Main Menu
User Menu

Československý tankový prapor [1943-1944]

Czechoslovak Tank Battalion

     
Název:
Name:
Československý tankový prapor
Originální název:
Original Name:
Československý tankový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1943
Předchůdce:
Predecesssor:
Československý smíšený přezvědný oddíl
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1944
Nástupce:
Successor:
1. československý tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1943-01.04.1944 1. československá samostatná brigáda
Dislokace:
Deployed:
26.07.1943-01.04.1944 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
26.07.1943-11.09.1943 Janko, Vladimír (nadporučík pěchoty)
11.09.1943-03.01.1944 Krautstengel Gustav (podplukovník pěchoty)
03.01.1944-DD.03.1944 Janko, Vladimír (kapitán pěchoty
00.03.1944-01.04.1944 Janko, Vladimír (štábní kapitán pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kopecký, Milan: 1. československá samostatná tanková brigáda v SSSR. Praha, MBI 2001.
URL : https://www.valka.cz/Ceskoslovensky-tankovy-prapor-1943-1944-t78751#411552Verze : 1
MOD