Main Menu
User Menu

1. tankový prapor [1944-1945]

1st Tank Battalion

     
Název:
Name:
1. tankový prapor
Originální název:
Original Name:
1. tankový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1945
Nástupce:
Successor:
2. tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1944-10.08.1944 1. československý tankový pluk
10.08.1944-15.09.1945 1. československá samostatná tanková brigáda
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
01.04.1944-10.08.1944 Tesařík, Richard (Poručík)
10.08.1944-18.09.1944 Bílek, Ambrož (Kapitán)
18.09.1944-25.09.1944 Novotný, Bohuslav (Nadporučík)
25.09.1944-30.09.1944 Vrána, František (Nadporučík)
30.09.1944-13.10.1944 Hecht, Jaromír (Poručík)
13.10.1944-16.12.1944 Novotný, Bohuslav (Kapitán)
16.12.1944-16.01.1945 Gaš, Imrich (Nadporučík)
16.01.1945-25.02.1945 Pludek, Vladimír (Kapitán)
25.02.1945-DD.03.1945 Gaš, Imrich (Nadporučík)
00.03.1945-22.04.1945 Gaš, Imrich (Kapitán)
22.04.1945-29.04.1945 Fischl, Richard (Poručík)
29.04.1945-02.05.1945 Gaš, Imrich (Kapitán)
02.05.1945-08.08.1945 Pludek, Vladimír (Štábní kapitán)
08.08.1945-15.09.1945 Šrámek, Emanuel (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina exilová, fond
Kopecký, Milan: 1. československá samostatná tanková brigáda v SSSR. Praha, MBI 2001.
URL : https://www.valka.cz/1-tankovy-prapor-1944-1945-t78752#411522Verze : 4
MOD