Main Menu
User Menu

57. armáda [1941-1943]

57th Army

57-я армия (57 А) - I. формирование

     
Název:
Name:
57. armáda
Originální název:
Original Name:
57-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
03.02.1943
Nástupce:
Successor:
68. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1941-10.12.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
10.12.1941-21.01.1942 Hlavní velitelství vojsk jihozápadního směru
21.01.1942-20.05.1942 Jižní front
20.05.1942-12.07.1942 Jihozápadní front
12.07.1942-04.08.1942 Stalingradský front
04.08.1942-28.09.1942 Jihovýchodní front
28.09.1942-30.12.1942 Stalingradský front
30.12.1942-31.01.1943 Donský front
01.02.1943-03.02.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
27.10.1941-01.02.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
22.10.1941-12.02.1942 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
12.02.1942-25.05.1942 Podlas, Kuzma Pětrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
25.05.1942-23.06.1942 Baťuňa, Alexandr Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
26.06.1942-24.07.1942 Nikišov, Dmitrij Nikitič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.07.1942-19.01.1943 Tolbuchin, Fjodor Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
19.01.1943-03.02.1943 Tolbuchin, Fjodor Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.10.1941-24.06.1942 Anisov, Andrej Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
24.06.1942-08.11.1942 Sidorov, Nikolaj Trofimovič (Polkovnik / Полковник)
08.11.1942-31.01.1943 Prichiďko, Nikolaj Jakovlevič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.10.1941-23.05.1942 Vzdušné síly 57. armády
10.12.1941-09.01.1942 60. jezdecká divize
24.01.1942-01.04.1942 4. gardová tanková brigáda
DD.02.1942-DD.07.1942 14. gardová střelecká divize
10.06.1942-19.06.1942 5. gardová jezdecká divize
31.07.1942-04.08.1942 38. střelecká divize
11.08.1942-16.08.1942 35. gardová střelecká divize
DD.08.1942-06.11.1942 76. opevněný prostor
DD.11.1942-DD.12.1942 13. tankový sbor
DD.11.1942-DD.12.1942 4. mechanizovaný sbor
28.12.1942-31.01.1943 38. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/57-armada-1941-1943-t78990#290441Verze : 2
MOD