Main Menu
User Menu

Hraničářský prapor 2, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Border Battalion

     
Název:
Name:
Hraničářský prapor 2, velitelství
Originální název:
Original Name:
Hraničářský prapor 2, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 253 - Mobilisovaný útvar 253-A-1
Datum zániku:
Disbanded:
11.11.1938
Nástupce:
Successor:
Hraničářský prapor 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-30.09.1938 Plukovní úsek "Bedřichov", velitelství
30.09.1938-08.10.1938 Plukovní úsek "Krkonoše", velitelství
08.10.1938-04.11.1938 Pěší pluk 22, velitelství
04.11.1938-11.11.1938 Velitelství 34. hraniční oblasti
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-28.09.1938 Bedřichov, Kasárny Karla Bezdíčka /
28.09.1938-08.10.1938 Výrovka, Havlova bouda /
08.10.1938-04.11.1938 Dachovy, ? /
04.11.1938-11.11.1938 Josefov, Důstojnický klub /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-30.09.1938 Vorlíček, Augustin (plukovník pěchoty)
30.09.1938-01.10.1938 Valenta, Václav (podplukovník pěchoty)
01.10.1938-11.11.1938 Vorlíček, Augustin (plukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
krycí jméno BOŽENA
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství vojskových těles, Hraničářský prapor 2, rozkazy 1938
Hrubý, V.: Hraničářský prapor 2 "Roty Nazdar". Dvůr Králové nad Labem 2008.
URL : https://www.valka.cz/Hranicarsky-prapor-2-velitelstvi-1938-1938-t77590#588360Verze : 2
MOD