Main Menu
User Menu

Hlavní stan vrchního velení [1941-1941]

Supreme Command of the Armed Forces

Ставка Верхoвного Командования

     
Název:
Name:
Hlavní stan vrchního velení
Originální název:
Original Name:
Ставка Верхoвного Командования
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní stan hlavního velení
Datum zániku:
Disbanded:
08.08.1941
Nástupce:
Successor:
Hlavní stan nejvyššího velení
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
10.07.1941-08.08.1941 Státní výbor obrany
Dislokace:
Deployed:
10.07.1941-08.08.1941 Moskva, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
10.07.1941-08.08.1941 Stalin, Josif Vissarionovič ( )
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1941-08.08.1941 1. letecký sbor dálkového bombardovacího letectva
10.07.1941-25.07.1941 10. armáda
10.07.1941-08.08.1941 2. letecký sbor
10.07.1941-14.07.1941 24. armáda
10.07.1941-01.08.1941 3. armáda
10.07.1941-08.08.1941 3. letecký sbor dálkového bombardovacího letectva
10.07.1941-08.08.1941 4. letecký sbor
10.07.1941-08.08.1941 5. letecký sbor dálkového bombardovacího letectva
10.07.1941-08.08.1941 Dálnovýchodní front
10.07.1941-08.08.1941 Generální štáb Rudé armády
10.07.1941-08.08.1941 Hlavní velitelství vojsk severozápadního směru
10.07.1941-08.08.1941 Hlavní velitelství vojsk západního směru
10.07.1941-DD.07.1941 Skupina armád zálohy Hlavního velení
14.07.1941-30.07.1941 Front záložních armád
18.07.1941-30.07.1941 Front možajské obranné linie
DD.07.1941-DD.07.1941 28. armáda

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stan-vrchniho-veleni-1941-1941-t77881#515441Verze : 1
MOD