Main Menu
User Menu

3. tankový prapor [1944-1945]

3rd Tank Battalion

     
Název:
Name:
3. tankový prapor
Originální název:
Original Name:
3. tankový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl motorisovaných děl
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1945
Nástupce:
Successor:
3. tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.08.1944-15.09.1945 1. československá samostatná tanková brigáda
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
10.08.1944-15.09.1944 Tesařík, Richard (Poručík)
15.09.1944-22.09.1944 Tesařík, Richard (Nadporučík)
22.09.1944-30.09.1944 Jasiok, Rudolf (Podporučík)
30.09.1944-29.11.1944 Pisarský, Lumír (Poručík)
29.11.1944-07.03.1945 Tesařík, Richard (Nadporučík)
07.03.1945-20.03.1945 Tesařík, Richard (Kapitán)
20.03.1945-DD.04.1945 Šrámek, Emanuel (Kapitán)
00.04.1945-02.05.1945 Šrámek, Emanuel (Major)
02.05.1945-15.09.1945 Gaš, Imrich (Kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina exilová, fond
Kopecký, Milan: 1. československá samostatná tanková brigáda v SSSR. Praha, MBI 2001.
URL : https://www.valka.cz/3-tankovy-prapor-1944-1945-t78753#411549Verze : 3
MOD