Main Menu
User Menu

6. ponorková eskadra [1961-1989]

6th Submarine Squadron

6-я эскадра подводных лодок (6 ЭскПЛ)

     
Název:
Name:
6. ponorková eskadra
Originální název:
Original Name:
6-я эскадра подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.07.1961
Předchůdce:
Predecessor:
40. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1989
Nástupce:
Successor:
46. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1961-DD.MM.1989 Tichooceánska flota - 2. formovanie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
13.07.1961-DD.08.1961 Užarovskij, Vladimir Leonardovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1961-DD.08.1966 Medvedev, Jefim Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1966-DD.12.1970 Popov, Vladimir Andrejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1970-22.02.1971 Sysojev, Jurij Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
22.02.1971-DD.09.1974 Sysojev, Jurij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1974-30.10.1978 Belašjov, Viktor Grigorjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
30.10.1978-DD.11.1978 Belašjov, Viktor Grigorjevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.11.1978-16.02.1979 Zacharovskij, Vladimir Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
16.02.1979-DD.01.1981 Zacharovskij, Vladimir Dmitrievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.01.1981-07.02.1981 Machlaj, Viktor Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
07.02.1981-28.04.1984 Kuzmin, Anatolij Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
28.04.1984-DD.07.1984 Kuzmin, Anatolij Alexejevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.07.1984-DD.MM.1989 Kritskij, Anatolij Nikiforovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.07.1961-08.05.1966 Popov, Vladimir Andrejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
08.05.1966-DD.08.1966 Popov, Vladimir Andrejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1966-DD.MM.1968 Ciuneľ, Vladimir Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1968-DD.05.1969 Ciuneľ, Vladimir Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1969-DD.MM.1974 Sulejmanov, Rais Šagajupovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1974-DD.MM.1979 Ivlev, Arkadij Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1981-DD.07.1984 Kritskij, Anatolij Nikiforovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1984-DD.MM.1988 Ivanov, Viktor Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1988-DD.MM.1989 Fjodorov, Oleg Tichonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1978-DD.MM.1988 9. ponorková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_TOF.html
https://primamedia.ru/news/163181/?from=37
URL : https://www.valka.cz/6-ponorkova-eskadra-1961-1989-t78952#644862Verze : 0
MOD