Main Menu
User Menu

28. armáda [1941-1942]

28th Army / 28-я армия

     
Název:
Name:
28. armáda
Originální název:
Original Name:
28-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.07.1942
Nástupce:
Successor:
4. tanková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1941-10.04.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
10.04.1942-12.07.1942 Jihozápadní front
12.07.1942-17.07.1942 Jižní front
17.07.1942-31.07.1942 Stalingradský front
Dislokace:
Deployed:
15.11.1941-10.04.1942 Jaroslavl, ? /
10.04.1942-31.07.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.11.1941-05.03.1942 Ťuleněv, Ivan Vladimirovič (armádní generál)
05.03.1942-04.07.1942 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (generálporučík)
04.07.1942-31.07.1942 Krjučenkin, Vasilij Dmitrijevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.11.1941-09.12.1941 Kuzněcov, Fjodor Isidorovič (generálplukovník)
09.12.1941-25.04.1942 Maslov, Alexej Gavrilovič (generálmajor)
25.04.1942-14.06.1942 Marťjanov, Alexandr Alexejevič (generálmajor)
14.06.1942-04.07.1942 Vetošnikov, Leonid Vladimirovič (generálmajor)
04.07.1942-31.07.1942 Ščitov-Izotov, Ivan Josifovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1942-DD.MM.1942 13. gardová střelecká divize
DD.04.1942-DD.05.1942 3. gardový jezdecký sbor
29.05.1942-12.07.1942 655. smíšený letecký pluk
09.06.1942-21.08.1942 65. tanková brigáda
20.06.1942-15.07.1942 23. tankový sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/28-armada-1941-1942-t79882#516933Verze : 1
MOD