Main Menu
User Menu

I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3 [1935-1938]

1st Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3
Originální název:
Original Name:
I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1938
Nástupce:
Successor:
II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-15.09.1938 Pluk útočné vozby 3
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-15.09.1938 Turčiansky Svätý Martin, Kasárny Milana Hodži

Velitel:
Commander:
15.09.1935-15.09.1936 Reischl, Josef (major jezdectva)
15.09.1936-25.12.1936 Blažek, Antonín (major jezdectva)
25.12.1936-30.04.1938 Blažek, Antonín (podplukovník jezdectva)
30.04.1938-15.09.1938 Pelikán, Boris (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-prapor-lehkych-tanku-jezdeckych-pluku-utocne-vozby-3-1935-1938-t76481#281812Verze : 2
MOD