf
† 16.01.1952
Foerster, Richard
† 09.04.1952
- Grobholz, Franz-Josef
† 06.11.1952
- Aschenbrandt, Heinrich
† 22.03.1953
- Gerhardt, Paul
† 12.10.1953
Wülfing von Ditten, Paul
† 01.11.1953
- Buschmann, Friedrich
† 11.03.1954
Lorey, Hermann
† 15.10.1954
Fechter, Hans
† 04.07.1955
Heinemann, Erich
† 22.01.1956
Barckhausen, Franz
† 03.05.1956
- von Graberg, Richard
† 06.09.1956
von Nordeck, Willy
† 12.10.1956
Moritz, Georg
† DD.MM.1956
Sturm, Carl
† DD.MM.1956
von Weech, Hans
† 11.07.1957
von Tschischwitz, Erich
† DD.MM.1958
Bischoff, Hans
† 13.03.1959
- Grothe, Hermann Ernst
† 05.04.1959
- Meiners, Ernst
† 11.06.1959
Eckhardt, Eduard
† 29.06.1959
- Brause, Adolf Hans
† 19.11.1959
- Noack, Max
† DD.MM.1959
- du Vignau, Guido
† DD.MM.1959
Feuchtinger, Edgar
† 21.01.1960
- Gottschalk, Friedrich-Carl
† 14.02.1960
Overdyck, Paul
† 22.11.1960
von Wedel, Hasso
† 03.01.1961
Müller, Vinzenz
† 12.05.1961
- Scherenberg, Rolf
† 10.06.1961
Böhm-Tettelbach, Alfred
† 12.07.1962
Thäter, Karl
† 14.10.1962
Schubert, Rudolf
† DD.MM.1962
Hönicke, Paul
† 14.03.1963
Koll, Richard
† 13.05.1963
Mackensen von Astfeld, Georg
† 22.02.1964
Stiegel, Heinrich
† 10.04.1964
Korfes, Otto
† 24.08.1964
- Georgi, Richard
† 14.01.1965
Junck, Hans
† 28.11.1966
Wilck, Hermann
† 10.06.1967
Zaisser, Wilhelm
† 03.03.1968
Stutzer, Hermann
† 16.03.1968
Schauwecker, Hellmuth
† 24.04.1968
Kleinrath, Kurt
† 29.06.1968
Hamel, Ernst
† 28.03.1969
Kauffmann, Gerhard
† 16.06.1969
- Hemmerich, Gerlach-Hans
† 31.12.1969
Feldt, Kurt
† 11.03.1970
Günzel, Reinhard
† 05.12.1970
- Gaedicke, Fritz
† 26.13.1970
Buchterkirch, Ernst- Georg
† 17.08.1971
- Kuckein, Ferdinand
† 03.10.1972
- von Usedom, Ewald
† 15.08.1973
Keller, Alfred
† 11.02.1974
Borchers, Hermann
† 31.08.1974
- Schatz, Bruno
† 03.12.1974
Wollmann, Walther
† 13.02.1975
Wulz, Hans
† 10.10.1975
Witzell, Karl
† 31.05.1976
Lattmann, Martin
† 11.08.1976
Lackner, Walter
† 25.09.1976
Pachmayr, Ferdinand
† DD.MM.1976
- Schartow, Werner
† 12.07.1977
- Kuhnert, Alfred
† 28.11.1977
- Rentzsch, Hermann
† 12.04.1978
- Gust, Werner
† 02.08.1979
Schulte-Heuthaus, Hermann
† 28.12.1979
Bach, Joachim-Werner
† 05.02.1981
von Geyso, Eckhard
† 16.07.1982
- Michelmann, Axel
† DD.MM.1986
Heß, Rudolf Walter Richard
† 17.08.1987
Bade, Kurt
† 22.04.1988
Crantz, Friedrich
† 02.11.1990
Markgraf, Paul
† 07.04.1993
Richter, Bruno
† 06.06.1993
- Kedzia, Ernst-Georg
† 16.06.1994
Badzong, Alfred
† 09.04.1996
Axmann, Artur
† 24.10.1996
- von Frankenberg und Proschlitz, Egbert Wilhelm Erwin
† 15.03.2000
Fegelein, Waldemar
† 20.11.2000
Elfe, Horst
† 20.07.2008
Schäfer, Oskar
† 22.11.2011
Fiedler, Walter
† DD.MM.RRRR
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
30.09.1919-01.01.1921
Skupinové velitelství říšské branné moci 1
1st Imperial Armed Forces Group Command
01.01.1921-17.03.1935
Skupinové velitelství 1
1st Group Command
DD.04.1933-DD.05.1945
Říšské ministerstvo letectví
Reich Ministry of Aviation
01.04.1934-01.04.1935
1. letecká divize
1st Air Division
01.04.1934-12.10.1937
Letecký okruh II
II Air District
01.03.1935-08.05.1945
Říšský ministr letectví a hlavní velitel letectva
Reich Ministry of Aviation and Commander-in-Chief of the Luftwaffe
17.03.1935-04.02.1938
Skupinové velitelství 1
1st Group Command
01.10.1935-12.10.1937
Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu II
Higher Anti-Aircraft Artillery Command in 2nd Air District
15.10.1935-DD.MM.RRRR
Tanková brigáda 3
3rd Tank Brigade
16.10.1935-08.05.1945
Vojenský okruh III
3rd Military District
01.04.1936-12.10.1937
Letecká župa 4
4th Air Region
12.10.1937-04.02.1938
Letecká župa IV
4th Air Region
12.10.1937-30.06.1938
Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 2
2nd Higher Anti-Aircraft Artillery Command
04.02.1938-DD.12.1941
Letecká župa III
3rd Air Region
04.02.1938-01.02.1939
Skupinové velitelství letectva 1
1st Air Force Group Command
04.02.1938-26.08.1939
Skupinové velitelství pozemního vojska 1
1st Land Forces Group Command
15.03.1938-31.05.1939
Velkoprostorová meteorologická průzkumná letka
Large Area Weather Reconnaissance Squadron
01.07.1938-01.08.1939
Velitelství protivzdušné obrany Berlín
Air Defence Command Berlin
01.07.1938-01.08.1939
Velitelství protivzdušné obrany Berlín
Air Defence Command Berlin
01.08.1938-01.11.1938
1. letecká divize
1st Air Division
01.11.1938-01.02.1939
11. letecká divize
11th Air Division
DD.02.1939-DD.08.1939
Letecká armáda 1
1st Air Fleet
01.06.1939-DD.02.1940
Meteorologická průzkumná letka Hlavního velitele letectva
Weather Reconnaissance Squadron of the Commander-in-Chief of the Luftwaffe
26.08.1939-DD.MM.RRRR
1. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
1st Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
10. zvláštní letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
10th Special Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
11. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
11th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
12. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
12th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
2. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
2nd Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
3. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
3rd Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
4. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
4th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.11.1939
5. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
5th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.11.1939
6. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
6th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.11.1939
7. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
7th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.11.1939
8. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
8th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
9. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
9th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-10.11.1939
Bombardovací eskadra ke zvláštnímu použití 172
172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
I. skupina Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
1st Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.11.1939
II. skupina Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
2nd Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
III. skupina Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
3rd Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 530
530th Army Rear Area Command
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
Staff of the 1st Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.11.1939
Štáb II. Skupiny Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
Staff of the 2nd Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
Staff of the 3rd Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
10.09.1939-15.09.1939
Velitelství armádní týlové oblasti 581
581st Army Rear Area Command
DD.10.1939-DD.02.1941
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 124
1st Squadron (Long Range) of the 124th Reconnaissance Group
DD.10.1939-24.10.1939
2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
2nd Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
DD.10.1939-DD.05.1941
Letecká armáda 1
1st Air Fleet
DD.10.1939-DD.12.1942
Zvláštní letka Průzkumné skupiny Hlavního velitele letectva
Special Squadron of the Reconnaissance Group of the High Commander of the Air Force
05.01.1940-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 670
670th Army Rear Area Command
DD.02.1940-DD.12.1940
2. letka (dálková) Průzkumné skupiny Hlavního velitele letectva
2nd Squadron (Long Range) of the Reconnaissance Group of the High Commander of the Air Force
DD.04.1940-DD.05.1940
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 107
107th Special Purpose Bomber Group
12.06.1940-DD.MM.RRRR
Hlavní polní velitelství 669
669th High Field Command
27.06.1940-DD.MM.RRRR
Admiralát Západ
Admiral West
DD.07.1940-DD.09.1941
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny Hlavního velitele letectva
3rd Squadron (Long Range) of the Reconnaissance Group of the High Commander of the Air Force
15.08.1940-08.05.1945
Hlavní velící úřad SS
SS Commanding Main Office
17.09.1940-12.10.1940
III. skupina Stíhací eskadry 52
3rd Group of the 52nd Fighter Wing
01.01.1941-DD.01.1943
XI. letecký sbor
XI Air Corps
DD.01.1941-DD.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
1st Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 50
1st Squadron of the 50th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
1st Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
2nd Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 50
2nd Squadron of the 50th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
2nd Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
3th Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 50
3rd Squadron of the 50th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
3th Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
4th Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 50
4th Squadron of the 50th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
4th Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1943
Bombardovací eskadra ke zvláštnímu použití 3
3rd Special Purpose Bomber Wing
DD.01.1941-DD.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 40
40th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 50
50th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 60
60th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1943
Štáb Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 3
Staff of the 3rd Special Purpose Bomber Wing
DD.01.1941-DD.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
Staff of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.05.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 50
Staff of the 50th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1941-DD.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
Staff of the 60th Special Purpose Bomber Group
01.02.1941-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 553
553rd Army Rear Area Command
DD.02.1941-DD.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
1st Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
1st Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
1st Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
1st Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
2nd Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
2nd Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
2nd Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
2nd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
3th Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
3rd Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
3th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
3rd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
4th Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
4th Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
4th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
4th Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.06.1941
5. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
5th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1941-DD.06.1941
6. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
6th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1941-DD.06.1941
7. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
7th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1941-DD.06.1941
8. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
8th Squadron of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1941-DD.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 101
101st Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 102
102nd Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 104
104th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 105
105th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.06.1941
II. skupina Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
2nd Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1941-DD.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
Staff of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
Staff of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
Staff of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
Staff of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.02.1941-DD.06.1941
Štáb II. Skupiny Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 172
Staff of the 2nd Group of the 172nd Special Purpose Bomber Wing
26.06.1941-DD.MM.RRRR
Divizní velitelství ke zvláštnímu použití Afrika
Special Purpose Divisional Command Africa
DD.06.1941-DD.04.1943
Velitelství protiletadlových dělostřeleckých výcvikových a náhradních pluků
Anti-Aircraft Artillery Training and Replacement Regiments Command
DD.12.1941-DD.02.1943
Letecká župa III/IV
3rd/4th Air Region
DD.02.1942-DD.02.1942
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 4
4th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.05.1942
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
1st Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
1st Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.05.1942
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
2nd Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
2nd Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
3th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
3rd Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.05.1942
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
4th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
4th Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.05.1942
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 104
104th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 106
106th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.05.1942
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
Staff of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1942-DD.04.1942
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
Staff of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1942-DD.05.1942
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
3th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.10.1942-DD.11.1942
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
1st Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.10.1942-DD.11.1942
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
2nd Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.10.1942-DD.11.1942
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
3th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.10.1942-DD.11.1942
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
4th Squadron of the 104th Special Purpose Bomber Group
DD.10.1942-DD.11.1942
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 104
104th Special Purpose Bomber Group
DD.10.1942-DD.11.1942
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 104
Staff of the 104th Special Purpose Bomber Group
07.01.1943-10.01.1943
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
1st Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
07.01.1943-10.01.1943
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
2nd Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
07.01.1943-10.01.1943
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
3rd Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
07.01.1943-10.01.1943
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
4th Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
07.01.1943-10.01.1943
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 200
200th Special Purpose Bomber Group
07.01.1943-10.01.1943
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
Staff of the 200th Special Purpose Bomber Group
DD.01.1943-DD.03.1943
Letka vzdušné přepravy 290
290th Air Transport Squadron
23.02.1943-DD.02.1943
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
1st Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
23.02.1943-DD.02.1943
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
2nd Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
23.02.1943-DD.02.1943
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
3rd Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
23.02.1943-DD.02.1943
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
4th Squadron of the 200th Special Purpose Bomber Group
23.02.1943-DD.02.1943
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 200
200th Special Purpose Bomber Group
23.02.1943-DD.02.1943
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 200
Staff of the 200th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-DD.05.1943
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 300
1st Squadron of the 300th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-DD.05.1943
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 300
2nd Squadron of the 300th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-DD.05.1943
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 300
3rd Squadron of the 300th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-DD.05.1943
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 300
4th Squadron of the 300th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-DD.05.1943
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 300
300th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-30.04.1943
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 300
Staff of the 300th Special Purpose Bomber Group
01.05.1943-20.10.1943
Doplňovací transportní skupina
Replacement Transport Group
20.10.1943-21.07.1944
1. letka Doplňovací transportní eskadry
1st Squadron of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-21.07.1944
2. letka Doplňovací transportní eskadry
2nd Squadron of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-21.07.1944
3. letka Doplňovací transportní eskadry
3rd Squadron of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-21.07.1944
4. letka Doplňovací transportní eskadry
4th Squadron of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-DD.12.1943
7. letka Doplňovací transportní eskadry
7th Squadron of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-22.07.1944
Doplňovací transportní eskadra
Replacement Transport Wing
20.10.1943-21.07.1944
I. skupina Doplňovací transportní eskadry
1st Group of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-21.07.1944
Štáb Doplňovací transportní eskadry
Staff of the Replacement Transport Wing
20.10.1943-21.07.1944
Štáb I. skupiny Doplňovací transportní eskadry
Staff of the 1st Group of the Replacement Transport Wing
05.02.1944-03.04.1945
Letecká armáda Říše
Air Fleet Empire
20.02.1944-25.04.1945
Bombardovací eskadra 200
200th Bomber Wing
DD.06.1944-21.07.1944
7. letka Doplňovací transportní eskadry
7th Squadron of the Replacement Transport Wing
01.07.1944-28.04.1945
Letecká armáda 10
10th Air Fleet
22.07.1944-02.10.1944
Doplňovací transportní skupina
Replacement Transport Group
03.10.1944-20.03.1945
Doplňovací transportní letka
Replacement Transport Squadron
DD.10.1944-10.01.1945
1. letka Bitevní eskadry 5
1st Squadron of the 5th Ground Attack Wing
DD.10.1944-10.01.1945
2. letka Bitevní eskadry 5
2nd Squadron of the 5th Ground Attack Wing
DD.10.1944-10.01.1945
3. letka Bitevní eskadry 5
3rd Squadron of the 5th Ground Attack Wing
DD.10.1944-10.01.1945
I. skupina Bitevní eskadry 5
1st Group of the 5th Ground Attack Wing
DD.10.1944-10.01.1945
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 5
Staf of the 1st Group of the 5th Ground Attack Wing
01.11.1944-DD.MM.RRRR
Velící generál pro výcviková a náhradní vojska výsadkové armády
Commanding General of Training and Replacement Troops of the Airborne Army
11.11.1944-20.02.1945
14. letka Bitevní eskadry 151
14th Squadron of the 151st Ground Attack Wing
10.01.1945-22.02.1945
III. skupina Bombardovací eskadry 200
3rd Group of the 200th Bomber Wing
16.09.1945-DD.10.1945
453. peruť RAAF
No. 453 Squadron RAAF
19.10.1945-26.11.1945
174. peruť RAF
No. 174 Squadron RAF
02.01.1946-17.02.1946
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
22.02.1946-25.03.1946
56. peruť RAF
No. 56 Squadron RAF
27.03.1946-06.05.1946
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
07.05.1946-17.06.1946
26. peruť RAF
No. 26 Squadron RAF
18.06.1946-18.07.1946
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
19.07.1946-05.09.1946
80. peruť RAF
No. 80 Squadron RAF
27.08.1946-24.09.1946
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
13.11.1946-13.12.1946
69. peruť RAF
No. 69 Squadron RAF
04.01.1947-03.02.1947
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
04.02.1947-21.03.1947
16. peruť RAF
No. 16 Squadron RAF
01.06.1947-09.08.1947
98. peruť RAF
No. 98 Squadron RAF
03.06.1947-30.06.1947
80. peruť RAF
No. 80 Squadron RAF
16.08.1947-11.09.1947
14. peruť RAF
No. 14 Squadron RAF
12.09.1947-29.09.1947
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
01.10.1947-03.11.1947
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
04.11.1947-04.12.1947
98. peruť RAF
No. 98 Squadron RAF
05.12.1947-05.01.1948
26. peruť RAF
No. 26 Squadron RAF
06.01.1948-02.02.1948
16. peruť RAF
No. 16 Squadron RAF
30.04.1948-05.06.1948
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
05.06.1948-05.07.1948
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
22.06.1948-14.07.1948
80. peruť RAF
No. 80 Squadron RAF
DD.05.1949-DD.12.1950
1. prapor Grodonových horalů
1st Battalion of the Gordon Highlanders
DD.MM.1951-DD.09.1952
1. prapor Durhamovy lehké pěchoty
1st Battalion of the Durham Light Infantry
DD.MM.1953-DD.12.1954
1. prapor Královy osobní Yorkshireské lehké pěchoty
1st Battalion of the King\'s Own Yorkshire Light Infantry
DD.02.1954-DD.08.1956
1. prapor Argyllských a Sutherlandských horalů
1st Battalion of The Argyll and Sutherland Highlanders
DD.MM.1954-DD.MM.1990
Strážní pluk Berlín
Guard Regiment Berlin
DD.12.1957-DD.02.1959
1. prapor Královských Inniskillingskích střelců
1st Battalion of the Royal Inniskilling Fusiliers
DD.05.1961-DD.06.1963
1. prapor Durhamovy lehké pěchoty
1st Battalion of the Durham Light Infantry
DD.09.1964-DD.10.1967
1. prapor Královských Inniskillingskích střelců
1st Battalion of the Royal Inniskilling Fusiliers
DD.06.1967-10.07.1968
1. prapor Královy osobní Yorkshireské lehké pěchoty
1st Battalion of the King\'s Own Yorkshire Light Infantry
10.07.1968-DD.04.1969
2. prapor lehké pěchoty
2nd Battalion of the Light Infantry
DD.09.1968-DD.04.1970
1. prapor Stafforshireského pluku (Prince z Walesu)
1st Battalion of The Staffordshire Regiment (The Prince of Wales\'s)
DD.03.1969-DD.MM.1970
1. prapor Argyllských a Sutherlandských horalů
1st Battalion of The Argyll and Sutherland Highlanders
DD.07.1971-DD.07.1973
1. prapor Královského pluku Vévody z Edinburghu (Berkshireský a Wiltshireský)
1st Battalion of The Duke of Edinburgh\'s Royal Regiment (Berkshire and Wiltshire)
DD.05.1975-DD.03.1977
3. prapor Královských zelených kabátů
3rd Battalion of The Royal Green Jackets
DD.07.1979-DD.11.1981
1. prapor Královských Irských rangerů
1st Battalion of The Royal Irish Rangers
16.01.1983-15.08.1994
Berlínská brigáda
Berlin Brigade
DD.06.1991-DD.04.1994
1. prapor Grodonových horalů
1st Battalion of the Gordon Highlanders
01.10.2013-DD.MM.RRRR
Pluk polních myslivců 1
1st Field Jaeger Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Letecká spojovací výcviková a náhradní divize
Air Signal Training and Replacement Division
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Letecká župa III
3rd Air Region
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velitelství letectva Střed
Air Force Command Centre
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velící generál pro výsadková výcviková a náhradní vojska
Commanding General of Airborne Training and Replacement Troops
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší letecké velitelství 2
2nd Higher Air Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší letecké velitelství 2
2nd Higher Air Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší letecké velitelství II
2nd Higher Air Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyšší letecké velitelství II
2nd Higher Air Command
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1903-DD.MM.1966
Siemens-Schuckertwerke GmbH
30.04.1908-18.02.1927
Luftfahrzeug-Gesellschaft mbH
DD.11.1908-DD.MM.1915
E. Rumpler, Luftfahrtzeugbau GmbH
DD.MM.1908-DD.MM.1925
Luftverkehrsgesellschaft mbH
20.12.1909-DD.MM.1910
Albatros Werke AG
DD.MM.1910-DD.09.1931
Albatros-Flugzeugwerke GmbH
DD.MM.1911-DD.MM.191R
Automobil- und Aviatikwerke AG
22.02.1912-DD.MM.1912
Fokker Aviatik GmbH
DD.MM.1912-DD.MM.1916
Ago Flugzeugwerke GmbH
DD.MM.1912-DD.MM.1913
Fokker Flugzeugwerke GmbH
15.04.1915-DD.MM.1925
Mercur Flugzeugbau GmbH
DD.MM.1915-DD.MM.191R
Hansa und Brandenburgische Flugzeugwerke AG
DD.MM.1915-DD.MM.1915
Hansa und Brandenburgische Flugzeugwerke GmbH
DD.MM.1915-DD.MM.1920
Rumpler-Werke GmbH
01.02.1925-DD.MM.1945
Deutsche Werke AG
14.12.1925-DD.MM.19RR
Mühlenbau und Industrie AG
28.06.1926-17.11.1998
Daimler-Benz AG
18.02.1927-DD.MM.1933
Wasser- und Luft-Fahrzeug-Gesellschaft mbH
DD.MM.1932-DD.MM.1934
Bücker Flugzeugbau GmbH
04.03.1933-DD.MM.1945
Arado Flugzeugwerke GmbH
04.03.1933-04.03.1933
Arado Handelsgeselschaft mbH
30.03.1933-DD.MM.1945
Henschel Flugzeug-Werke AG
DD.MM.1933-DD.MM.19RR
Focke-Wulf Flugzeugbau AG
DD.MM.1936-01.04.1943
Heinkel-Werke GmbH Oranienburg
DD.MM.1936-DD.MM.1936
Rheinische Metallwaren- und Maschinenfabrik AG
DD.MM.1936-DD.MM.1945
Rheinmetall-Borsig AG
DD.MM.1936-DD.MM.1945
Weser-Flugzeugbau GmbH
DD.MM.1937-DD.MM.1953
Altmärkische Kettenwerke GmbH
DD.MM.1938-DD.MM.1938
Dornier-Werk Wismar GmbH
DD.MM.1938-DD.MM.1945
Norddeutsche Dornier-Werke GmbH
01.04.1943-DD.MM.1945
Ernst Heinkel AG Werk Oranienburg
DD.MM.1953-DD.MM.1966
Alkett Maschinenbau GmbH
17.11.1998-04.10.2007
DaimlerChrysler AG
04.10.2007-DD.MM.RRRR
Daimler AG
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.berlin.de/
https://berlin-pruvodce.cz/pamatky
https://cs.wikipedia.org/wiki/Berl%C3%ADn
URL : https://www.valka.cz/Berlin-t83296#385783Verze : 2
Berlín, červenec 1945


URL : https://www.valka.cz/Berlin-t83296#533695Verze : 0
MOD