Main Menu
User Menu

Varšava - Vojenský hřbitov Powązki

Cmentarz Wojskowy przy ul. Powązkowskiej

Cmentarz Wojskowy przy ul. Powązkowskiej
(Vojenský hřbitov Powązki)


Návštěva tohoto hřbitova je svým způsobem jako prohlídka muzejní expozice. Mohu ji doporučit všem, kteří se zajímají o vojenské dějiny Polska. Najdete zde hroby nejen vysokých generálů, ale hlavně nad hroby obyčejných vojáků na krásném, starém hřbitově si můžete připomenout historii od několika povstání za nezávislost Polska, polsko-bolševickou válku, první a druhou světovou válku až po krutou současnost v Iráku. Hroby z 2. světové války jsou rozdělené na zářijovou kampaň 1939 a pak na všechny možná bojiště, kde prolévali svou krev polští vojáci. Samostatnou kapitolou jsou hroby z domácího odboje, hlavně z řad Zemské armády (Armia Krajowa). Určitě na vás zapůsobí dlouhé řady prostých břízových křížů varšavských povstalců, oběti katyňského masakru a mnoho dalších.


Opravdu vám návštěvu doporučují, jenom malá poznámka na konec.
Hodně lidí si tento vojenský hřbitov plete s jeho větším civilním jmenovníkem (Stare Powązki ul. Powązkowska 14), takže pro informaci adresa vojenského je : Cmentarz Wojskowy przy ul. Powązkowskiej 43/45 a je to dvě zastávky autobusem dál (z centra) od civilního hřbitova.


Zdroj: návštěva a vlastní foto.


P.S. fotky dodám časem do fotogalerie - hřbitovy.
Varšava - Vojenský hřbitov Powązki - Během návštěvy (Stary, Agnes, Zbycho) jsme zapálením svíce, jménem www.valka.cz, na hrobě neznámých padlých uctili jejich památku .

Během návštěvy (Stary, Agnes, Zbycho) jsme zapálením svíce, jménem www.valka.cz, na hrobě neznámých padlých uctili jejich památku .
URL : https://www.valka.cz/Varsava-Vojensky-hrbitov-Powazki-t77507#285186Verze : 1
MOD