Main Menu
User Menu

1. tanková armáda [1942-1942]

1st Tank Army / 1-я танковaя армия

     
Název:
Name:
1. tanková armáda
Originální název:
Original Name:
1-я танковaя армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
38. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
06.08.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1942-06.08.1942 Stalingradský front
Dislokace:
Deployed:
26.07.1942-06.08.1942 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
26.07.1942-06.08.1942 Moskalenko, Kirill Semjonovič (generálmajor dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.07.1942-06.08.1942 Ivanov, Semjon Pavlovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.07.1942-DD.08.1942 13. tankový sbor
26.07.1942-06.08.1942 28. tankový sbor
27.07.1942-05.08.1942 23. tankový sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč strany sovětov. Minsk, Charvest 2001.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
Moskalenko, Kirill Semjonovič: Na jihozápadním směru 1941-1945. Vzpomínky velitele armády. Sv. 1. Praha, Naše vojsko 1976.
URL : https://www.valka.cz/1-tankova-armada-1942-1942-t77612#513633Verze : 0
MOD