Main Menu
User Menu

2. tankový prapor [1944-1945]

2nd Tank Battalion

     
Název:
Name:
2. tankový prapor
Originální název:
Original Name:
2. tankový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1945
Nástupce:
Successor:
1. tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1944-10.08.1944 1. československý tankový pluk
10.08.1944-15.09.1945 1. československá samostatná tanková brigáda
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
01.04.1944-20.09.1944 Buršík, Josef (Poručík)
20.09.1944-DD.MM.1945 Buršík, Josef (Nadporučík)
DD.MM.1945-16.04.1945 Buršík, Josef (Kapitán)
16.04.1945-DD.04.1945 Hecht , Jaromír (Poručík)
00.04.1945-15.09.1945 Buršík, Josef (Kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina exilová, fond
Kopecký, Milan: 1. československá samostatná tanková brigáda v SSSR. Praha, MBI 2001.
URL : https://www.valka.cz/2-tankovy-prapor-1944-1945-t78750#411530Verze : 0
MOD